Aplikacja mobilna InPost – poznaj jej unikalne możliwości!
Porady

Aplikacja mobilna InPost – poznaj jej unikalne możliwości!

12 Października 2019

Bieżące śledzenie przesyłek? Zdalne otwarcie skrytki? Łatwa identyfikacja paczki? Z InPost wszystko jest możliwe! Z Paczkomatów można korzystać w sposób szybki i wygodny, ale my postanowiliśmy jeszcze bardziej usprawnić ten proces oraz skrócić go do minimum – wprowadziliśmy nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu będziesz zarządzać Paczkomatem, posługując się smartphonem! Sprawdź możliwości aplikacji InPost Mobile!

Nowa wersja aplikacji mobilnej InPost – czas na prawdziwą rewolucję

Wszyscy lubimy rozwiązania pozwalające ułatwić życie i zaoszczędzić cenny czas. Zamawianie rozmaitych towarów przez Internet nie stanowi większych problemów, ale co z dostawą? W InPost zdajemy sobie sprawę, że rozwój technologiczny umożliwia wprowadzenie przydatnych usprawnień i właśnie to robimy, ponieważ komfort klienta zawsze był naszym priorytetem. Popularność Paczkomatów rośnie z miesiąca na miesiąc, a my wciąż zwiększamy ich ilość – zależy nam na jak najlepszej dostępności, nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych miejscowościach i na wsiach. Pragniemy też spotęgować wygodę korzystania ze skrytek InPost do maksimum, dlatego postanowiliśmy stworzyć nową wersję aplikacji mobilnej. Dzięki wprowadzonej funkcjonalności nie musisz podchodzić do panelu z wyświetlaczem w Paczkomacie i wpisywać kodów otrzymanych SMS-em lub e-mailem – wystarczy kliknąć przycisk „Otwórz skrytkę zdalnie” i gotowe! To zdecydowanie najbardziej rewolucyjna zmiana od 2009 roku, kiedy w miastach pojawiły się pierwsze Paczkomaty!

Aplikacja InPost Mobile 2.0 – jak skorzystać z funkcji zdalnego otwierania skrytek?

Zastanawiasz się, jak dokładnie działa nowa możliwość? Śpieszymy z odpowiedzią! W momencie, gdy paczka znajdzie się w wybranym przez Ciebie Paczkomacie, dostaniesz powiadomienie, że możesz się po nią udać. Kiedy będziesz przy maszynie, wybierz w aplikacji: „Szczegóły przesyłki”, gdzie znajdziesz opcję: „Otwórz skrzynkę zdalnie”. Co więcej, oprócz automatycznego otwierania, na wyświetlaczu Twojego telefonu podświetli Ci się skrytka, w której czeka na Ciebie paczka – nie będziesz mieć więc żadnych problemów z jej odnalezieniem, np. w sytuacji, gdy więcej osób znajdzie się przy tym samym Paczkomacie. To naprawdę łatwe! Oryginalną aplikację InPost Mobile 2.0 pobierzesz wyłącznie w sklepach App Store oraz Google Play.

Uwaga: nowa funkcja zdalnego otwierania jest dostępna w 95% maszyn. Pozostałe, starsze urządzenia staramy się modernizować, tak aby spełniały obecne standardy.

Dlaczego warto zainstalować mobilną aplikację InPost na swoim smartphonie?

Często robisz zakupy online? Nie masz ochoty czekać na kuriera? Zależy Ci na śledzeniu przesyłki i sprawdzaniu statusu paczki? W takim razie nasza aplikacja z pewnością Cię zadowoli, a przy okazji pozwoli zaoszczędzić czas. Ponadto wszystkie ważne informacje znajdziesz w jednym miejscu – na ekranie startowym. Wcześniej wspominaliśmy o nowym usprawnieniu, czyli zdalnym otwarciu Paczkomatu. Teraz pora przedstawić inne możliwości InPost Mobile. Oto one:

  1. Wygodne monitorowanie przesyłek

Z niecierpliwością oczekujesz na swoje zamówienie i zastanawiasz się co się z nim dzieje? Każdy z nas był chociaż raz w takiej sytuacji. Śledzenie przesyłek za pomocą strony internetowej nie zawsze jest komfortowe, dlatego zdecydowanie lepiej wybrać do tego celu aplikację. Ponadto możesz pokusić się o sprawdzenie nie tylko swoich paczek, ale również tych adresowanych do Twojej rodziny lub znajomych – wystarczy, że podadzą Ci swój numer przesyłki.

  1. Łatwa identyfikacja

Aplikacja InPost Mobile ma bardzo przydatną funkcję – szczególnie dla tych, którzy wysyłają i odbierają dużą ilość paczek na raz. Mowa tu o możliwości nadawania im nazw. Na liście nie będą więc widniały ciągi liczb, a Ty zdecydowanie szybciej odszukasz przesyłkę interesującą Cię w danym momencie.

  1. Informacja o zmianie statusu paczki i przypomnienie odbiorze

Nie musisz logować się do aplikacji, aby zawsze wiedzieć, co aktualnie dzieje się z Twoją paczką – przy każdej zmianie statusu na ekranie Twojego telefonu wyświetli się komunikat. Zawsze będziesz na bieżąco! Otrzymasz też powiadomienia push, pozwalające znaleźć przesyłkę, kiedy znajdziesz się w pobliżu Paczkomatu. Nigdy nie zapomnisz o odbiorze!

  1. Bezproblemowe płacenie za pobraniem

Chcesz zamówić kilka produktów przez Internet i zapłacić przy odbiorze? Również w tym przypadku InPost Mobile znakomicie się sprawdzi! Pozwala bowiem wykonać szybką i bezpieczną płatność telefonem komórkowym. Zapłata za paczki zajmie Ci naprawdę niewiele czasu. Nie musisz się już obawiać, że nie będziesz mieć wystarczającej ilości gotówki, aby zapłacić kurierowi.

  1. Bycie na bieżąco z newsami InPost

Firma InPost stale się rozwija – zależy nam na doskonaleniu naszych usług i wprowadzaniu coraz lepszych rozwiązań. Dzięki aplikacji od razu powiadomimy Cię o najciekawszych akcjach lub interesujących konkursach. Wystarczy, że sprawdzisz zakładkę „Aktualności” i nic nie umknie Twojej uwadze.