Jak zapłacę za paczkomatową przesyłkę pobraniową?
Porady

Jak zapłacę za paczkomatową przesyłkę pobraniową?

4 Sierpnia 2015

Wpis archiwalny

Płatność kartą

Część Paczkomatów jest wyposażona w terminale płatności, dzięki czemu za zakupy zapłacisz łatwo kartą. Zrobisz to w kilku prostych krokach:

  1. Zamawiasz wysyłkę towaru za pobraniem do Paczkomatu.
  2. W momencie umieszczenia przesyłki w maszynie, otrzymujesz kod. W przypadku przesyłek pobraniowych kod ten nie wystarczy jednak do odbioru przesyłki – wszak trzeba ją najpierw opłacić. Powinieneś więc…
  3.   ...udać się do Paczkomatu, gdzie rozpoczynasz – jak zawsze – od podania swojego numeru telefonu.
  4. W tym momencie maszyna prosi Cię o podanie wspomnianego kodu. Wpisujesz go i przechodzisz do poleceń wydawanych na ekranie terminala płatności.
  5. Po opłaceniu przesyłki, skrytka się otwiera.
  6. Czasami pojawiają się również pytania o to, czy przesyłkę można opłacić kartą w Paczkomacie innym niż ten, w którym oczekuje paczka. Rozwiewamy wątpliwości: przesyłkę opłacisz jedynie w tej maszynie, w której Twoja paczka aktualnie przebywa.

Płatność Blikiem

Kiedy nasz kurier umieści Twoją paczkę w Paczkomacie, otrzymasz powiadomienie w aplikacji oraz w wiadomości e-mail. Podejdź do maszyny i wprowadź swój numer telefonu oraz kod odbioru lub zeskanuj kod QR. Przejdź do panelu płatności i wybierz opcję Blik. Następnie wpisz wygenerowany przez bank kod Blik. Skrytka otworzy się, a Ty odbierzesz paczkę!

 

Płatność przelewem (PayByLink)

Twoja karta nie działa, ale masz środki na koncie i chcesz dokonać przelewu? Da się i tak. Jak zapewne wiesz, o możliwości odbioru przesyłki informujemy również poprzez wiadomość mailową. Jeśli oczekująca przesyłka jest paczką pobraniową, to w tymże mailu znajdziesz link do szybkiej płatności. Chodzi o tzw. przelewy PayByLink – po kliknięciu w odpowiedni odnośnik, będziesz miał możliwość zalogowania się do strony Twojego banku, gdzie formularz zlecenia przelewu automatycznie wypełni dane potrzebne do jego zatwierdzenia (w tym kwotę pobrania). Opłacasz i… po zaksięgowaniu wpłaty otrzymujesz kod odbioru, z którym możesz udać się do maszyny.

Uwaga: usługa PayByLink oferowana jest przy współpracy z eCard. To właśnie eCard odpowiada za bezpośrednią współpracę z bankami. Może zdarzyć się, że akurat Twój bank będzie na liście „wyszarzony”. Spróbuj wówczas dokonać płatności kilka godzin później – być może Twój bank wróci wówczas na listę banków obsługiwanych przez eCard.

Dostępne metody płatności za przesyłki pobraniowe - akceptujemy płatności kartami płatniczymi (VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro) oraz przelewami bankowymi wybranych banków: Bank BPH S.A. (Przelew z BPH), ING Bank Śląski S.A. (Płać z ING), Bank PEKAO S.A. (Pekao24przelew), BZ WBK S.A. (Przelew24), Alior Bank S.A. (Płacę z Alior Bankiem), Alior Bank S.A. (T-Mobile Usługi Bankowe), Bank Ochrony Środowiska S.A. (Płać z BOS), Deutsche Bank PBC S.A. (db Transfer), Plus Bank S.A. (Płacę z Plus Bank), Bank Pocztowy S.A. (e-transfer Pocztowy24).

Płatność gotówką

Nie posiadasz karty płatniczej lub na swoim rachunku nie masz obecnie żadnych środków? Nic straconego – za przesyłkę możesz zapłacić gotówką. Jednak nie w Paczkomacie, a w oddziale. Masz dwie możliwości:

  1. Gdy otrzymasz powiadomienie w aplikacji, maila lub SMS-a z informacją o możliwości odbioru przesyłki, Twoja paczka będzie czekać już w Paczkomacie. Oczekuje tam cierpliwie przez 48 godzin, po czym nasz kurier wyciąga ją z maszyny i zawozi do najbliższego oddziału, skąd możesz odebrać ją przez kolejne 3 dni robocze. I właśnie wówczas, w naszym oddziale możesz zapłacić za przesyłkę gotówką. 

  2. Nie chcesz czekać na powrót paczki z maszyny, a i tak chciałbyś zapłacić gotówką? Możesz i tak – udaj się do oddziału obsługującego Paczkomat, do którego miała trafić Twoja paczka i to tam opłać przesyłkę. Na Twój numer telefonu trafi wówczas kod odbioru, a swoją paczkę odbierzesz jak „normalną” przesyłkę paczkomatową – prosto z maszyny.

  3. W związku z zagrożeniem COVID - 19, opcja odbioru paczki z oddziału nie jest obecnie realizowana, do odwołania. Za utrudnienie przepraszamy. 

I drobna uwaga – płacąc gotówką, warto jest mieć przy sobie odliczoną kwotę.