Makalu i Lhotse w dwa tygodnie – Magda zdobywa kolejne szczyty z InPostem!

Magda Gorzkowska zdobędzie kolejne ośmiotysięczniki

Magdalena Gorzkowska, polska alpinistka i olimpijka, która w 2017 roku, jako najmłodsza Polka w historii, zdobyła wraz z naszym Paczkomatem najwyższy szczyt świata: Mount Everest, wyruszyła w kolejną podróż.

Można rzec, że na tym koniec, bo przecież wyżej już wyjść się nie da. A jednak… Okazuje się, że dla młodej podróżniczki niemożliwe nie istnieje. Magda 8 kwietnia rozpoczęła swoją kolejną podróż z naszymi Paczkomatami w Himalaje. Tym razem, by zdobyć dwa szczyty w dwa tygodnie – Makalu i Lhotse, które należą do Korony Himalajów i Karakorum, czyli 14 najwyższych szczytów Ziemi. Kobieta, jako pierwsza Polka w historii planuje zdobyć wszystkie znane ośmiotysięczniki. W tym roku kolej na pionierskie wejście bez tlenu na Makalu – piąty, najwyższy szczyt świata oraz pobliski Lhotse. A z Magdą w Himalaje wyruszą dwa małe Paczkomaty.

Podróżniczka przez rok przygotowywała się do wyprawy, a w planach wspiera ją InPost, który jest głównym sponsorem wyprawy. Wspieramy tych, którzy nie boją się przygód! Trzymamy kciuki za Magdę! Na bieżąco będziemy relacjonować jej wyprawę. Do usłyszenia!