Kurier Standard

48H
do50KG
 • Szybka dostawa paczki dostarczamy już następnego dnia do drzwi odbiorcy
 • Wysoka jakość najlepszy serwis w Polsce
 • Dynamiczne przekierowanie odbiorca może przekierować paczkę do Paczkomatu lub sąsiada
kurier inpost samochód

Kurier Standard

W InPost Twoja firma może skorzystać z najbardziej innowacyjnej usługi kurierskiej na polskim rynku. Kurier Standard to najczęściej wybierana usługa dla przesyłek w serwisie krajowym w szczególności dla odbiorców indywidualnych, akceptujących dostawy również w późnych godzinach wieczornych. Twoi Klienci mogą skorzystać z wielu unikalnych opcji dodatkowych. Za przesyłki pobraniowe zapłacą kartą, a gdy w danym momencie nie mogą odebrać paczki pod wskazanym adresem, skorzystają z opcji przekierowania paczki do Paczkomatu, Punktu Odbioru Paczek lub do sąsiada.

Dlaczego warto?

Nawet do 50kg

Usługa kurierska dostępna jest dla przesyłek o wadze maksymalnej do 50 kg. Paczki przekraczające ten limit, traktowane są jak przesyłki paletowe. 

Paczki przekraczające jednostkową wagę rzeczywistą 30 kg lub o wymiarach klasyfikujących ją jako paczkę gabarytową lub dłużycową, wymagają wcześniejszego telefonicznego potwierdzenia możliwości odbioru i doręczenia w serwisie krajowym. Usługa dedykowana dla standardowej formy zwrotów towarów od Klientów w kraju.

Dynamiczne przekierowanie

W przypadku, gdy nie uda nam się skutecznie doręczyć przesyłki, podejmujemy kolejną próbę doręczenia w dniu następnym lub, za zgodą odbiorcy, przekażemy ją do najbliższego Punktu Obsługi Paczek (POP). Klient może również skorzystać z bezpłatnej opcji dynamicznego przekierowania paczki do Paczkomatu, Punktu Obsługi Paczek lub do sąsiada.

Usługi dodatkowe

W serwisie krajowym oferujemy również szeroką gamę usług dodatkowych.

Ciągły odbiór przesyłek

Odbiór przesyłek od Klientów instytucjonalnych: 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) do godziny 17:00.

Zapytaj o ofertę kuriera InPost Skontaktuj się z nami

Kurier Standard - dodatkowe usługi

Ubezpieczenie

Usługa dodatkowa dla przesyłek kurierskich zawierających towary handlowe lub przedmioty wartościowe o maksymalnej wartości do 100 000 zł brutto. Opłata za ubezpieczenie uzależniona jest od wartości przesyłki zadeklarowanej przez nadawcę, wskazanej na liście przewozowym. W przypadku wybrania usługi ubezpieczenia podanie opisu towaru na liście przewozowym przez nadawcę przesyłki jest obowiązkowe

Pobranie standard 

Usługa obejmuje doręczenie przesyłki i pobranie od odbiorcy gotówki w wysokości wskazanej na liście przewozowym. Maksymalny termin zwrotu pobrań wynosi do 5 dni roboczych od następnego dnia po doręczeniu przesyłki. Maksymalna kwota pobrania wynosi 5 000 zł od jednego odbiorcy. W przypadku korzystania z usługi pobrania, dodatkowe ubezpieczenie przesyłki do wysokości wartości pobrania jest obowiązkowe. W przypadku usługi kurierskiej z doręczeniem do drzwi adresata, usługa obejmuje pobranie należności za towar gotówką przez kuriera doręczającego przesyłkę

Zwrot dokumentów

Usługa obejmuje zwrot potwierdzonych dokumentów (wymagana jest pieczątka i/lub podpis) dołączonych do przesyłki w terminie do 5 dni roboczych, licząc od następnego dnia po doręczeniu

Serwis SMS / E-mail 

Usługa obejmuje przesłanie informacji o kolejnych etapach procesu doręczenia przesyłki za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail wysłanej do odbiorcy. W ramach usługi odbiorca otrzymuje zestaw następujących po sobie informacji o nadaniu przesyłki przez nadawcę, z podaniem numeru przesyłki i ewentualnej kwocie pobrania, wydaniu przesyłki kurierowi w celu jej doręczenia, jak również pozostawionym awizo, w przypadku, gdy nie zastaniemy odbiorcy przesyłki. Warunkiem realizacji usługi jest podanie numeru telefonu komórkowego lub odpowiednio adresu e-mail i zaznaczeniu usługi na liście przewozowym lub w aplikacji kurierskiej do tworzenia przesyłek

Doręczenie w sobotę

Usługa dodatkowa realizowana dla przesyłek kurierskich z doręczeniem do Adresata, obejmująca doręczenie przesyłek w sobotę. Usługa realizowana tylko dla przesyłek nadanych przez nadawców w piątek, do miast z oddziałami sieci kurierskiej InPost.

Raport pobrań 

Raport pobrań generowany automatycznie w aplikacji WebTrucker dla przesyłek kurierskich. Opłata za pojedynczy raport lub miesięczna opłata abonamentowa za automatyczny dostęp

Doręczenie na godzinę 

Usługa dodatkowa w serwisie krajowym obejmująca doręczenie przesyłki w dni robocze do określonej przez nadawcę pełnej godziny. Doręczenie realizowane jest tylko dla godzin pomiędzy 9:00 a 17:00, w przedziale czasowym do 30 minut przed wyznaczona godziną. W przypadku przesyłek z doręczeniem pomiędzy godziną 9:00 a 12:00 doręczenie przesyłek możliwe jest tylko w wybranych miejscowościach. Przesyłki z zastrzeżeniem godziny pomiędzy 12:00 a 17:00 doręczane są w całym kraju. Koszt usługi Doręczenie na godzinę doliczany jest do ceny podstawowej usługi, przed którą następuje odpowiednio: Kurier Doręczenie do 10:00, Kurier Doręczenie do 12:00 lub Kurier

Doręczenie od 17:00

Doręczenie pomiędzy 17:00 a 20:00 to usługa dodatkowa w serwisie krajowym obejmująca doręczenie przesyłki do odbiorcy w dni robocze w godzinach wieczornych pomiędzy 17:00 a 20:00, dostępna dla wszystkich miejscowości w Polsce. Usługa doliczana jest do ceny podstawowej usługi Kurier Standard.

Ekspres drogowy

Usługa dodatkowa realizowana w tylko serwisie krajowym. Obejmuje doręczenie przesyłki w dni robocze, w systemie od drzwi nadawcy bezpośrednio do drzwi odbiorcy przez jednego kuriera. Dostępna jest wyłącznie dla paczek standardowych o wadze do 30 kg. Czas wykonania usługi uzależniony jest od odległości drogowej między nadawcą a odbiorcą. Paczki w usłudze Ekspres Drogowy objęte są gwarancją terminu doręczenia do końca następnego dnia roboczego od dnia nadania. Opłata naliczana jest za każdy przejechany przez kuriera kilometr w obie strony. Realizacja usługi jest możliwa po wcześniejszym uzgodnieniu z Działem Obsługi Klienta InPost.

Cennik

Sprawdź ceny usługi Kurier Standard oraz usług dodatkowych.

Przejdź do cennika

Moduły integrujące

Dzięki naszym nowym integracjom możesz w łatwy sposób korzystać z usługi Kurier InPost.

Dowiedz się więcej

Doręczenie do 10:00 | 12:00 | 17:00

24H
do50KG
 • Szybkie doręczenie idealne dla Klientów, oczekujących najszybszej możliwej dostawy
 • Wygoda odbioru możliwość wyboru godziny dostarczenia paczki do odbiorcy
 • Dynamiczne przekierowanie możliwość zmiany adresu docelowego
kurier doręczenie do 12

Doręczenie do 10:00, 12:00, 17:00

Wybierając usługi kurierskie InPost – wysyłasz paczki w dowolne miejsce na terenie kraju. Wszystkie usługi w serwisie krajowym i międzynarodowym realizowane są z dostawą do drzwi odbiorcy lub do jednego z naszych Paczkomatów.

Kurier Doręczenie do 10:00, 12:00, 17:00 to idealne rozwiązanie dla Klientów, oczekujących najszybszej możliwej dostawy paczek. Należy pamiętać, że usługa dostępna jest tylko dla wybranych miejscowości w Polsce. 

 • Usługa kurierska obejmuje doręczenia paczek o wadze do 30 kg i wymiarach standardowych z gwarantowanym terminem doręczenia do godziny 10:00 i 12:00.
 • Dla paczek do 50 kg i wymiarach standardowych gwarantowany termin doręczenia to godzina 17:00 następnego dnia roboczego w serwisie krajowym.
 • Odbiór przesyłek od Klientów instytucjonalnych: 5 dni w tygodniu (pon.-pt.) do godziny 17:00.
 • W ramach usług w serwisie krajowym oferujemy również szeroką gamę usług dodatkowych.
 • W przypadku, gdy nie uda nam się skutecznie doręczyć, podejmujemy kolejną próbę doręczenia w dniu następnym lub za zgodą odbiorcy przekażemy ją do najbliższego Punktu Obsługi Paczek (POP). Dostępna jest również opcja przekierowanie do sąsiada.

  Zapytaj o ofertę Skontaktuj się z nami

  Doręczenie do 10:00, 12:00, 17:00 - usługi dodatkowe

  Doręczenie sobota

  Usługa dodatkowa realizowana dla przesyłek kurierskich z doręczeniem do Adresata, obejmująca doręczenie przesyłek w sobotę. Usługa realizowana tylko dla przesyłek nadanych przez nadawców w piątek do miast z oddziałami sieci kurierskiej InPost.

  Ubezpieczenie

  Usługa dodatkowa dostępna dla usług w serwisie krajowym realizowana dla przesyłek kurierskich zawierających towary handlowe lub przedmioty wartościowe o maksymalnej wartości do 20 000 zł brutto. Opłata za usługę ubezpieczenia uzależniona jest od wartości przesyłki zadeklarowanej przez nadawcę, wskazanej na liście przewozowym. W przypadku wybrania usługi ubezpieczenia podanie opisu towaru na liście przewozowym przez nadawcę przesyłki jest obowiązkowe. W przypadku usług w serwisie międzynarodowych wszystkie przesyłki objęte są ubezpieczeniem CMR przewoźnika.

  Pobranie standard 

  Usługa dodatkowa dostępna dla usług w serwisie krajowym. Obejmuje doręczenie przesyłki i pobranie od odbiorcy gotówki w wysokości wskazanej na liście przewozowym. Maksymalny termin zwrotu pobrań wynosi do 5 dni roboczych od następnego dnia po doręczeniu przesyłki. Maksymalna kwota pobrania wynosi 5 000 zł od jednego odbiorcy. W przypadku korzystania z usługi pobrania, dodatkowe ubezpieczenie przesyłki do wysokości wartości pobrania jest obowiązkowe. W przypadku usługi kurierskiej z doręczeniem do drzwi adresata, usługa obejmuje pobranie należności za towar gotówką przez kuriera doręczającego przesyłkę.

  Zwrot dokumentów

  Usługa dodatkowa dostępna dla usług kurierskich w serwisie krajowym. Obejmuje zwrot potwierdzonych (pieczątką i/lub podpisem) dokumentów dołączonych do przesyłki w terminie do 5 dni roboczych, licząc od następnego dnia po doręczeniu.

  Serwis SMS lub Serwis E-mail

  Usługa dodatkowo dostępna dla usług kurierskich w serwisie krajowym. Obejmuje przesłanie informacji o kolejnych etapach procesu doręczenia przesyłki za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail wysłanej do odbiorcy. W ramach usługi odbiorca otrzymuje zestaw następujących po sobie informacji o nadaniu przesyłki przez nadawcę, z podaniem numeru przesyłki i ewentualnej kwocie pobrania, wydaniu przesyłki kurierowi w celu jej doręczenia, jak również pozostawionym awizo, w przypadku, gdy nie zastaniemy odbiorcy przesyłki. Warunkiem realizacji usługi jest podanie numeru telefonu komórkowego lub odpowiednio adresu e-mail i zaznaczeniu usługi na liście przewozowym lub aplikacji kurierskiej do tworzenia przesyłek.

  Cennik

  Sprawdź ceny usługi Doręczenie do 10:00, 12:00, 17:00 oraz usług dodatkowych.

  Przejdź do cennika

  Moduły integrujące

  Dzięki naszym nowym integracjom możesz w łatwy sposób korzystać z usługi Kurier InPost.

  Dowiedz się więcej

  Kurier Lokalny

  od1635
  do5H
  do30KG
  • Kurier Lokalny Standard gwarantowany termin dostawy do 5 godzin
  • Kurier Lokalny Express doręczenie paczek do 2 godzin
  • Kurier Lokalny Super Express doręczenie natychmiast po odbiorze przez kuriera

   

  kurier lokalny same day
    Standard Express Super Express
  Czas doręczenia do 5 godzin  

  przy zamówieniu do 13.00 (strefa I) lub do 12.00 (strefa II)

  do 2 godzin 

  przy zamówieniu do godz. 13.00

  natychmiast 

  po odbiorze przez kuriera

  Rejon dostawy strefa I i strefa II strefa I i strefa II tylko strefa I
  Waga do 30 kg do 30 kg do 30 kg
  "od drzwi do drzwi"

  Realizacja usługi w systemie „od drzwi do drzwi” w tym samym dniu roboczym dla przesyłek o wadze do 30 kg i wymiarach standardowych. Usługa dostępna w strefie I obejmującej granice administracyjne miasta oraz strefie II obejmującej miejscowości o odległości do 30 km od granic administracyjnych miasta.

  Realizacja usługi w systemie „od drzwi do drzwi” w tym samym dniu roboczym dla przesyłek o wadze do 30 kg i wymiarach standardowych. Usługa dostępna w strefie I obejmującej granice administracyjne miasta oraz strefie II obejmującej miejscowości o odległości do 30 km od granic administracyjnych miasta.

  Realizacja usługi tylko w systemie „od drzwi do drzwi” w tym samym dniu roboczym dla przesyłek o wadze do 30 kg i wymiarach standardowych.

  Obsługa klientów instytucjonalnych
  Dostępność

  Usługa dostępna w dni robocze od poniedziałku do piątku.

  W obrębie administracyjnym miast: WARSZAWA, ŁÓDŹ, KRAKÓW, KATOWICE, WROCŁAW, POZNAŃ, GDAŃSK, SZCZECIN, RZESZÓW. 

  Usługa dostępna w dni robocze od poniedziałku do piątku.

  W obrębie administracyjnym miast: WARSZAWA, ŁÓDŹ, KRAKÓW, KATOWICE, WROCŁAW, POZNAŃ, GDAŃSK, SZCZECIN, RZESZÓW. 

  Usługa dostępna w dni robocze od poniedziałku do piątku.

  W obrębie administracyjnym miast: WARSZAWA, ŁÓDŹ, KRAKÓW, KATOWICE, WROCŁAW, POZNAŃ, GDAŃSK, SZCZECIN, RZESZÓW.

  Strefa I - obszar administracyjny miasta

  Strefa II - do 30 km poza obszarem administracyjnym miasta

  Zapytaj o ofertę Kurier Lokalny Skontaktuj się z nami

  Kurier Lokalny - dostępne usługi dodatkowe

  Ubezpieczenie

  Usługa dodatkowa dostępna dla usług w serwisie krajowym realizowana dla przesyłek kurierskich zawierających towary handlowe lub przedmioty wartościowe o maksymalnej wartości do 20 000 zł brutto. Opłata za usługę ubezpieczenia uzależniona jest od wartości przesyłki zadeklarowanej przez Nadawcę, wskazanej na liście przewozowym. W przypadku wybrania usługi ubezpieczenia podanie opisu towaru na liście przewozowym przez Nadawcę przesyłki jest obowiązkowe. W przypadku usług w serwisie międzynarodowych wszystkie przesyłki objęte są ubezpieczeniem CMR przewoźnika.

  Pobranie Standard

  Usługa dodatkowa dostępna dla usług w serwisie krajowym. Obejmuje doręczenie przesyłki i pobranie od Odbiorcy gotówki w wysokości wskazanej na liście przewozowym. Maksymalny termin zwrotu pobrań wynosi do 5 dni roboczych od następnego dnia po doręczeniu przesyłki. Maksymalna kwota pobrania wynosi 5 000 zł od jednego Odbiorcy. W przypadku korzystania z usługi pobrania, dodatkowe ubezpieczenie przesyłki do wysokości wartości pobrania jest obowiązkowe. W przypadku usługi kurierskiej z doręczeniem do drzwi adresata, usługa obejmuje pobranie należności za towar gotówką przez kuriera doręczającego przesyłkę.

  Zwrot dokumentów

  Usługa dodatkowa dostępna dla usług kurierskich w serwisie krajowym. Obejmuje zwrot potwierdzonych (pieczątką i/lub podpisem) dokumentów dołączonych do przesyłki w terminie do 5 dni roboczych, licząc od następnego dnia po doręczeniu

  Serwis SMS lub Serwis E-mail

  Usługa dodatkowo dostępna dla usług kurierskich w serwisie krajowym. Obejmuje przesłanie informacji o kolejnych etapach procesu doręczenia przesyłki za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail wysłanej do Odbiorcy. W ramach usługi Odbiorca otrzymuje zestaw następujących po sobie informacji o nadaniu przesyłki przez Nadawcę, z podaniem numeru przesyłki i ewentualnej kwocie pobrania, wydaniu przesyłki kurierowi w celu jej doręczenia, jak również pozostawionym awizo, w przypadku, gdy nie zastaniemy Odbiorcy przesyłki. Warunkiem realizacji usługi jest podanie numeru telefonu komórkowego lub odpowiednio adresu e-mail i zaznaczeniu usługi na liście przewozowym lub aplikacji kurierskiej do tworzenia przesyłek.

  Doręczenie sobota

  Usługa dodatkowa realizowana dla przesyłek kurierskich z doręczeniem do Adresata, obejmująca doręczenie przesyłek w sobotę. Usługa realizowana tylko dla przesyłek nadanych przez Nadawców w piątek do miast z oddziałami sieci kurierskiej InPost.

  Paleta standard

  do72H
  do800KG
  • Przesyłki paletowe w terminie D+3
  • Palety EUR 120 cm x 80 cm x 180 cm
  • Maksymalna waga do 800 kg
  paleta kurier

  Paleta Standard

  Usługa doręczenia przesyłek drobnicowych dla Klientów instytucjonalnych dostępna tylko w serwisie krajowym.

  • Usługa kurierska dostępna dla przesyłki paletowej o wadze przesyłki paletowej EUR o maksymalnej wadze do 800 kg lub wielkości palety: 120 cm x 80 cm x 180 cm.
  • Każda przesyłka w usłudze Paleta Standard musi zostać nadana na osobnym liście przewozowym. Jednorazowe nadanie większej ilości palet wymaga wcześniejszego uzgodnienia z lokalnym oddziałem InPost S.A.
  • Przewidywany termin doręczenia przesyłki w serwisie krajowym wynosi D+3.
  • Realizacja usługi możliwa jest po wcześniejszym uzgodnieniu z lokalnym Oddziałem InPost.
  • Odbiór i doręczenie przesyłek paletowych: 5 dni w tygodniu (pon.-pt.) do godziny 17:00
  • Usługa obejmuje przewóz rzeczy umieszczonych na jednej palecie, w sposób zapewniający stabilność i zapobiegający uszkodzeniom lub przemieszczeniom w trakcie transportu przesyłki.
  • Wszystkie przesyłki paletowe w usłudze Paleta Standard obsługiwane są w systemie „burta - burta”, gdzie odbierane i doręczane są do miejsc dostępnych dla samochodów dostawczych. Usługa nie obejmuje umieszczenia i zdjęcia przesyłki ze skrzyni ładunkowej.
  • Do przewozu przyjmowane są wyłącznie przesyłki na paletach nieuszkodzonych.

  Zapytaj o ofertę Paleta Standard Skontaktuj się z nami

  Cennik

  Sprawdź ceny usługi Paleta Standard oraz usług dodatkowych.

  Przejdź do cennika

  Moduły integrujące

  Dzięki naszym nowym integracjom możesz w łatwy sposób korzystać z usługi Kurier InPost.

  Dowiedz się więcej