Dzięki EKOzwrotom łączymy zero waste z dobroczynnością!
Ekologia

Dzięki EKOzwrotom łączymy zero waste z dobroczynnością!

29 Grudnia 2022

EKOzwroty to inicjatywa InPost oraz Fundacji Odzyskaj Środowisko, której celem jest wspieranie idei zero waste oraz gospodarki o obiegu zamkniętym. Wspólnie zachęcamy, aby nieużywanym, ale sprawnym przedmiotom dawać drugie życie i żyć w duchu zero waste – wystarczy wysłać rzeczy przez Paczkomat w ramach usługi EKOzwroty.

Bardzo cieszy nas fakt, że wśród naszych Klientów rośnie poczucie odpowiedzialności za planetę! Tylko w ostatnim kwartale przekazano aż 6000 paczek do Fundacji w ramach usługi EKOzwroty. Tekstylia, obuwie, sprzęt elektryczny i elektroniczny, zabawki oraz książki ważyły ponad 21 ton!

W ramach działań charytatywnych przygotowano także 350 EKOdarów, które trafiły do potrzebujących. Przekazaliśmy paczki świąteczne z m.in. kocami, obuwiem zimowym, odzieżą dziecięcą, grami planszowymi, książkami i małym sprzętem AGD. Wśród beneficjentów EKOdarów, znalazły się:

  • Dom Samotnej Matki w Zabrzu,
  • Dom Dziecka w Kielcach,
  • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach,
  • Stowarzyszenia Słabo i Niesłyszących ,,Migacze" w Pile
  • Biblioteka szkolna w Zespole Szkoły i Przedszkola w Ożarowie.

„Idea zero waste wpisuje się w strategię ESG Grupy InPost, dlatego wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko i innymi partnerami naszej akcji, zdecydowaliśmy się udostępnić Paczkomat InPost jako narzędzie promowania wiedzy i zasad obiegu zamkniętego. Dzięki usłudze EKOzwroty, każdy przedmiot może mieć nową historię” – mówi Sebastian Anioł, dyrektor działu Innowacji Logistycznej, InPost.

Usługa EKOzwroty zadebiutowała pod koniec zeszłego roku i początkowo dotyczyła wyłącznie sprawnych, ale nieużywanych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Z czasem, pojawiła się możliwość oddania niepotrzebnych tekstyliów, książek i zabawek, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Oddając zbędne przedmioty dajemy im szansę na ponowne wykorzystanie przez innych oraz pozytywnie wpływamy na środowisko. Koszt serwisu i jego ślad węglowy jest znacznie niższy w porównaniu do wyprodukowania nowego produktu.

EKOzwrot można bezpłatnie i wygodnie nadać przez dowolny Paczkomat®. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.inpost.pl/ekozwroty.