15 zalet pracy w dziale IT
Kariera

15 zalet pracy w dziale IT

26 Września 2019

Szukasz pracy, która zagwarantuje Ci atrakcyjne zarobki, dawkę codziennych wyzwań, brak rutyny i doskonałe możliwości rozwoju? Dynamicznie rozwijający się rynek nowych technologii zachęca coraz więcej osób do podjęcia zatrudnienia i zbudowania wspaniałej kariery. Jego duża różnorodność sprawia, że każdy niezależnie od kwalifikacji oraz predyspozycji znajdzie posadę dla siebie. Jakie zalety ma praca w IT? Przekonajmy się!

Praca w dziale IT – potrzebne kompetencje

Otrzymując posadę w tak nowoczesnej i szybko zmieniającej się branży, jaką są technologie informacyjne, trzeba nastawić się na ciągłą naukę, a także specjalizację. Nie wystarczy ukończyć studiów na wybranym kierunku, ponieważ nowinek technicznych z roku na rok przybywa. Osoba wiążąca swoją przyszłość z sektorem IT musi więc stale aktualizować swoją wiedzę i poszerzać zakres wiadomości. W przypadku wielu stanowisk (choć nie wszystkich) wymagany będzie dyplom wyższej uczelni – najmilej widziane są oczywiście kierunki informatyczne lub związane z zarządzaniem projektami. Poza tym praca w dziale IT wymaga dobrej znajomości języka angielskiego, umiejętności obsługi komputera i różnych narzędzi, np. MS Office, MS Project itp., a także obeznania w zakresie zarządzania projektami oraz zagadnieniami wiążącymi się z procesami informatycznymi. Oprócz wymienionych kompetencji twardych liczą się również konkretne cechy osobowości, które pozwolą rozwinąć karierę w sektorze IT. Należą do nich:

 • samodzielność,
 • zdolność organizacji pracy własnej,
 • komunikatywność,
 • cierpliwość,
 • gotowość na zmiany,
 • umiejętność wyciągania wniosków,
 • dokładność,
 • wychodzenie z inicjatywą,
 • chęci szukania oryginalnych rozwiązań,
 • otwartość na zmiany,
 • wysoka kultura osobista.

Więcej informacji o poszukiwanych pracownikach do działu IT i nie tylko znajdziesz tutaj:

https://inpost.pl/kariera

IT praca

Praca w dziale IT – najważniejsze zalety

Wiele osób wyobrażając sobie pracę w branży technologii informacyjnych, ma przed oczami programistę siedzącego przy biurku i spędzającego cały dzień sam na sam z komputerem. Z tego powodu narodziło się wiele mitów, które nie pokrywają się nawet w najmniejszym stopniu z prawdą. Praca w dziale IT wcale nie musi być nużąca i nudna – wręcz przeciwnie: codziennie dostarcza nowych wyzwań i nierzadko wymaga stałego kontaktu z klientem, a także współpracy z innymi członkami zespołu.  W większości stanowisk istnieje konieczność pozostawania w siedzibie firmy podczas wykonywania obowiązków, choć zdarzają się również opcje pracy zdalnej i ciekawe podróże służbowe. Oto kilka najbardziej istotnych zalet pracy w dziale IT:

 1. możliwość ciągłego rozwoju zawodowego: podnoszenia kwalifikacji i samodoskonalenia;
 2. atrakcyjne zarobki, które zwiększają się wraz z nabieraniem doświadczenia;
 3. w wielu przypadkach można dopasować grafik pracy do własnych potrzeb;
 4. indywidualny zakres wykonywania obowiązków;
 5. stały kontakt z innymi członkami zespołu, a także z klientami;
 6. bardzo dobre warunki zatrudnienia w porównaniu do innych branż;
 7. dodatki pozapłacowe, np. w postaci opieki medycznej, karty Multisport itp.;
 8. duże szanse awansu i pięcia się po szczeblach kariery;
 9. każdy dzień przynosi nowe wyzwania, co niweluje nudę;
 10. przyjacielska, sympatyczna atmosfera w biurze;
 11. możliwość przekwalifikowania się w razie potrzeby;
 12. szansa na uczestniczenie w ciekawych szkoleniach pozwalających poszerzać wiedzę;
 13. nawiązywanie nowych znajomości, które mogą przekształcić się w wieloletnią przyjaźń;
 14. stały kontakt z najnowocześniejszymi technologiami;
 15. możliwość zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.

Praca IT Kraków/Warszawa – rozwijaj swoją karierę z InPost!

Chcesz podjąć zatrudnienie w dziale IT w Warszawie lub Krakowie? Szukasz pracy na stanowisku Administratora Systemu Windows, Specjalisty ds. Helpdesk, IT Project Managera, BI Developera, Testera Oprogramowania Backend lub Programisty .NET? Nie czekaj i już teraz zgłoś się do nas! Jako jedna z najprężniej rozwijających się firm kurierskich stale poszukujemy nowych, wykwalifikowanych pracowników, którzy zasilą nasz dział IT w Warszawie i Krakowie. To znakomita okazja, aby rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nowe kompetencje i cenne doświadczenie zawodowe. Oferujemy atrakcyjne zarobki, stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, możliwość pięcia się po szczeblach kariery, znakomitą atmosferę i dodatkowe korzyści: opiekę medyczną oraz kartę Multisport, dzięki której będziesz zawsze w doskonałej formie. Praca IT na terenie Krakowa lub Warszawy w InPost pozwoli Ci rozwinąć skrzydła i dostarczy wielu interesujących wyzwań. Oczywiście doskonale zdajemy sobie sprawę, że służbowe obowiązki to nie wszystko, a efektywny pracownik musi być spokojny i odprężony. Jeśli więc poczujesz zmęczenie, zawsze możesz odprężyć się w komfortowym chillroomie i napić się przepysznej, aromatycznej kawy! Brzmi interesująco? Chcesz dołączyć do ekipy InPost? Nie zwlekaj i sprawdź nasze najnowsze ogłoszenia o pracę! Sprawdź, która oferta odpowiada Twoim kwalifikacjom i aplikuj!