Girl power! Wspieramy program edukacyjny TOP Women w e-biznesie

Girl power! Wspieramy program edukacyjny TOP Women w e-biznesie

29 Października 2021

W InPost od zawsze wierzymy w siłę i potencjał kobiet! Właśnie dlatego jesteśmy partnerem największego w Polsce programu edukacyjno-rozwojowego „TOP Women w e-biznesie”, który otwiera przed kobietami wiele możliwości i motywuje do działania.

Program TOP Women w e-biznesie adresowany jest do kobiet planujących przekwalifikowanie się, rozpoczęcie własnej działalności, czy też zdobycie lub poszerzenie kompetencji w zakresie prowadzenia działalności online. Uczestniczki programu będą mogły wziąć udział w wielu warsztatach, m.in. autorskiej sesji szkoleniowej InPost.

Wydarzenie jest organizowane przez fundację Kobiety e-biznesu. To polska organizacja non-profit zajmująca się edukacją z zakresu e-commerce oraz prowadzenia działalności online. Jednym z celów fundacji jest też poprawa życia kobiet i ich rozwój zawodowy głównie w branży e-commerce.

Pierwsza edycja programu TOP Women w e-biznesie spotkała się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem. Sukces ubiegłorocznego wydarzenia dał organizatorkom impuls do zorganizowania drugiej edycji.

Top Women w e-biznesie to program bezpłatny i bez ograniczeń: wieku, wykształcenia, dochodów czy miejsca zamieszkania. Zapisy do programu ruszyły 18 października 2021 i potrwają do 15 stycznia 2022. Spośród wszystkich kandydatek Kapituła programu zaprosi 200 kobiet, wybranych na podstawie wypełnionych zgłoszeń.

Członkiem kapituły programu jest Izabela Karolczyk-Szafrańska, Dyrektor Marketingu InPost.

Zajęcia rozpoczną się w lutym 2022 roku i będą się odbywać w formule on-line. Na uczestniczki czeka cykl szkoleń obejmujący wykłady prowadzone przez ekspertów i praktyków biznesu wzbogacone o zajęcia praktyczne i warsztaty. Ambasadorką programu edukacyjnego TOP Women w e-biznesie jest Małgorzata Ohme. Jedna z najbardziej znanych i cenionych psycholożek i dziennikarek w Polsce.

My również chcemy podzielić się doświadczeniem i dorzucić garść inspiracji – w ramach programu, uczestniczki będą mogły wziąć udział w autorskim panelu szkoleniowym InPost, który poprowadzą nasi eksperci. Odpowiemy na wiele pytań często pojawiających się przy prowadzeniu własnego biznesu, m.in.: jakie znaczenie ma wybór formy dostawy w sklepie internetowym? Jak podejść do integracji z modułami firm kurierskich? Jaką formę współpracy warto wziąć pod uwagę? Opowiemy również o dobrych praktykach dotyczących pakowania i przygotowywania przesyłek kurierskich.

Co ważne, wszystkie uczestniczki będą miały wsparcie specjalistów podczas trwania programu, a także po jego zakończeniu, na etapie tworzenia własnego biznesu. Każda z kobiet otrzyma pakiet startowy od partnerów, który ułatwi im rozpoczęcie prowadzenia działalności online.

#GirlPower! Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w programie wszystkie kobiety, które pragną rozwijać swoje zainteresowania, pomysły i pasje, realizowane dotąd w domowym zaciszu i przekształcać je w atrakcyjne start-upy. Najtrudniejszy jest ten pierwszy krok!

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ