Jak nadać paczkę w Paczkomacie?

Pierwsze nadanie paczki przed Tobą? Poznaj dwa sposoby, dzięki którym z łatwością nadasz paczkę za pomocą Paczkomatu!
Nadanie paczki w Paczkomacie

Sposób nr 1

Pierwszy sposób to nadawanie paczki bezpośrednio w Paczkomacie. Z tej opcji skorzystasz w Paczkomatach z możliwością płatności kartą. To bajecznie proste. Zanim jednak podejdziesz do wybranej maszyny, zapoznaj się z instrukcją:

  • wprowadź wszystkie dane na ekranie zgodnie z poleceniami: wybierz gabaryt paczki, podaj numery telefonów (swój oraz odbiorcy), wskaż docelowy Paczkomat,
  • zapłać za usługę używając karty – po dokonaniu płatności, Paczkomat otworzy skrytkę o odpowiednim gabarycie, umieść w niej swoją przesyłkę,
  • otrzymasz od nas SMS z informacja o dokonaniu płatności. Gotowe! 
  • na adres mailowy zarówno Ty, jak i odbiorca, otrzymacie wiadomość z powiadomieniem, dzięki któremu będziecie mogli śledzić drogę paczki.

*Co w przypadku, gdy Paczkomat nie posiada możliwości płacenia kartą? Gdy na maszynie pojawi się komunikat: „Przepraszam, płatność kartą nie jest niedostępna.”, możesz zapłacić za pomocą środków na Twoim koncie w Managerze Paczek. Wystarczy, że podasz numer telefonu, a system skojarzy Cię z kontem w Managerze Paczek i wyśle sms z kodem potwierdzenia nadawcy. Następnie musisz wpisać ten kod i potwierdzić, że to Ty. Jeśli na Twoim koncie w MP będą znajdować się środki, usługa zostanie zrealizowana i możliwe będzie nadanie Paczki. 
 

Sposób nr 2

Drugi sposób to nadawanie paczek przy użyciu Managera Paczek. Jeśli jeszcze nie posiadasz w nim konta, warto je założyć! Trwa to jedynie kilka minut i nic nie kosztuje. Dzięki niemu możesz nadawać swoje przesyłki w bardzo prosty sposób. Zobacz, jak to zrobić:

  • zaloguj się do Managera Paczek za pomocą strony www.inpost.pl (Logowanie > Manager Paczek) lub bezpośrednio https://manager.paczkomaty.pl
  • w sekcji „Wyślij przesyłki” wygenerujesz specjalną etykietę. Wypełnij ją (Manager sam poda Ci koszt nadania przesyłki) i opłać z dostępnych środków. Na koniec wydrukuj etykietę,
  • przygotuj paczkę – zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki i naklej na nim wydrukowaną uprzednio etykietę,
  • teraz zostało już tylko nadanie paczki! Zrób to we wskazanym przy rejestracji Paczkomacie.
  • przy maszynie zeskanuj numer paczki i podaj kod nadania z etykiety. Włóż paczkę do skrytki. 

jak nadać paczkę w paczkomacie

125 milionów finansowania z KKR

InPost: 125 milionów finansowania z KKR

Funduszu Advent International, jeden z największych globalnych inwestorów private equity i KKR – amerykańska firma inwestycyjna zawarły porozumienie gwarantujące 125 mln euro finansowania dla InPost w okresie 5,5 roku. A to zwiększy skalę działania i uruchomi nowe lokalizacje Paczkomatów – obecnie sieć liczy już 3800 maszyn w całej Polsce, w tym także w małych miejscowościach.
InPost Partnerem w Allegro Smart

InPost Partnerem w Allegro Smart! Mamy już 3800 Paczkomatów®

Nasza firma została partnerem Allegro w nowatorskiej usłudze Allegro Smart!, w której za abonament w wysokości 49 zł będzie można odebrać 365 paczek w roku w ponad 3800 Paczkomatach® InPost w całej Polsce. Gwarancją jakości InPost jest terminowość usługi paczkomatowej na poziomie 97 % w D+1 (dzień po nadaniu)
smart allegro

InPost partnerem nowej usługi Allegro SMART!

Chcesz robić zakupy na największym portalu aukcyjnym w Polsce codziennie przez okrągły rok, paczki odbierać wygodnie w Paczkomatach, a za przesyłki płacić jedną, niewielką opłatę roczną? Teraz to możliwe. A wszystko dzięki rewolucyjnej usłudze Allegro SMART!