Magazynowanie paczek w POP

Zbliża się sezon wyprzedażowy oraz świąteczny, czyli najgorętszy okres dla naszych Kurierów. Aby oszczędzić czas naszych Klientów, od początku października testujemy nowe rozwiązanie. Teraz, paczki będziesz mógł odebrać szybciej i sprawniej, nie martwiąc się przepełnionym Paczkomatem. Zobacz, na czym polega magazynowanie.
Magazynowanie paczek w POP

Teraz, w przypadku gdy wybrany przez Ciebie Paczkomat jest przepełniony lub uszkodzony, paczka nie powróci do oddziału, lecz do POP-u, skąd będziesz mógł ją odebrać.

Czym jest POP? To Punkt Obsługi Paczek, który tym razem pełni rolę lokalnego magazynu. Masz w nim możliwość odbioru swojej paczki przez kolejne dwa dni. Wskazane POP-y znajdują się nie dalej, niż w odległości 2 kilometrów (w linii prostej) od wybranego przez Ciebie Paczkomatu. 

Jeśli z jakiegoś powodu nie zdecydujesz się odebrać swojej przesyłki, trzeciego dnia kurier odbierze ją z POP-u i przewiezie bezpośrednio do pierwotnie wybranego przez Ciebie Paczkomatu. 

Podczas całego procesu transportowania oraz magazynowania, będziesz informowany o statusie paczki przy pomocy smsów i maili. W każdym momencie będziesz wiedzieć, gdzie skierować się po odbiór swojej Paczuchy – do POP lub docelowego Paczkomatu.

Mamy nadzieję, że to nowe rozwiązanie ułatwi i przyspieszy procedurę dostarczania paczek do ich właścicieli.