40 nowych samochodów elektrycznych we flocie InPost!
Nowości Ekologia

40 nowych samochodów elektrycznych we flocie InPost!

26 Października 2020

„Zielone” dostawy w Warszawie do końca 2021 roku

Rozszerzamy flotę samochodów elektrycznych o 40 nowych Nissanów e-NV200 XL Voltia i e-NV 200! Nasze nowe samochody będą jeździć w największych miastach w Polsce – po Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Co więcej, w przyszłym roku planujemy zwiększyć nasza flotę do 500 samochodów elektrycznych. Przy okazji z dumą informujemy, że stolica będzie pierwszym całkowicie „elektrycznym” miastem z zielonymi dostawami do naszych Paczkomatów.

Rozbudowujemy naszą flotę samochodów, by zapewnić obsługę coraz większej liczby Paczkomatów, których w Polsce jest już ponad 8000. „Chcemy, żeby samochody we flocie InPost – obsługujące dodatkowe wolumeny z nowych Paczkomatów – były samochodami elektrycznymi. Dlatego w przyszłym roku, przy wsparciu z funduszu niskoemisyjnego transportu, planujemy zwiększyć naszą flotę samochodów elektrycznych do 500. Także w przyszłym roku pierwszym całkowicie bezemisyjnym dla naszych dostaw miastem będzie Warszawa” – zapowiada Rafał Brzoska.

Chcemy być nie tylko liderem rynku dostaw, ale również wyznaczać kierunek EKO rozwoju branży. Zamierzamy minimalizować wpływ na środowisko oraz inspirować innych do podejmowania działań mających na celu jego ochronę. Kalkulator śladu węglowego wskazuje, że gdyby tradycyjne dostawy kurierem do domu były zastąpione dostawą do Paczkomatu, redukcja emisji CO2 sięgnęłaby nawet 75%. Dostarczenie paczki do Paczkomatu oznacza co najmniej 0,35 kg mniej emisji CO2 do atmosfery na każdą przesyłkę. Tym samym InPost jest najbardziej neutralnym dla środowiska dostawcą usług logistycznych.

„Pozycja lidera rynku to nie tylko przywileje – ale także odpowiedzialność. Dostarczanie wielu paczek za pomocą elektrycznego samochodu do jednego Paczkomatu wspiera redukcję emisji CO₂ i ogranicza korki w coraz bardziej zatłoczonych miastach, takich jak Warszawa”powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Samochody Nissana zapewniają zasięg do 200 km w mieście, 8m³ przestrzeni ładunkowej oraz ładowność 580 kg. Takie parametry  zapewniają elastyczność niezbędną przy realizacji dostaw w mieście. Wygodę pracy kurierów zapewniają także między innymi bezkluczykowy system dostępu do samochodu i włączania silnika I-Key, automatyczna klimatyzacja oraz podgrzewane siedzenia.

Miejcie oczy szeroko otwarte i wypatrujcie naszych elektrycznych Nissanów na ulicach polskich miast!