Jak nadać paczkę w Paczkomacie?
Porady

Jak nadać paczkę w Paczkomacie?

10 Maja 2018

Sposób nr 1

Pierwszy sposób to nadawanie paczki poprzez usługę InPost Szybkie Nadania.
Zrobisz to szybko i wygodnie, postępując według następujących kroków:

 1. Spakuj paczkę i zadbaj o jej odpowiednie zabezpieczenie. Zmierz gabaryt wysyłanej przesyłki i wybierz odpowiednią skrytkę, która wielkością będzie odpowiadać rozmiarowi Twojej paczki.
 2. Wybierz opcję odbioru: w Paczkomacie, Punkcie Obsługi Paczek lub dostawę przez kuriera. Uzupełnij dane, swoje oraz odbiorcy. Następnie wskaż Paczkomat lub POP, w którym chcesz nadać swoją paczkę.
 3. Po uzupełnieniu niezbędnych danych zostaniesz przekierowany do strony płatności eCard. Wybierz odpowiedni sposób płatności, następnie pobierz i wydrukuj etykietę. Pamiętaj, że etykietę możesz pobrać w PDF i wydrukować gdzie Ci wygodnie.
 4. Z przygotowaną paczką udaj się do wybranego w systemie Paczkomatu lub POP. Jeśli wybrałeś nadanie przesyłki w Paczkomacie, na ekranie maszyny wybierz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Następnie zeskanuj kod kreskowy z etykiety i włóż paczkę do skrytki. W przypadku, gdy wybrałeś nadanie w POP (Punkt Obsługi Paczek), dostarcz tam przygotowaną przesyłkę.

 

 

Sposób nr 2

Paczkę możesz nadać również bezpośrednio w Paczkomacie. Z tej opcji skorzystasz w Paczkomatach z możliwością płatności kartą. To łatwe i szybkie. Zanim jednak podejdziesz do wybranej maszyny, zapoznaj się z instrukcją

 1. Uzupełnij dane - Na ekranie wybierz opcję nadania bezpośrednio w Paczkomacie. Podaj gabaryt, numer telefonu, e-mail odbiorcy i nadawcy oraz adres docelowego Paczkomatu.
 2. Zapłać w maszynie - W większości Paczkomatów zapłacisz kartą lub Blikiem, w pozostałych środkami z Managera Paczek. Jak zapłacić środkami z Managera Paczek w Paczkomacie?
 3. Umieść w skrytce - Po opłaceniu paczki, skrytka otworzy się automatycznie. Włóż do niej paczkę, potwierdzając nadanie. Gotowe! Nie zapomnij zamknąć drzwiczek. 

Sposób nr 3

Trzeci sposób to nadawanie paczek przy użyciu Managera Paczek. Jeśli jeszcze nie posiadasz w nim konta, warto je założyć! Trwa to jedynie kilka minut i nic nie kosztuje. Dzięki niemu możesz nadawać swoje przesyłki w bardzo prosty sposób. Zobacz, jak to zrobić:

 1. Zaloguj się do Managera Paczek za pomocą strony www.inpost.pl (Logowanie > Manager Paczek) lub bezpośrednio https://manager.paczkomaty.pl.
 2. W sekcji „Wyślij przesyłki” wygenerujesz specjalną etykietę. Wypełnij ją (Manager sam poda Ci koszt nadania przesyłki) i opłać z dostępnych środków. Na koniec wydrukuj etykietę.
 3. Przygotuj paczkę – zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki i naklej na nim wydrukowaną uprzednio etykietę.
 4. Teraz zostało już tylko nadanie paczki! Zrób to we wskazanym przy rejestracji Paczkomacie.
 5. Przy maszynie zeskanuj numer paczki i podaj kod nadania z etykiety. Włóż paczkę do skrytki.