Czy Paczkomaty i ich użytkownicy są EKO?

Temat ekologicznego życia jest coraz ważniejszy dla wielu z nas. Jednakże w naszej zabieganej rzeczywistości często nie mamy czasu zastanowić się nad tym, że codzienne czynności takie jak np. odbieranie i nadawanie przesyłek, mogą mieć ogromny wpływ na lokalne środowisko.
Czy Paczkomaty i ich użytkownicy są EKO?

W ramach polsko-norweskiego projektu Grass (Green and Sustainable Transport Systems in Cities) pracownicy Akademii Morskiej w Szczecinie przy współudziale firmy InPost przeprowadzili badanie, którego celem była ocena usługi Paczkomatów na terytorium Polski. 

Już w 2013 r. eksperci z Akademii Górniczo-Hutniczej dowiedli, że doręczyciele Paczkomatów zużywają mniej paliwa niż tradycyjni kurierzy, dzięki czemu redukują emisję CO2 do atmosfery nawet o 95%. Naukowcy ze Szczecina wykazali z kolei, że doręczyciele Paczkomatów InPost pokonują dziennie o 120-150 km mniej niż inni dostawcy.

Sprawdzono także, czy zachowania klientów Paczkomatów również można uznać za ekologiczne i wspierające zrównoważony rozwój miast. W tym celu przygotowana została ankieta internetowa skierowana do osób, które były choć raz nadawcą lub odbiorcą paczki w Paczkomacie. Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 12 lutego do 26 lutego 2015 r.

Mamy już 4000 Paczkomatów!

Mamy już 4000 Paczkomatów!

Mamy kolejny powód do radości – nasza sieć Paczkomatów liczy już 4000 maszyn, a będzie jeszcze więcej. Czterotysięczna maszyna trafiła do dużej wsi gminnej Suchy Las, leżącej w Wielkopolsce. Do końca roku chcemy mieć 4500 lokalizacji w Polsce. W okresie styczeń – wrzesień 2018 roku dostarczyliśmy ponad 53 mln przesyłek, czyli o 48,8% więcej rok do roku.
Magazynowanie paczek w POP

Odbieraj paczki, póki gorące!

Zbliża się sezon wyprzedażowy oraz świąteczny, czyli najgorętszy okres dla naszych Kurierów. Aby oszczędzić czas naszych Klientów, od początku października testujemy nowe rozwiązanie. Teraz, paczki będziesz mógł odebrać szybciej i sprawniej, nie martwiąc się przepełnionym Paczkomatem. Zobacz, na czym polega magazynowanie.