InPost i Zielony Fundusz dla Warszawy zazieleniają stolicę!
Ekologia

InPost i Zielony Fundusz dla Warszawy zazieleniają stolicę!

4 Sierpnia 2022

InPost bierze udział w zielonej transformacji Warszawy jako Partner Główny Zielonego Funduszu! W ramach zawartego porozumienia, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy podpisał umowę na realizację nowego parku kieszonkowego na Mokotowie. Inwestycja zostanie zrealizowana z budżetu naszego autorskiego Programu InPost Green City.

Cieszymy się bardzo, że w ramach porozumienia zawartego z Zarządem Zieleni m.st. Warszawa, zrealizowany zostanie nowy park kieszonkowy na Mokotowie. Teren znajdujący się przy skrzyżowaniu ul. Racławickiej i Balonowej zostanie poddany ogromnej metamorfozie: powstanie zielone miejsce przyjazne mieszkańcom na powierzchni aż 300m2.

Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu Programu InPost Green City, który jest jednym z elementów realizowanej długofalowo strategii – do 2040 roku InPost planuje osiągnąć całkowitą neutralność klimatyczną. Celem programu jest ograniczenie emisji CO2 i ruchu samochodów w centrach miast, a tym samym zapewnienie mieszkańcom życia w czystej i nowocześniej przestrzeni miejskiej.

W ramach Zielonego Funduszu m.st. Warszawy, partnerzy wspierają stolicę w realizacji założeń AdaptCity – warszawskiej strategii adaptacji do zmian klimatu. Partnerzy mają zaplanowane nasadzenia ponad 800 m2 traw, bylin i roślin cebulowych na Mokotowie, Ochocie i Żoliborzu wraz z ich roczną pielęgnacją. Wszystkie prace w ramach umowy mają zakończyć się do końca 2023 roku.

Więcej informacji o naszym autorskim programie InPost Green City można znaleźć TUTAJ.