Dowiedz się więcej na temat Allegro Smart
Porady

Dowiedz się więcej na temat Allegro Smart

15 Listopada 2019

Sprzedajesz na Allegro? A może robisz tam zakupy? O ile wzrastają Twoje koszty ze względu na cenę przesyłki? Teraz nie musisz się tym martwić, bo istnieje Allegro Smart. Płacisz raz, a wysyłasz cały rok! Paczkę nadajesz i odbierasz w dogodnym dla Ciebie miejscu. Zobacz, jak to działa! 

Co to jest Allegro Smart?

Koszty przesyłki nie raz były piętą achillesową sklepów internetowych. Klientów zniechęcały koszty wysyłki, które chwilami okazywały się droższe niż sam zakup. Właśnie w odpowiedzi na te problemy wspólnie z platformą Allegro stworzyliśmy Allegro Smart, czyli usługę umożliwiająca tanią i szybką przesyłkę. 

Co to jest Allegro Smart i na czym polega? Usługa daje możliwość łatwego zamawiania przesyłek z Allegro do Paczkomatów w całej Polsce. W praktyce oznacza to, że robisz zakupy w sklepach internetowych i nie przejmujesz się dodatkowymi kosztami związanymi z dostawą. Płacisz raz, a korzystasz cały rok! Przesyłka Smart obejmuje również darmowe zwroty w przypadku, gdy zakupiony towar nie spełni Twoich oczekiwań. Każdy klient otrzymuje ponadto 30 dni na przetestowanie usługi, a w razie rezygnacji zwrot pieniędzy. ​​​​​​​

Czy warto korzystać z usługi Allegro Smart? 

Wraz z Allegro rzucamy nowe światło na sprzedaż internetową. Możliwość darmowych przesyłek to całkowita nowość w polskiej branży e-commerce. Ponad 6 tys. Paczkomatów InPost sprawia, że z łatwością znajdziesz urządzenie blisko swojego miejsca zamieszkania lub pracy. Przesyłkę Smart odbierzesz o najdogodniejszej dla Ciebie porze dnia lub nocy.

Poznaj rodzaje rodzaje przesyłek w Allegro Smart

W ramach usługi Allegro Smart możesz odebrać różnego rodzaju paczki i listy. Będą nimi: Paczka 24 Odbiór w Punkcie, list polecony ekonomiczny, list polecony priorytetowy i Allegro Przesyłka polecona. Tak szeroka oferta jest możliwa dzięki współpracy największych podmiotów zajmujących się usługami kurierskimi. 

A zatem, jeżeli wciąż zastanawiasz się -  Allegro Smart czy warto, to warto! 

Czy Allegro Smart się opłaca? 

Przesyłka Smart jest wygodnym narzędziem nie tylko dla klientów, ale również sklepów internetowych. Wygoda użytkowania sprawia, że odbiorcy chętniej zrobią zakupy w punkcie oferującym im darmową wysyłkę. Dzięki specjalnemu wyróżnieniu przedmiotów na aukcjach możemy mieć pewność, że nasza oferta przykuje wzrok potencjalnego klienta. Z kolei minimalna kwota zakupów w Allegro Smart zwiększa obrót. Co równie ważne, sprzedający nie musi zastanawiać się nad kwestią płatności za przesyłki. Znajduje się ona po stronie odbiorców. 

Jak sklep może dołączyć do Allegro Smart? 

Allegro podaje kilka wytycznych, które musi spełnić sklep, by sprzedawać produkty w trybie Smart. Najważniejszym czynnikiem pozostaje dobra ocena kupujących o minimalnym wskaźniku 98% lub udział sklepu w programie Super Sprzedawca. Kolejnym wymogiem jest posiadanie co najmniej 5 pozytywnych ocen z dokonanych już transakcji. Wśród pozostałych znajdą się: możliwość przynajmniej dwóch wyborów płatności przez klienta, a także opcja śledzenia przesyłki. Sklep powinien terminowo wysyłać przesyłki, a także mieć uregulowaną płatność z  Allegro. 

Jak klient uruchomi Allegro Smart? 

Rozpoczęcie korzystania z usługi jest niezwykle proste. Wystarczy wykupić abonament w jednej z dwóch opcji - 1 miesiąc za 39 zł lub 12 miesięcy w cenie 49 zł. W zależności od wybranego pakietu możemy zapłacić przelewem, Blikiem lub kartą płatniczą. Allegro Smart zostaje włączone natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty.

Jak korzystać z Allegro Smart? 

Allegro umożliwiło włączanie się do usługi tylko tym sklepom internetowym, które wyróżniają się dużym zaufaniem wśród klientów. Są to sprzedawcy polecani przez samych kupujących, a tym samym cieszący się największą popularnością w sieci. Wystarczy wejść na Allegro i wpisać w wyszukiwarkę potrzebny nam przedmiot. Przy większości wyświetleń pojawi się logo Smart, informujące nas o możliwości kupna z darmową przesyłką. Oznaczenie jest dobrze widoczne, dlatego nie sposób je przegapić. 

Smart cena Allegro 

Aby skorzystać z usługi Allegro Smart należy złożyć zamówienie na minimalną wartość 40 zł, przy czym w koszyku może znajdować się kilka produktów pochodzących od tego samego sprzedawcy. Taki pułap cenowy jest bardzo łatwo osiągalny. Zwłaszcza, gdy zdamy sobie sprawę, że przez internet najczęściej zamawiamy ubrania oraz sprzęty elektroniczne. A przecież wymaganą kwotę jest w stanie pokryć nawet książka.

Weź na próbę i testuj abonament w InPost przez 3 miesiące!

Poświęć 1 minutę, zostaw kontakt do siebie i zacznij nadawać paczki już od 11,58 zł*.


  • Jedna umowa na paczki kurierskie i paczkomatowe
  • Darmowe podjazdy kurierskie
  • Ekspresowa dostawa
  • Gwarancja ceny przez okres trwania umowy
  • Opłata paliwowa wliczona w cenę
  • Dedykowana opieka posprzedażowa
* Cena netto za przesyłkę paczkomatową w abonamencie Midi Firma 600.

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: [email protected]. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-727), przy ul. Pana Tadeusza 4.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.