InPost i AliExpress ogłaszają zielony festiwal zakupów online

InPost i AliExpress ogłaszają zielony festiwal zakupów online

12 Listopada 2020

 

Nawet 70% zniżki przy zakupach na platformie AliExpress

 

InPost i AliExpress – platforma zakupowa należąca do Grupy Alibaba – ogłosiły bieżący tydzień Zielonym Festiwalem Zakupów z dostawami do Paczkomatów® w całej Polsce. Dzięki temu InPost przyczynia się do zmniejszenia emisji C02 w ramach dostaw z platformy AliExpress. Od momentu uruchomienia usługi wolumen wysyłek AliExpress do Paczkomatów® InPost systematycznie rośnie – tylko w okresie od lipca do października tego roku aż o 100%. Dodatkowo ponad 50% dostaw do Paczkomatów® InPost jest realizowanych w ciągu 10 dni roboczych od złożenia zamówienia, a do końca roku wskaźnik ten ma wynieść 100%. Tylko 11 listopada globalne zakupy na platformie AliExpress wyniosły ponad 74 mld USD i były o 100% wyższe niż tego dnia w 2019 roku.

​​​​​​​

Zielony Festiwal Zakupów AliExpress jest już dostępny na platformie – sprzedaż rozpoczęła się 11 listopada o 9:00 i potrwa do 13 listopada do godz. 9:00. Zainteresowani mogą wejść na stronę internetową lub aplikację AliExpress, aby uzyskać zniżki przy zakupach nawet do 70%. Dostawa do Paczkomatów® InPost jest dostępna w przypadku zamówień realizowanych za pośrednictwem standardowej wysyłki AliExpress.

Partnerstwo InPost i AliExpress wpłynęło na zmniejszenie emisji CO2 podczas dostaw przesyłek – tylko w 2020 roku równoważnych zasadzeniu lasu sosnowego wielkości ponad 75 boisk piłkarskich. Oszczędności podczas tegorocznego Zielonego Festiwalu Zakupów wystarczą wg przewidywań na obsadzenie kolejnych 20 takich powierzchni.

InPost i AliExpress rozpoczęły współpracę i dostawy do Paczkomatów® InPost w całej Polsce pod koniec 2019 r. Opcja dostawy do skrytek InPost może zostać wybrana, gdy kupujący wybierze AliExpress Standard Shipping.

W przypadku AliExpress zobowiązanie do redukcji emisji dwutlenku węgla w dostawach jest częścią szerszego zaangażowania w zrównoważony rozwój – w wyniku którego założyciel Alibaba, Jack Ma, został uznany za jednego z rzeczników zrównoważonego rozwoju ONZ w 2019 roku.

Opracowany przez InPost kalkulator śladu węglowego wskazuje, że gdyby tradycyjne dostawy kurierem do domu były zastąpione dostawą do Paczkomatu®, redukcja emisji CO2 sięgnęłaby nawet 75%[1]. Dostarczenie paczki do maszyny InPost oznacza co najmniej 0,35 kg mniej emisji CO2 do atmosfery na każdą przesyłkę. Tym samym InPost jest najbardziej neutralnym dla środowiska dostawcą usług logistycznych. Firma nadal zamierza minimalizować wpływ na środowisko oraz inspirować innych do podejmowania działań mających na celu jego ochronę.

W przypadku wyboru standardowej dostawy paczek kurierem wywieramy zdecydowanie większy wpływ na środowisko niż korzystając z Paczkomatów®. Ślad węglowy średnio dla przesyłki z dostawą do domu wynosi 0,659 kg CO2 – biorąc pod uwagę całą trasę przesyłki, z czego 0,294 kg CO2 tylko na ostatniej mili[1].

Tymczasem średnie wyniki dla dostaw do Paczkomatów® to zaledwie 0,229 kg CO2 na całej trasie i tylko 0,075 kg CO2 na ostatniej mili[1]. Ślad węglowy dostaw do Paczkomatu® może być jeszcze mniejszy, jeśli nasze dotarcie do maszyny również będzie neutralne dla środowiska – gdy odbierzemy przesyłkę w drodze do pracy lub przy okazji zakupów, gdy dojdziemy do niego pieszo czy pojedziemy rowerem. 

InPost:

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów® InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Więcej informacji na: www.inpost.pl

AliExpress:

Uruchomiony w 2010 roku AliExpress jest globalnym rynkiem detalicznym, który umożliwia konsumentom z całego świata kupowanie bezpośrednio od producentów i dystrybutorów – głównie w Chinach. Platforma systematycznie rozszerza zasięg także dla światowych sprzedawców działających zarówno lokalnie, jak i globalnie. AliExpress działa w wielu językach, w tym w języku angielskim, rosyjskim, polskim, portugalskim, hiszpańskim i francuskim. www.aliexpress.com

 

[1] Źródło:Kalkulator śladu węglowego InPost B2B, dane własne InPost