InPost oficjalnym partnerem wydarzenia Copernicus Cup 2021!

InPost oficjalnym partnerem wydarzenia Copernicus Cup 2021!

16 lutego 2021

Już 17 lutego najlepsi lekkoatleci świata wystartują podczas Mityngu Lekkoatletycznego Copernicus Cup.

Copernicus Cup jest jednym z sześciu tegorocznych mityngów tzw. złotej kategorii World Athletics Indoor Tour. W tym roku uczestnicy rywalizować będą aż w 12 konkurencjach – mężczyźni w biegach na 800 i 1500 metrów oraz 60 metrów przez płotki, a także w skoku o tyczce, pchnięciu kulą i skoku wzwyż, a kobiety – w biegach na 60, 400, 800 i 3000 metrów, 60 metrów przez płotki oraz w trójskoku.

Wizytówką mityngu Copernicus Cup będzie konkurs skoku o tyczce, w którym zaprezentują się m.in. trzej medaliści ostatnich mistrzostw świata oraz obecny mistrz olimpijski i były mistrz świata. Warto dodać, że w ubiegłym roku, podczas tego wydarzenia Szwed Armand Duplantis, wynikiem 6,17 m, ustanowił halowy rekord świata w skoku o tyczce.

Co najważniejsze, na zawodach nie zabraknie naszego zawodnika InPost Sport Team Konrada Bukowieckiego, który odegra wiodącą rolę w konkursie pchnięcia kulą. Konrad rywalizować będzie m.in. z Michałem Haratykiem, wielokrotnym mistrzem świata i Europy, Davidem Storlem, brązowym medalistą ostatnich halowych mistrzostw świata Tomasem Stankiem i Włochem Leonardo Fabbrim.

Nie ukrywamy, że bardzo tęsknimy już za sportem, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy być częścią tak ważnego wydarzenia!

Tymczasem... trzymamy kciuki za jak najlepszy występ Konrada Bukowieckiego podczas Copernicus CUP 2021!