Allegro Polecony InPost zmienia się w Allegro MiniPaczka InPost

22 lutego wprowadzamy istotne zmiany w zakresie świadczenia usługi Allegro Polecony InPost. Sprawdź, jak zmienią się parametry przesyłki i możliwości dostawy na Allegro.

Co się zmienia?

  • nazwa usługi to teraz Allegro MiniPaczka InPost 
  • maksymalna waga przesyłki — 2 kg
  • większy wymiar paczki (szerokość + długość + wysokość = 70 cm)
  • brak ograniczeń dotyczących maksymalnej długości najkrótszego boku przesyłki 
  • ubezpieczenie paczki do 1000 zł w cenie usługi
  • darmowy foliopak dla każdej przesyłki
  • możliwość nadania w Paczkomacie
  • gwarantowany termin doręczenia (6 dni)
  • cena usługi — 5,85 zł netto

Czym jest Allegro MiniPaczka InPost? 

Pod nową nazwą Allegro MiniPaczka InPost kryje się ulepszona wersja świadczonej przez nas dotychczas usługi Allegro Polecony InPost. W porównaniu do wcześniejszej formy dostawy Allegro MiniPaczka InPost różni się m.in. większą dopuszczalną wagą przesyłki, jej maksymalnym wymiarem i sposobem nadania.

W jaki sposób mogę nadać Allegro MiniPaczkę InPost? 

Allegro Mini Paczkę InPost można nadawać w Punktach Obsługi Paczek, poprzez odbiór kurierski a także — co jest nowością — w Paczkomacie.

Czy Allegro MiniPaczka InPost doręczana będzie pod adres? 

Tak. Przesyłka Allegro MiniPaczka InPost, podobnie jak Allegro Polecony InPost, jest przesyłką doręczaną pod adres. 

Czy czas dostawy Allegro MiniPaczka się wydłuży?  

Nie. Allegro MiniPaczka InPost będzie doręczana najsprawniej, jak to możliwe, w deklarowanym czasie 3 dni roboczych. Gwarantowany termin wykonania usługi oznacza natomiast, że maksymalny czas, w którym przesyłka dotrze do odbiorcy, nie przekroczy 6 dni.

Dlaczego cena usługi wzrosła? 

Cena przesyłki Allegro MiniPaczka InPost uwzględnia zwiększone dopuszczalne maksymalne wymiary i wagę przesyłki. W nową cenę usługi wliczony został także koszt firmowego foliopaku dla każdej paczki oraz ubezpieczenie przesyłki do kwoty 1000 zł. Warto pamiętać, że to wciąż jedna z najkorzystniejszych cenowo form dostawy obecnych na Allegro. 

Jak otrzymać darmowy foliopak dla Allegro MiniPaczki InPost? 

O zasadach przyznawania foliopaków można przeczytać na stronie Pomoc

125 milionów finansowania z KKR

InPost: 125 milionów finansowania z KKR

Funduszu Advent International, jeden z największych globalnych inwestorów private equity i KKR – amerykańska firma inwestycyjna zawarły porozumienie gwarantujące 125 mln euro finansowania dla InPost w okresie 5,5 roku. A to zwiększy skalę działania i uruchomi nowe lokalizacje Paczkomatów – obecnie sieć liczy już 3800 maszyn w całej Polsce, w tym także w małych miejscowościach.
InPost Partnerem w Allegro Smart

InPost Partnerem w Allegro Smart! Mamy już 3800 Paczkomatów®

Nasza firma została partnerem Allegro w nowatorskiej usłudze Allegro Smart!, w której za abonament w wysokości 49 zł będzie można odebrać 365 paczek w roku w ponad 3800 Paczkomatach® InPost w całej Polsce. Gwarancją jakości InPost jest terminowość usługi paczkomatowej na poziomie 97 % w D+1 (dzień po nadaniu)
smart allegro

InPost partnerem nowej usługi Allegro SMART!

Chcesz robić zakupy na największym portalu aukcyjnym w Polsce codziennie przez okrągły rok, paczki odbierać wygodnie w Paczkomatach, a za przesyłki płacić jedną, niewielką opłatę roczną? Teraz to możliwe. A wszystko dzięki rewolucyjnej usłudze Allegro SMART!