InPost przygotowuje się na świąteczny szczyt zakupów online

InPost przygotowuje z wyprzedzeniem swoją infrastrukturę kurierską na skokowy wzrost wolumenów dostarczanych paczek w okresie przedświątecznym. Spółka spodziewa się, że może dostarczyć nawet o około 40-50% paczek więcej niż w standardowych miesiącach.

- Okres przedświąteczny to dla nas czas wzmożonej pracy, bo Polacy pokochali zakupy w internecie. Jednak jak zawsze robimy wszystko aby prezenty dotarły na czas do adresatów w wygodnej dla nich formie i w najkrótszym czasie, ponieważ InPost ma najwyższą terminowość dostawy w ciągu jednego dnia– deklaruje Sebastian Anioł, Prezes Zarządu InPost.

Szczyt paczkowy to wzmożony okres nadań i doręczeń do odbiorców prywatnych, który rozpoczyna się w drugiej połowie listopada i trwa do samych świąt. To wtedy Polacy najczęściej decydują się na zakupy online, aby uniknąć kolejek w tradycyjnych sklepach. Firmy kurierskie to w tym okresie podstawowy serwis logistyczny.

Segment kurierski InPostu już teraz przygotowuje się na największe w ciągu roku obciążenie. W dziale obsługi klienta zatrudnienie w tym okresie wzrasta o około 14%. Na przyjęcie większej ilości paczek szykowane są także sortownie.

- Instalujemy m.in. dodatkowy automatyczny sorter paczek i rozbudowujemy linie sortujące. Dzięki temu przepustowość naszej sortowni wzrośnie do około 22 tysięcy paczek na godzinę. W zakresie transportu rozbudowujemy sieć połączeń kurierskich m.in. poprzez bezpośrednie połączenia pomiędzy największymi oddziałami  - opisuje przygotowania Spółki jej Prezes Sebastian Anioł.

Dodatkowo, spółka planuje uruchomienie w tym okresie  dodatkowych punktów odbioru, których ma być 200 w całej Polsce. Pojawią się także mobilne Paczkomaty®, z których kurierzy będą bezpośrednio wydawać paczki odbiorcom.

InPost rozpoczął działalność kurierską w czerwcu tego roku i od tamtej pory notuje dynamiczne wzrosty wolumenów dostarczonych przesyłek.


 

 

***

InPost S.A. to największy niezależny operator pocztowy działający na rynku od 2006 r. w ramach Grupy Kapitałowej Integer.pl i jedyny tego typu podmiot działający na skalę ogólnopolską. Jest jedynym prywatnym operatorem pocztowym posiadającym co najmniej jedną stałą placówkę pocztową w każdej gminie miejskiej i miejsko-wiejskiej. Od 1 czerwca 2014 r. realizacja usług pocztowych pod marką „InPost” organizowana jest wyłącznie w ramach Grupy InPost, do której w ubiegłym roku dołączyła Polska Grupa Pocztowa. W skład Grupy InPost wchodzą również spółki InPost Finanse sp. z o.o. i Bezpieczny List sp.z.o.o.

Ponadto, InPost S.A. jest wyłącznym użytkownikiem sieci Paczkomatów® dostępnych w całej Polsce. Jest również partnerem logistycznym Integer.pl w zakresie obsługi przesyłek kurierskich.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

Wojciech Kądziołka

Rzecznik Prasowy

InPost S.A.

wkadziolka@inpost.pl

 

Kinga Fromlewicz

InnerValue

k.fromlewicz@innervalue.pl

+48 720 855 650

reklama na paczkomacie

Twoja reklama na Paczkomacie

Z początkiem stycznia wprowadziliśmy na rynek nową ofertą reklamową na Paczkomatach, która mocno namiesza na tradycyjnym rynku kampanii outdoorowych. Na kilku tysiącach Paczkomatów, rozmieszczonych w centrach i najbardziej atrakcyjnych miejscach polskich miast, będzie można wykupić spersonalizowaną reklamę.