Jak nadać paczkę w Paczkomacie?
Porady

Jak nadać paczkę w Paczkomacie?

10 Maja 2018

Nadawanie przesyłek w Paczkomacie jest dziecinnie proste i bardzo intuicyjne! Do wyboru masz kilka wygodnych opcji, aby wysłać swoją przesyłkę do wybranego Paczkomatu, PaczkoPunktu lub z dostawą pod same drzwi. Wybierz sposób nadania, który najbardziej Ci pasuje!

Paczka do wysłania? Wyślij ją szybko i wygodnie przez dowolny Paczkomat®.

Kilka chwil i paczka nadana!

Sposób nr 1 - Aplikacja InPost Mobile

Odbieranie i nadawanie przesyłek jest jeszcze prostsze z naszą aplikacją mobilną InPost Mobile. Nadasz w niej paczkę bez drukowania etykiety, odbierzesz przesyłkę zdalnie, przedłużysz czas odbioru paczki i przekierujesz ją tam, gdzie chcesz. Przydatne funkcjonalności doceniają też inni – świadczy o tym fakt, że aplikacja InPost Mobile zdobyła aż 3 nagrody w Mobile Trends Awards – w tym nagrodę główną!

Jak nadać paczkę w aplikacji? Zrobisz to bardzo szybko i wygodnie, postępując według następujących kroków:

 1. Na początku spakuj paczkę i zadbaj o jej odpowiednie zabezpieczenie. Zmierz gabaryt wysyłanej przesyłki i wybierz odpowiednią skrytkę, która wielkością będzie odpowiadać rozmiarowi Twojej paczki.
 2. W aplikacji InPost Mobile wybierz środkową ikonę ze strzałką „Nadaj”.
 3. Wybierz typ nadania oraz rozmiar przesyłki odpowiadający gabarytowi Twojej paczki. Uzupełnij dane odbiorcy i nadawcy. Następnie wybierz Paczkomat, do którego ma trafić przesyłka.
 4. Opłać wysyłkę. Po uzupełnieniu niezbędnych danych zostaniesz przekierowany do wygodnych metod płatności. Po ukończeniu płatności w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR.
 5. Czas na nadanie paczki! Z aplikacją zrobisz to ekspresowo i bez konieczności drukowania etykiety. Udaj się do dowolnego Paczkomatu lub PaczkoPunktu. Jeśli nadajesz w Paczkomacie, zeskanuj kod QR z aplikacji lub na ekranie Paczkomatu wybierz opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu”. Po zeskanowaniu lub wpisaniu kodu skrytka otworzy się automatycznie. Gotowe!

Nie masz jeszcze naszej aplikacji? Czas to zmienić! Pobierz ją bezpłatnie już teraz i ciesz się wszystkimi funkcjami!

 • Google Play
 • App Store 
 • Huawei AppGallery

Więcej możesz z InPost Mobile!​​​​​​​​​​​​​​

Sposób nr 2 - Szybkie Nadania

Kolejny sposób to nadanie paczki poprzez usługę InPost Szybkie Nadania. Nie musisz się logować ani zakładać konta. Jak zacząć?

 1. Wejdź na www.inpost.pl/SzybkieNadania/ i wybierz opcję odbioru wysyłanej paczki: w Paczkomacie, PaczkoPunkcie lub dostawę za pośrednictwem kuriera. Uzupełnij dane – swoje oraz odbiorcy.
 2. Po uzupełnieniu niezbędnych danych zostaniesz przekierowany do strony płatności eCard. Wybierz preferowany sposób płatności, zapłać, a następnie wydrukuj etykietę i naklej na odpowiednio zabezpieczoną paczkę. Pamiętaj, że etykietę możesz pobrać w PDF i wydrukować gdzie Ci wygodnie.
 3. Z przygotowaną paczką udaj się do dowolnego Paczkomatu lub PaczkoPunktu. Jeśli wybrałeś nadanie przesyłki w Paczkomacie, na ekranie maszyny wybierz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Następnie zeskanuj kod kreskowy z etykiety i włóż paczkę do skrytki. W przypadku, gdy wybrałeś nadanie w PaczkoPunkcie, dostarcz tam przygotowaną przesyłkę. To wszystko!

 

Sposób nr 3 - Manager Paczek

Trzeci sposób to nadawanie przesyłek przy użyciu Managera Paczek. Jeśli jeszcze nie posiadasz w nim konta, warto je założyć! Trwa to jedynie kilka minut i nic nie kosztuje. Dzięki niemu możesz nadawać swoje przesyłki w bardzo prosty sposób. Zobacz, jak to zrobić:

 1. Zaloguj się do Managera Paczek za pomocą strony inpost.pl (Zaloguj się > Manager Paczek) lub bezpośrednio https://manager.paczkomaty.pl.
 2. W sekcji „Wyślij przesyłki” wygenerujesz specjalną etykietę. Wypełnij ją – wybierz opcję odbioru wysyłanej paczki – do Paczkomatu, PaczkoPunktu lub przesyłkę kurierską (Manager sam poda Ci koszt nadania przesyłki). Następnie opłać wysyłkę z dostępnych na koncie w Managerze środków. Na koniec wydrukuj etykietę.
 3. Przygotuj paczkę – zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki i naklej na nią wydrukowaną uprzednio etykietę.
 4. Teraz zostało już tylko nadanie paczki! Zrób to we wskazanym w formularzu Paczkomacie.
 5. Przy maszynie zeskanuj numer paczki i podaj kod nadania z etykiety. Włóż paczkę do skrytki. I gotowe!