Czy Paczkomaty i ich użytkownicy są EKO?

Temat ekologicznego życia jest coraz ważniejszy dla wielu z nas. Jednakże w naszej zabieganej rzeczywistości często nie mamy czasu zastanowić się nad tym, że codzienne czynności takie jak np. odbieranie i nadawanie przesyłek, mogą mieć ogromny wpływ na lokalne środowisko.
Czy Paczkomaty i ich użytkownicy są EKO?

W ramach polsko-norweskiego projektu Grass (Green and Sustainable Transport Systems in Cities) pracownicy Akademii Morskiej w Szczecinie przy współudziale firmy InPost przeprowadzili badanie, którego celem była ocena usługi Paczkomatów na terytorium Polski. 

Już w 2013 r. eksperci z Akademii Górniczo-Hutniczej dowiedli, że doręczyciele Paczkomatów zużywają mniej paliwa niż tradycyjni kurierzy, dzięki czemu redukują emisję CO2 do atmosfery nawet o 95%. Naukowcy ze Szczecina wykazali z kolei, że doręczyciele Paczkomatów InPost pokonują dziennie o 120-150 km mniej niż inni dostawcy.

Sprawdzono także, czy zachowania klientów Paczkomatów również można uznać za ekologiczne i wspierające zrównoważony rozwój miast. W tym celu przygotowana została ankieta internetowa skierowana do osób, które były choć raz nadawcą lub odbiorcą paczki w Paczkomacie. Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 12 lutego do 26 lutego 2015 r.

walentynkowa loteria InPost InLove

Zakochany InPost!

Wystartowała wielka loteria Walentynkowa InPost InLove! Do zgarnięcia jest ponad pół miliona nagród gwarantowanych i nagroda główna kultowy Fiat 500!