InPost wspiera Szlachetną Paczkę!

InPost wspiera Szlachetną Paczkę!

24 Listopada 2022

InPost InHelp to program naszego wolontariatu pracowniczego. Tym razem, pracownicy InPost zaangażowali się w pomoc podopiecznym Szlachetnej Paczki, czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. To szansa, aby kolejny raz dostarczyć realną pomoc najbardziej potrzebującym tuż przed świętami Bożego Narodzenia. 

Szlachetna Paczka działa prężnie w Polsce już od 21 lat. W ramach wolontariatu pracowniczego InPost InHelp, zaangażowaliśmy się w pomoc podopiecznym projektu jako darczyńcy. Poznajemy historie potrzebujących wsparcia rodzin i ich potrzeby, a następnie razem przygotowujemy dla nich dedykowaną pomoc. 

Istotą Szlachetnej Paczki jest nie tylko przekazywanie pomocy materialnej, ale także kształtowanie postaw społecznych. Wspólne działanie podczas wolontariatu pracowniczego wspomaga integrację zespołów InPost oraz pozwala nam nieść realną pomoc – Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Chęć pomocy nas łączy, integruje i… motywuje do działania!

Szlachetna Paczka co roku w okresie przedświątecznym wspiera rodziny wielodzietne, samodzielnych rodziców, osoby chore i niepełnosprawne, osoby starsze i samotne, rodziny dotknięte skutkami pandemii, a także – w obliczu aktualnej sytuacji w Ukrainie – osoby dotknięte skutkami wojny i kryzysem uchodźczym.

Wszystkie działania wolontariuszy i darczyńców Szlachetnej Paczki będą miały swój finał w tzw. Weekend Cudów, 10 i 11 grudnia br. Właśnie wtedy darczyńcy przewiozą skompletowane paczki do magazynów, skąd wolontariusze dostarczą je do rodzin.

W InPost bardzo się cieszymy, że kompletując paczki odpowiadające na konkretne, realne potrzeby każdej z rodzin, możemy spełniać także marzenia jej członków! Mamy nadzieję, że nadchodzące święta okażą się magiczne dla podopiecznych programu, a wsparcie realnie zmieni ich życie na lepsze. Z radością dostarczamy pomoc! 

Ty też możesz dołożyć swoją cegiełkę! Gorąco zachęcamy do wsparcia tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki: szlachetnapaczka.pl