InPost wygrał przetarg w Austrii - 1000 Paczkomatów stanie w Salzburgu
Dla prasy

InPost wygrał przetarg w Austrii - 1000 Paczkomatów stanie w Salzburgu

26 Czerwca 2019

InPost wygrał przetarg na dostawę Paczkomatów® dla miasta Salzburg w Austrii. Spółka zarządzająca Salzburg AG wyłoniła InPost jako strategicznego dostawcę technologii InPost Paczkomaty®. W perspektywie 5 najbliższych lat w mieście zostanie rozstawionych 1000 urządzeń. Pierwsze maszyny pojawią się już w lipcu 2019 r. w kluczowych lokalizacjach Salzburga!

InPost dostarczy swój najnowszy model maszyny NEW FM, który spełnił wszystkie wymagające kryteria miasta Salzburg. Dodatkowo, w ramach współpracy InPost wspiera partnera swoim know-how oraz wykwalifikowanym zespołem w zakresie usług posprzedażowych.

Jest to kolejny rynek, na którym pojawią się urządzenia InPost – w poprzednich latach Paczkomaty® zostały dostarczone także operatorom w takich krajach, jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kolumbia, Brazylia i Australia.

“Europa zaczyna doceniać wygodę automatyzacji usług – nie tylko w zakresie dostawy i odbioru przesyłek – ale także innych opcji, jakie mogą oferować nasze maszyny. Polska niewątpliwie jest w tym zakresie pionierem – nie ma drugiego kraju w Europie, który tak masowo korzystałby z Paczkomatów®. Historia naszego rozwoju pokazała, że Stary Kontynent potrzebował więcej czasu, by zrozumieć ideę maszyn dostępnych w trybie 24/7. Wygląda jednak na to, że dotykający wszystkie kraje brak rąk do pracy – przy jednoczesnym niesłabnącym, dwucyfrowym wzroście e-commerce – wymusi automatyzację, a Paczkomaty® idealnie wpisują się w ten model. W Polsce Paczkomaty® InPost cieszą się ogromną popularnością i jestem głęboko przekonany, że mieszkańcy Salzburga również docenią dostępność, wygodę i prostotę korzystania z takich usług. Paczkomaty® InPost spełniły wysokie wymagania, jakie przedstawiła strona austriacka – pokazuje to, że nasza technologia paczkomatowa jest jedną z najlepszych na świecie” – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

 


Czytaj również