Jak przygotować paczkę dla kuriera?

Paczka powinna być zapakowana w sposób zabezpieczający ją przed uszkodzeniem oraz umożliwiający wydanie jej odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Etykieta powinna być naklejona w widocznym miejscu, a opakowanie odpowiednio wytrzymałe, zamknięte i zabezpieczone w sposób uniemożliwiający dostęp do zawartości przesyłki bez pozostawienia widocznych śladów. Opakowanie powinno być na tyle mocne, aby zawartość paczki nie uszkodziła innych przesyłek w czasie przewozu.

W zależności od zawartości przesyłki należy dobrać odpowiedni rodzaj opakowania. Jego wielkość musi być dostosowana do zawartości przesyłki tak, aby zminimalizować puste przestrzenie wewnątrz opakowania. W przypadku pustych przestrzeni w opakowaniu należy stosować przegrody i wypełnienia np. folię bąbelkową, wióry styropianowe lub/i styropian o odpowiednich kształtach. Wypełnienie należy umieścić w sposób uniemożliwiający przemieszczanie się zawartości paczki.

Wytrzymałość opakowania powinna być dostosowana do ciężaru i kształtu zawartości. Nie należy formować z kartonu nieregularnych kształtów, tylko użyć większego opakowania i puste przestrzenie uzupełnić wypełnieniem (folia bąbelkowa lub styropian). Jeśli wykorzystujesz opakowanie ponownie pamiętaj, aby usunąć z nich wszelkie stare oznakowania.

Aby dowiedzieć się więcej na temat przygotowania i pakowania przesyłek, zapoznaj się z naszym Poradnikiem Pakowania.

 

Opłata według stawki operatora

Infolinia

722 444 000 746 600 000

Dostępność Infolinii
poniedziałek – piątek 7:00–22:00
sobota 8:00–20:00
niedziele i święta 8:00–16:00 (tylko Paczkomaty)


Adres korespondencyjny
NIP: 6793087624
InPost S.A.
EQUAL BUSINESS PARK Budynek B
ul. Wielicka 28, 30-552 Kraków

Biuro w Warszawie
NEOPARK
ul. Cybernetyki 10, 02-677 Warszawa