Czy Paczkomaty i ich użytkownicy są EKO?

Temat ekologicznego życia jest coraz ważniejszy dla wielu z nas. Jednakże w naszej zabieganej rzeczywistości często nie mamy czasu zastanowić się nad tym, że codzienne czynności takie jak np. odbieranie i nadawanie przesyłek, mogą mieć ogromny wpływ na lokalne środowisko.
Czy Paczkomaty i ich użytkownicy są EKO?

W ramach polsko-norweskiego projektu Grass (Green and Sustainable Transport Systems in Cities) pracownicy Akademii Morskiej w Szczecinie przy współudziale firmy InPost przeprowadzili badanie, którego celem była ocena usługi Paczkomatów na terytorium Polski. 

Już w 2013 r. eksperci z Akademii Górniczo-Hutniczej dowiedli, że doręczyciele Paczkomatów zużywają mniej paliwa niż tradycyjni kurierzy, dzięki czemu redukują emisję CO2 do atmosfery nawet o 95%. Naukowcy ze Szczecina wykazali z kolei, że doręczyciele Paczkomatów InPost pokonują dziennie o 120-150 km mniej niż inni dostawcy.

Sprawdzono także, czy zachowania klientów Paczkomatów również można uznać za ekologiczne i wspierające zrównoważony rozwój miast. W tym celu przygotowana została ankieta internetowa skierowana do osób, które były choć raz nadawcą lub odbiorcą paczki w Paczkomacie. Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 12 lutego do 26 lutego 2015 r.

Promocja Legimi i InPost

Wakacyjny ebook - lekka lektura na lato

Czym byłby wakacyjny odpoczynek bez dobrej książki? Dzięki promocji InPost i Legimi w trakcie najbliższego urlopu z pewnością nie będziesz się nudzić. Wystarczy odebrać paczkę z Paczkomatu i postępować zgodnie ze wskazówkami, które znajdziesz poniżej. 
Nowa oferta InPost i Allegro

Nowa oferta InPost i Allegro. Sprawdź, co się zmieni

Codziennie z platformy Allegro korzystają miliony osób i to właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy nową, jeszcze lepszą ofertę Allegro InPost. Od 9 lipca 2018 r. dostawy zarówno do Paczkomatów jak i do domu już następnego dnia w atrakcyjnej cenie. Zobacz, co dokładnie się zmieni.