Czas na Black Friday 2019 z InPost!

Czas na Black Friday 2019 z InPost!

26 Listopada 2019

Zakupowe szaleństwo, wyprzedaże, na które wszyscy czekają, promocje zapierające dech w piersiach i... kolejki w sklepach, których trudno uniknąć. Black Friday może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy wszystkich, którzy polują na najlepsze okazje.

  • Aż 61% badanych deklaruje, że możliwość dostawy do Paczkomatów InPost najbardziej zachęca ich do zakupów przez Internet.

Początki Black Friday sięgają Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam narodziło się „zakupowe święto”, które przyjęło się również w Europie. Podobno sama nazwa Black Friday powstała w latach 60.XX wieku w oddziale policji w Filadelfii, który właśnie takim zwrotem określił masowe wyprzedaże. Bez względu na genezę nazwy, promocje na Black Friday można spotkać zawsze w ostatni piątek listopada.

Black Friday to prawdziwa szansa nie tylko dla samych konsumentów, ale przede wszystkim dla właścicieli platform sprzedażowych, którzy mogą liczyć na dużo większy obrót. Sklepy zachęcają klientów do zakupów kodami rabatowymi, korzystniejszymi opcjami dostawy albo imponującymi, procentowymi obniżkami, które działają na wyobraźnię i skłaniają do zakupu.

Dla wszystkich osób, które 29 listopada planują duże zakupy albo większą sprzedaż, mamy dobre wieści: ostatnio wprowadziliśmy w InPost kilka innowacyjnych usług, które przyspieszają nadawanie i odbieranie przesyłek.

  • Zdalne otwieranie skrytek

Odbieranie przesyłek w Paczkomacie jest proste jak nigdy wcześniej! Zdalne otwarcie skrytki odbywa się przy pomocy nowej aplikacji mobilnej InPost Mobile.  Dzięki temu przy Paczkomatach nie tworzą się kolejki i cały proces odbioru paczki trwa znacznie szybciej.

  • Weekendowe nadania

A może jesteś sprzedawcą i również przewidujesz u siebie gorący okres związany z wielką wyprzedażą? Skorzystaj z tej opcji, jeśli chcesz, żeby Twoi klienci szybciej otrzymali swoje przesyłki. Specjalna opcja „Weekendowe nadania” będzie dostępna od 23 listopada do 15 grudnia 2019 r.

  • Szybkie Nadania

A może sprzedajesz sporadycznie na Vinted czy OLX i również chcesz dołączyć do wielkiej wyprzedaży? Dzięki usłudze InPost Szybkie Nadania możesz nadawać swoje paczki bez konta, logowania i 24/7. Wystarczy, że wypełnisz dane przesyłki online i nadasz ją w dowolnym Paczkomacie lub Punkcie Obsługi Paczek.

Warto wspomnieć, że aż 52% kupujących w Internecie deklaruje Paczkomaty jako najczęściej wybieraną formę dostawy towaru. Co więcej, aż 61% badanych deklaruje, że możliwość dostawy do Paczkomatów InPost najbardziej zachęca ich do zakupów przez Internet. I to pewnie dlatego bagatela 74% dużych sklepów oraz 44% małych i średnich oferuje dostawę do Paczkomatów InPost.

W dodatku, Paczkomaty są EKO! Zamawiając do Paczkomatu przyczyniasz się do zmniejszenia ilości korków oraz hałasu związanego z transportem, a co za tym idzie do ograniczenia emisji spalin. Kurier jest w stanie w trakcie jednego kursu dostarczyć aż dziesięciokrotnie więcej paczek do Paczkomatu niż pod wskazany adres.

Z okazji zbliżającego się Black Friday życzymy wszystkim owocnych i okazyjnych zakupów. Jesteśmy przekonani, że tegoroczny Black Friday będzie jeszcze lepszy niż poprzedni. Ale pamiętajcie - nie dajcie się zwariować ;-)