InPost zadebiutował na GPW

InPost, czołowy dostawca usług pocztowo-logistycznych od dzisiaj notowany jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. To 20 debiut w tym roku. Poprzedziła go Pierwsza Oferta Publiczna Akcji należących do właściciela spółki Grupy Kapitałowej Integer.pl, który pozyskał ze sprzedaży akcji  ponad 121 mln zł na rozwój działalności paczkomatowej.

W IPO nabywców znalazło 42% akcji Spółki. Udział na poziomie 8,4% kapitału zakładowego InPost objął w ramach oferty publicznej Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Akcje sprzedawane były po 25 zł za sztukę, a redukcja w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 25%.

- InPost wielokrotnie udowadniał już w przeszłości, że jest firmą dynamiczną, która realizuje pomysły często w sposób nieszablonowy, a przy tym innowacyjną i odważnie wprowadzającą nowe rozwiązania. Myślę, że w dużej mierze  wszystkie te czynniki zdecydowały o sukcesie oferty sprzedaży akcji naszej spółki. W minionych latach skutecznie zbudowaliśmy pozycję InPostu jako czołowego dostawcy usług pocztowo-logistycznych. Teraz mamy ambicję, aby wykorzystać nasze przewagi konkurencyjne do budowy pozycji największego operatora na rynku dostaw dla e-commerce. Już dziś InPost obsługuje największych graczy e-commerce na polskim rynku za pośrednictwem kurierów oraz największej sieci Paczkomatów – mówi Sebastian Anioł, Prezes Zarządu InPost S.A.

InPost chce się dzielić swoim sukcesem z akcjonariuszami. Zarząd InPostu będzie rekomendował wypłatę minimum 50% zysku netto na dywidendę poczynając już od tego roku.

***

InPost S.A. to największy niezależny operator pocztowy działający na rynku od 2006 r. w ramach Grupy Kapitałowej Integer.pl i jedyny tego typu podmiot działający na skalę ogólnopolską.Jest jedynym prywatnym operatorem pocztowym posiadającym co najmniej jedną stałą placówkę pocztową w każdej gminie miejskiej
i miejsko-wiejskiej.Od 1 czerwca 2014 r. realizacja usług pocztowych pod marką „InPost” organizowana jest wyłącznie w ramach Grupy InPost, do której w ubiegłym roku dołączyła Polska Grupa Pocztowa. W skład Grupy InPost wchodzą również spółki InPost Finanse sp. z o.o. i Bezpieczny List sp.z.o.o.

Ponadto, InPost S.A. jest wyłącznym użytkownikiem sieciPaczkomatów® dostępnych w całej Polsce. Jest również partnerem logistycznym Integer.pl w zakresie obsługi przesyłek kurierskich.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

Wojciech Kądziołka
Rzecznik Prasowy
InPost S.A.
wkadziolka@inpost.pl
+ 48 725 25 09 85

Kinga Fromlewicz
InnerValue
k.fromlewicz@innervalue.pl
+48 720 855 650

reklama na paczkomacie

Twoja reklama na Paczkomacie

Z początkiem stycznia wprowadziliśmy na rynek nową ofertą reklamową na Paczkomatach, która mocno namiesza na tradycyjnym rynku kampanii outdoorowych. Na kilku tysiącach Paczkomatów, rozmieszczonych w centrach i najbardziej atrakcyjnych miejscach polskich miast, będzie można wykupić spersonalizowaną reklamę.