Jak nadać paczkę w automacie Paczkomat® InPost?

Sposób 1: Nadaj bez etykiety w aplikacji InPost Mobile

Nadawanie

1. W dolnym menu aplikacji wybierz ikonkę „Nadaj”

Wybierz rozmiar paczki, sposób dostawy, a następnie uzupełnij wymagane dane odbiorcy i nadawcy.

Opłać

2. Opłać nadanie

Po uzupełnieniu informacji zostaniesz przekierowany do wybranych metod płatności. Po opłaceniu wysyłki, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Na paczce nie musisz naklejać żadnej etykiety! Jeżeli chcesz, możesz napisać na przesyłce kod nadania.

3. Nadaj paczkę w automacie Paczkomat

Udaj się do dowolnego automatu Paczkomat InPost, Appkomat InPost lub do PaczkoPunktu. Jeśli nadajesz w urządzeniu Paczkomat lub Appkomat wystarczy, że w aplikacji InPost, w szczegółach przesyłki klikniesz „Otwórz skrytkę zdalnie” lub zeskanujesz kod QR w czytniku maszyny – po chwili otworzy się skrytka. Możesz też wybrać opcję nadania paczki na ekranie automatu Paczkomat i wpisać kod nadania. Włóż paczkę do skrytki, zamknij ją i gotowe – paczka nadana! W aplikacji lub na ekranie urządzenia Paczkomat potwierdź nadanie. Chcesz nadać paczkę w automacie Appkomat InPost? Sprawdź tutaj, jak to zrobić.

Sposób 2: Nadaj z etykietą przez SzybkieNadania.pl

1. Wygeneruj i opłać etykietę

Wejdź na inpost.pl/SzybkieNadania/, a następnie zaznacz formę wysyłki, gabaryt paczki, uzupełnij dane i zapłać online. Otrzymasz etykietę na swoją przesyłkę.

2. Wydrukuj etykietę i naklej na paczce

Otrzymaną etykietę wydrukuj i naklej na odpowiednio zabezpieczonej paczce. Sprawdź jak spakować przesyłkę.

3. Umieść paczkę w automacie Paczkomat

Udaj się do dowolnego automatu Paczkomat. W czytniku zeskanuj kod kreskowy z etykiety, a skrytka otworzy się automatycznie. Włóż paczkę do skrytki, zamknij są i gotowe – paczka nadana! Na ekranie urządzenia Paczkomat potwierdź nadanie. Chcesz nadać paczkę w automacie Appkomat InPost? Sprawdź tutaj, jak to zrobić.

Znajdź Paczkomat lub POP

Najbliższy Paczkomat® InPost masz prawdopodobnie tuż za rogiem!

Wysyłaj wygodnie

Wybierz preferowany sposób wysyłki – z etykietą lub bez. Następnie zostaw paczkę w dowolnym automacie Paczkomat lub zamów kuriera - jak Ci wygodnie!

Wysyłam od 16,99 zł