Już do 17 krajów można wysłać paczki poprzez InPost Cross Border

InPost – lider nowoczesnego sektora logistycznego w Polsce – rozszerzył możliwość wysyłania przesyłek międzynarodowych w ramach usługi Cross Border o Węgry i Luksemburg.

Uwaga: usługa InPost Cross Border nie jest dłużej dostępna. Sprawdź aktualną ofertę dla osób indywidualnych i dla firm.

Tym samym liczba europejskich krajów do których można nadać przesyłkę poprzez InPost wzrosła do 17, w tym do Wielkiej Brytanii, Czech i Słowacji można wysłać przesyłkę bezpośrednio do znajdującej się w tych krajach sieci Paczkomatów® InPost. 

„Polski rynek znajduje się wciąż w początkowej fazie rozwoju. Przedsiębiorcy powoli otwierają się na obce kraje. Według danych Eurostatu jedynie 7% polskich e-sprzedawców sprzedaje swoje towary za granicę. Natomiast średni udział przedsiębiorstw z Unii Europejskiej w sektorze „cross-border” wynosi 15%. Widać jednak znaczny postęp w porównaniu do lat ubiegłych. E-commerce staje się w Polsce coraz ważniejszy co oznacza, że będzie również rosła ekspansja na rynki zagraniczne, a tym samym popyt na usługi Cross Border. Dlatego systematycznie rozbudowujemy naszą ofertę Corss Border” – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl. 

Ze względu na szybkość, wygodę i konkurencyjną cenę usługa InPost Cross Border cieszy się na rynku coraz większym zainteresowaniem. Dodatkowym motorem wzrostu jest możliwość nadawania przesyłek bezpośrednio do Paczkomatów® InPost w Wielkiej Brytanii co jest doceniane zwłaszcza przez Polaków, którzy mieszkają w Zjednoczonym Królestwie. 

Zdaniem Brzoski powszechne jest przekonanie, że logistyka i dystrybucja stanowią trudną do przekroczenia barierę podczas wymiany handlowej z zagranicą a koszty spedycji, udzielania gwarancji na towary i zwroty są bardzo duże. 

„Naszą odpowiedzią jest stała rozbudowa jakościowa oraz ilościowa usługi InPost Cross Border. Od 1 lipca 2017 roku korzystając z usług firmy InPost będzie możliwość nadania przesyłek na Węgry i Luxemburg. Dodano też możliwość doręczeń paczek do punktów odbioru w na obszarze Niemiec, Belgii, Austrii, Hiszpanii i Luxemburga” – podkreśla Rafał Brzoska.