InPost Fulfillment – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania
Dla biznesu Fulfillment

InPost Fulfillment – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

4 lutego 2022

Fulfillment jest dla branży e-commerce ogromnym ułatwieniem, które pozwala oszczędzać czas i koszty oraz znacznie usprawnić logistykę każdego sklepu internetowego. Dlaczego warto postawić akurat na InPost Fulfillment? Co to za usługa i jakie są jej korzyści? Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez Was pytania.

​​​​​​​

  1. InPost Fulfillment – co to jest?

Najprościej mówiąc: InPost Fulfillment to magazynowanie, konfekcja i wysyłka, czyli obsługa zamówień z Twojego e-commerce przez wyspecjalizowany w tych działaniach zespół pewnego operatora logistycznego. Sklepy internetowe obsługują coraz to większą liczbę zamówień. W związku z tym szukają rozwiązań, które usprawnią wysyłkę i skrócą czas dostawy zamówionych towarów. InPost Fulfillment jest odpowiedzią na te potrzeby – outsourcing w logistyce to idealne rozwiązanie zarówno dla prężnie działających firm, które obsługują spore ilości zamówień, jak i dla sklepów, które pierwsze kroki w e-commerce mają już za sobą, ich biznes i sprzedaż wzrosły i by utrzymać tempo tego pozytywnego rozwoju potrzebują wsparcia profesjonalnej obsługi fulfillmentowej. Dzięki obsłudze InPost Fulfillment my dbamy o wszystkie procesy związane z obsługą zamówień, Ty koncentrujesz się na rozwoju własnym, biznesu i budowaniu relacji z Klientami.

 

   2. Jakie korzyści niesie za sobą InPost Fulfillment?

Usługa InPost Fulfillment dla e-sklepów umożliwia szybkie przyjęcie produktów na stan magazynowy i udostępnienie ich do sprzedaży – towar trafia od producenta lub dostawcy bezpośrednio do magazynu InPost. Każda dostawa jest dokładnie weryfikowana, a właściciel sklepu otrzymuje szczegółowe informacje podsumowujące ten etap obsługi. Infrastruktura magazynowa InPost – dostosowana do przechowywania wielu rodzajów towaru – pozwala w pełni kontrolować powierzone produkty.

Właściciele sklepów internetowych nie muszą już ponosić kosztów inwestycji czy rozbudowywania magazynów i poprzez InPost Fulfillment mają stały dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań. Nasze podejście jest zorientowane na Klienta – zachowujemy pełną transparentność procesu dzięki dostępowi w czasie rzeczywistym do informacji o statusie dostawy, zamówienia i towarów na stanie magazynowym.

Wchodząc z nami we współpracę, decydujesz się na zamianę kosztów stałych na zmienne. Z InPost Fulfillment zyskujesz więc lepszą kontrolę kosztów. Te, związane w wynajęciem powierzchni magazynowej, inwestycjami oraz zatrudnieniem pracowników, zwłaszcza w peakach, są minimalizowane. Infrastruktura magazynowa i obsługa peaków leży całkowicie po naszej stronie. Dzięki temu obniżasz stawki za realizację i dostawę zamówień, co poprawia Twoją marżę. 

 

  3. Jak działa InPost Fulfillment?

Sklepy internetowe współpracujące z nami w ramach usługi InPost Fulfillment, przekazują nam obowiązki związane z obsługą zamówień. Należą do nich m.in.:

 • magazynowanie towarów
 • pakowanie zamówień
 • wysyłka

Nasza optymalizacja procesów przekłada się na niskie koszty przesyłek.

 

  4. Jakie dodatkowe usługi oferuje InPost Fulfillment?

Oferujemy szereg dodatkowych usług spersonalizowanych, takich jak: obsługa zwrotów towaru, zakup opakowań po konkurencyjnych cenach, dołączanie do przesyłek ulotek i materiałów promocyjnych (sampling), etykietowanie, kompleksowa obsługa Klienta B2B.

Oprócz tego, że zrobimy dla Ciebie logistykę dobrze i na czas, pomożemy również w bieżącej obsłudze biznesu. Po prostu powiedz, w czym możemy Ci pomóc.

 

  5. InPost Fulfillment – dla kogo?

Niezależnie czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z e-commerce, czy masz już bardzo duży biznes – jesteśmy gotowi na to, aby zapewnić Ci profesjonalną obsługę logistyczną i pomóc w rozwoju Twojej firmy.

Dzięki outsourcingowi, dystrybucja paczek będzie realizowana zawsze na najwyższym poziomie. W okresach zwiększonej sprzedaży, sklep internetowy potrzebuje znacznie więcej miejsca na przechowywanie zamówień. Warto zastanowić się nad oddelegowaniem magazynowania i wysyłki produktów, co znacznie przyspiesza cały proces i pozwala firmie spokojnie się rozwijać.

 

  6. Ile kosztuje InPost Fulfillment?

Usługa InPost Fulfillment jest przez nas indywidualnie wyceniania dla każdego Klienta. Propozycja współpracy jest zawsze jasna i przejrzysta, a każda pozycja klarownie opisana i dopasowana do potrzeb firmy.

Warto również wiedzieć, że w usłudze Fulfillment nasi Klienci płacą tylko za zrealizowane operacje. Kiedy popyt na produkty w sklepie rośnie, zwiększa się również przestrzeń potrzebna do magazynowania i ilość kompletowanych przez nas zamówień. Jeśli jednak zainteresowanie produktami firmy jest mniejsze, opłata za Fulfillment analogicznie maleje.

 

  7. Na czym polega opłata w modelu pay-as-you-go?

Wspieramy naszych Partnerów w prowadzeniu ich biznesu, a współpracę z nimi opieramy na modelu „pay-as-you-go” – oznacza to, że koszt usługi naliczamy dopiero po jej wykonaniu. Jest on zależny od wielkości powierzchni magazynowej, jaką zajmują produkty oraz od liczby nadawanych paczek.

 

  8. Cut-off time – co to jest?

Nasze magazyny ulokowane są w centrum Polski, w tym samym parku logistycznym, w którym znajduje się Sortownia Centralna InPost. Dzięki temu, zamówienia, które wpłyną do Twojego sklepu do godziny 20:00 są realizowane od razu i dostarczane do Paczkomatu lub do domu już następnego dnia. Warto wiedzieć, że aż 40% zamówień ze sklepów internetowych, Klienci składają pomiędzy godziną 15:00 a 20:00.

Synergia z usługami InPost Paczkomaty i InPost Kurier bezsprzecznie stanowi naszą przewagę konkurencyjną. 

 

  9. Jak przebiega wdrożenie usługi InPost Fulfillment?

Proces wdrożenia usługi InPost Fulfillment rozpoczyna się właściwie od razu po zaakceptowaniu warunków handlowych i podpisaniu umowy. Składa się z trzech głównych elementów:

 • Analiza – aby wdrożenie przebiegło wzorcowo, chcemy dowiedzieć się, jak działa Twój biznes. Nasze procesy dopasowujemy indywidualnie do każdej firmy i jej profilu.
 • Integracja – to nic innego jak komunikacja pomiędzy Twoim źródłem zamówień a naszą platformą.
 • Transport i przyjęcie – po zaakceptowaniu wdrożonych rozwiązań, zaplanujemy sposób i termin dostawy Twoich produktów do naszego Fulfillment Center.

I to wszystko – możemy zaczynać!

 

  10. Gdzie znajdują się magazyny Fulfillment?

W ramach usługi InPost Fulfillment Klient korzysta m.in. z przestrzeni magazynowej InPost. Magazyny Fulfillment zlokalizowane są w centrum kraju, w sąsiedztwie głównych arterii drogowych oraz Sortowni Centralnej i największego oddziału w Warszawie.

Dzięki tak dobrej lokalizacji jesteśmy w stanie skrócić czas wysyłki do minimum przy jednoczesnym zautomatyzowaniu procesu przetwarzania zamówień oraz ich finalnego kompletowania i nadawania w magazynie przez dedykowany zespół pracowników.

Magazynowanie, pakowanie, wysyłka – nie musisz tego robić sam! Oddaj to w ręce profesjonalistów i rozwijaj swój biznes z InPost Fulfillment!

Rozwiń swój biznes z InPost Fulfillment

Magazynowanie, pakowanie, wysyłka – nie musisz tego robić sam! Oddaj to w ręce profesjonalistów.

Poświęć 1 minutę i zostaw kontakt do siebie, aby zyskać więcej czasu i zredukować koszty.


 • Błyskawiczna dostawa
 • Redukcja kosztów
 • Zero problemów z wysyłką
 • Obsługa szczytów sprzedaży
 • Oferta szyta na miarę
 • Brak minimalnej liczby wysyłek

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: [email protected]. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-727), przy ul. Pana Tadeusza 4.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.