O firmie

InPost S.A.

InPost jest największym, niezależnym operatorem logistycznym. Świadczy nowoczesne usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce.

Dysponujemy własnym zapleczem technologiczno-logistycznym, umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Nowoczesna Sortownia Centralna i centrum dystrybucji przesyłek zlokalizowane jest w centralnej Polsce w Woli Bykowskiej pod Piotrkowem Trybunalskim.

Obecnie InPost skupia się na działalności e-commerce, w szczególności obsłudze logistycznej paczkomatów i usługach kurierskich dla klientów sklepów internetowych. Nadrzędnym celem InPost jest dalsze umacnianie pozycji rynkowej oraz optymalizację modelu biznesowego.

Sztandarowe usługi InPost

Paczkomaty

Paczkomaty

Najnowocześniejsza w Polsce usługa umożliwiająca samodzielny odbiór i nadawanie paczek 24/7, bez kolejek i w dogodnych lokalizacjach.
kurier inpost

Pakiet usług kurierskich

Od Kuriera Standard, poprzez doręczenia do 10:00, 12:00 i 17:00 następnego dnia, aż po doręczenie tego samego dnia nawet w ciągu 2 godzin
smart courier

Specjalistyczna usługa Smart Courier

Umożliwiająca doręczenie do odbiorcy, podpisanie i doręczenie zwrotne do Nadawcy pilnych dokumentów przez tego samego kuriera.

Paczkomaty

Kiedy w 2009 r. założyciel InPost, Rafal Brzoska uruchamiał pierwsze Paczkomaty, nie każdy wierzył, że odbiór paczek w czynnych przez całą dobę urządzeniach przyjmie się na rynku. Czas jednak bardzo szybko rozwiał wszelkie wątpliwości. Dziś polska sieć Paczkomatów obejmuje ponad 4 600 maszyn i stanowi największą tego typu strukturę biznesową na świecie.

Paczkomaty rozwiazały tzw. “problemu ostatniej mili”, czyli ostatniego, najdroższego etapu doręczenia przesyłki do odbiorcy. Dostawa do Paczkomatu może być ok. 30% tańsza niż tradycyjna przesyłka kurierska. Paczkomaty są wydajniejsze (dostawca w tym samym czasie rozwozi dziesięciokrotnie więcej paczek niż kurier) i bardziej ekologiczne. O sukcesie Paczkomatów wśród e-sklepów zadecydowała też szybkość dostaw - ok. 98% przesyłek dostarczanych jest następnego dnia po nadaniu.

Jest nas 8 tysięcy i wciąż się rozwijamy

Tworzymy świat prostych rozwiązań, wykorzystując nowoczesne technologie oraz wiedzę, pasję i kreatywność polskich inżynierów, programistów i specjalistów od zarządzania, logistyki i marketingu.

Nasza działalność koncentruje się na sektorze e-commerce, we wzroście którego dostrzegamy olbrzymią szansę na rozwój.

Gdzie będziemy za następne kilka lat? Tego nie wie nikt, ale warto już teraz zająć najlepsze miejsca na pokładzie InPost. Jeśli podobnie jak my z optymizmem patrzysz w przyszłość, a ponadto wiesz, co to ciężka praca i nie boisz się wyzwań — dołącz do nas!

Kariera w InPost

InPost Athletic Team

Razem bijemy rekordy lekkoatletyce! 

InPost objął patronat nad zespołem w 2011 roku, wspierając młodych, ambitnych sportowców w dążeniu do osiągania międzynarodowych sukcesów sportowych.

Poznaj drużynę

Fundacja InPost

Stworzyliśmy Fundację InPost, aby inspirować naszych pracowników do nieustannego rozwoju, zdobywania nowych kompetencji oraz kreatywnego myślenia. To wartości, które doprowadziły naszą firmę na szczyt dlatego wierzymy, że warto je przekazywać dalej.

Dowiedz się więcej

Nagrody i wyróżnienia

Jesteśmy laureatem prestiżowych nagród takich jak:

Premium Brand InPost

Premium Brand 2019

InPost Paczkomaty otrzymały prestiżową nagrodę w kategorii Marka wysokiej reputacji 2019 r. ! 
Nagroda w tej kategorii przyznawana jest brandom o największym potencjale zaufania społecznego.

Gwiazda Jakości Obsługi 2019

Gwiazda Jakości Obsługi 2019

InPost otrzymał Gwiazdę Jakości Obsługi 2019! Firmę doceniono m.in. za kompetencje i obsługę klienta, za asortyment i cenę usług.

World Post Parcel Awards 2016

World Post & Parcel Awards 2016

Nagroda w kategorii Customer Service za efektywną obsługę klientów w serwisach społecznościowych.

e-commerce paris

E-commerce Paris 2015

Paczkomaty otrzymały nagrodę w kategorii Logistyka. Doceniona została spółka InPost France SAS. 

Diament Forbes 2015

Diament Forbes 2015

1. miejsce w rankingu dużych firm z województwa małopolskiego, które osiągnęły przychody powyżej 250 mln zł

czempion

Polska Firma – Międzynarodowy Czempion

Grudzień 2014 - nagroda główna w trzeciej edycji konkursu

innowatory

Innowator Roku 2014

Grupa Integer.pl zwyciężyła w rankingu tygodnika WPROST i otrzymała tytuł w kategorii „usługi dla biznesu”

dobra marka

Dobra Marka 2014

Nagroda w kategorii "dostarczanie przesyłek". Wyróżnienie przyznano na podstawie opinii i wskazań respondentów i Kapituły Programu.