Nadawaj prosto z aplikacji InPost Mobile! Wyślij paczkę z Paczkomatu bez drukowania etykiety i 24/7
Nowości

Nadawaj prosto z aplikacji InPost Mobile! Wyślij paczkę z Paczkomatu bez drukowania etykiety i 24/7

18 Grudnia 2020

Paczka do wysłania? Wyślij ją szybko i wygodnie przez dowolny Paczkomat®.

Kilka chwil i paczka nadana!

​​​​​​​To pierwsza taka usługa mobilna na rynku!

To GAME CHANGER – takimi słowami można z pewnością określić bezetykietowe nadania, które wylądowały właśnie w naszej aplikacji. Tak, zgadza się: od teraz możesz już wysyłać paczki przy pomocy InPost Mobile! To pierwsza taka usługa mobilna na rynku. Funkcjonalność jest dostępna wraz z najnowszą wersją aplikacji (3.0.0).​​​​​​​

Ogłoszenie startu nowej usługi to dla nas zawsze chwila szczególna. Nasza nowa usługa oznacza, że wysyłanie przesyłek będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Wprowadzamy możliwość nadawania w aplikacji InPost Mobile w formie pilotażowej, ale gwarantujemy, że już teraz nadanie paczki w aplikacji InPost Mobile będzie niezwykle proste i szybkie. Co najważniejsze – możesz wysyłać przesyłki 24/7, bez drukowania czy naklejania etykiety na paczce. To fantastyczne wieści dla wszystkich entuzjastów Paczkomatów, którzy lubią wysyłać wygodnie, bez kolejek i o dowolnej porze.

Nadanie w aplikacji opłacisz, w pilotażowej fazie, przy pomocy wygodnej płatności BLIK. Dlaczego BLIK? To zdecydowanie jedna z najlepszych i najwygodniejszych form płatności mobilnych. Wystarczy 6-cyfrowy kod i gotowe! W kolejnych miesiącach będziemy sukcesywnie rozszerzać opcje płatności, a także wprowadzać nowe funkcjonalności dla nadań w aplikacji. 

 

 

Chcesz wysłać paczkę bez etykiety przy pomocy InPost Mobile? Cały proces można zamknąć w zaledwie kilku krokach:
 

  1. Spakuj swoją paczkę

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki i zmierz jej gabaryt. Do wyboru masz skrytki w trzech rozmiarach. Poniżej krótka ściągawka, co możesz wysłać w danym rozmiarze:

  • Gabaryt A (8 x 38 x 64 cm)

W tym rozmiarze wyślesz na przykład płytę CD, książkę czy mniejsze ubrania.

  • Gabaryt B (19 x 38 x 64 cm)

W tym rozmiarze wyślesz na przykład buty, kosmetyki czy większe ubrania.

  •  Gabaryt C (41 x 38 x 64 cm)

W tym rozmiarze wyślesz na przykład ekspres do kawy, drukarkę czy konsolę do gier.

  1. W aplikacji, w dolnym menu, wybierz środkową ikonę ze strzałką (Nadaj) 

Zaznacz wybraną formę wysyłki (możesz wysłać z Paczkomatu do Paczkomatu lub z Paczkomatu na wskazany adres domowy/firmowy), a następnie uzupełnij wymagane dane odbiorcy i nadawcy. Twój numer telefonu wypełni się automatycznie!

  1. Opłać wysyłkę

Po uzupełnieniu informacji, zostaniesz przekierowany do płatności – wybierz najwygodniejszą metodę dla siebie. Po ukończeniu płatności, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Kod nadania otrzymasz również w mailu. Pamiętaj! Na paczce nie musisz już naklejać żadnej etykiety ani umieszczać kodu nadania.

  1. Nadaj w Paczkomacie lub PaczkoPunkcie

Z przygotowaną paczką udaj się do dowolnego Paczkomatu/PaczkoPunktu. W czytniku w Paczkomacie zeskanuj kod QR z aplikacji lub na ekranie Paczkomatu wybierz opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu” i wpisz dane – skrytka otworzy się automatycznie! Teraz włóż paczkę do skrytki.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Rozwijamy się cały czas, bo chcemy dostarczać jak najlepszą jakość usług naszym klientom. Wprowadzenie nadań do aplikacji to kolejny krok, który uczyniliśmy, by wysyłka paczek i codzienne korzystanie z Paczkomatów było jeszcze wygodniejsze. 

Koniecznie wypróbuj nową opcję w aplikacji InPost Mobile! Nie masz jej jeszcze w swoim telefonie? Pobierz ją z oficjalnych sklepów Google Play, App Store i Huawei AppGallery.