Podążaj za wyprawą
Magdy na:
8 611 m n.p.m

Aktualna wysokość, na której przebywa Magda. 5000 m n.p.m

Jeszcze 3611 metrów na szczyt!

Gorzkowska
InPost K2

Winter 2020/2021

Śledź Magdę Gorzkowską
w walce o pierwsze w historii
wejście na K2 zimą!

Z całych sił wspieramy Magdę w drodze na szczyt najtrudniejszego i niezdobytego jeszcze zimą ośmiotysięcznika. To ogromne wyzwanie, które wymaga wielkiego wysiłku, determinacji i olbrzymiego poświęcenia. Wierzymy, że się uda i Magda zostanie pierwszą osobą w historii, która tego dokona. Nasza mistrzyni rusza już niebawem, a atak na szczyt jest planowany na przełom stycznia i lutego 2021 roku. Gorąco zachęcamy do śledzenia przebiegu wyprawy i trzymania kciuków!

#niemozliwejestmozliwe

Magdalena Gorzkowska
W drodze na szczyt

Leżący na granicy dwóch ogromnych państw – Chin i Pakistanu – ośmiotysięcznik K2 jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających szczytów na Ziemi. Do tej pory nie udało się go zdobyć zimą jeszcze nikomu – Magdalena Gorzkowska ma szansę być pierwszą osobą w historii, która tego dokona.

Wyprawa na drugi najwyższy szczyt świata to nie tylko olbrzymie wyzwanie logistyczne, ale przede wszystkim ogromny wysiłek fizyczny i psychiczny – to próba charakteru, na którą gotowi są tylko nieliczni. Sam wylot Magdy i całej załogi #GorzkowskaInPostK2Winter do południowej Azji poprzedziły miesiące morderczych treningów i przygotowań. Ekstremalne warunki, które panują na K2 o tej porze roku, wymagają pracy nad wydolnością, wytrzymałością, siłą i samą techniką wspinaczkową.

Gorąco zachęcamy do śledzenia przebiegu wyprawy i trzymania kciuków za naszą Magdę!

Etap I

We wtorek 29 grudnia Magda dotarła do Bazy pod K2 na wysokość 5000 m n.p.m..

Więcej
Etap II

2 luty 2021
Aktualizacja: Magda w ataku szczytowym!
17 stycznia 2020
Aktualizacja: powrót do bazy pod K2.
4 stycznia 2020
Magda już po pierwszym etapie wyprawy na szczyt K2!

Więcej
Kliknij w żółty kwadrat i zobacz,
gdzie aktualnie jest Magda.