CCC dołącza do EKOzwroty InPost
Ekologia

CCC dołącza do EKOzwroty InPost

3 Sierpnia 2022

Zbędne przedmioty? Nadaj rzeczom nowe story korzystając z EKOzwrotów!

EKOzwroty to nasza inicjatywa, którą wprowadziliśmy z troski o środowisko. Chcemy sprawić, aby każdy mógł w szybki i prosty sposób dać niepotrzebnym przedmiotom drugie życie – bezpłatnie i w dowolnym automacie Paczkomat® InPost​​​​​​​.

W ramach usługi EKOzwroty, wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko, zachęcamy naszych klientów do życia w duchu zero waste. Masz rzeczy, z których już nie korzystasz? Napiszmy im wspólnie nową historię! Bez względu na to, czy jest to stary smartfon, suszarka do włosów, słuchawki, czy tablet, którego nie używasz – wszystkie te przedmioty możesz bezpłatnie i wygodnie nadać w dowolnym urządzeniu Paczkomat InPost!

Tym razem, rozszerzamy zakres przekazywanych w ramach usługi przedmiotów i wspólnie z nowym partnerem projektu – firmą CCC – zbieramy również niepotrzebne obuwie! Masz buty, które są nieco za małe lub nie należą do najwygodniejszych, ale wciąż czekają w szafie na swój moment? Znamy to! 😉 Nadaj EKOzwrot i daj im drugie życie. CCC – partner usługi – za każdą oddaną parę butów przekaże kod rabatowy o wysokości 10% do zrealizowania na www.ccc.eu

 

Jak nadać EKOzwrot?

Wystarczy, że wejdziesz na stronę inpost.pl/ekozwroty, a następnie:

  1. Wypełnisz formularz,
  2. Przygotujesz paczkę z przekazywanym przedmiotem,
  3. Napiszesz kod EKOzwrotu na paczce – nie musisz drukować żadnej etykiety!
  4. Nadasz paczkę w dowolnym automacie Paczkomat InPost.

Ot, cała filozofia! Następnie Twoja przesyłka trafi do profesjonalnej firmy, gdzie zostanie sprawdzona pod kątem sprawności oraz możliwości ponownego wykorzystania w części lub w całości. Zostanie również poddana testom zgodnie z normami unijnymi dotyczącymi ponownego użycia.

W ramach usługi możesz zwrócić m.in. sprzęt elektroniczny (komputery, laptopy, telefony, tablety, sprzęt audio, sprzęt fotograficzny lub wideo), małe AGD, książki, tekstylia i obuwie dowolnej marki, zabawki elektroniczne, artykuły dziecięce, elektronarzędzia, drony oraz sprzęt sportowy.

Oddając przedmiot, z którego już nie korzystasz, a który jest potencjalnie sprawny, dajesz mu szansę na ponowne użycie, a dzięki temu pozytywnie wpływasz na środowisko. Koszt serwisu i jego ślad węglowy będzie znacznie niższy niż wytworzenie nowego produktu o podobnych funkcjonalnościach i parametrach.

Przesłane przedmioty zyskają nowe życie, a Ty razem z nami zrobisz coś dobrego dla planety!

Dowiedz się więcej na temat usługi EKOzwroty na inpost.pl/ekozwroty.