Jak zmienić rozmiar zdjęcia – sprawdzone sposoby
Porady

Jak zmienić rozmiar zdjęcia – sprawdzone sposoby

24 Lipca 2022

Dziś zmiana rozmiaru zdjęcia to bardzo proste zadanie. Podpowiadamy, jak to zrobić za pomocą kilku prostych kroków i skutecznych narzędzi. W tym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje.

Zmiana rozmiaru zdjęcia – jak nie utracić jakości?

Opcję zmiany rozmiaru grafiki oferuje wiele programów. Niestety nie każdy z nich zapewni Ci oczekiwane efekty, ponieważ po takich operacjach fotografie często są rozmazane i niewyraźne. O czym warto pamiętać, aby nie utracić jakości zdjęcia?

Na rynku możesz znaleźć wiele przydatnych programów, które umożliwią Ci zwiększenie i zmniejszenie rozmiaru zdjęcia bez utraty jakości. Stawiaj na rozwiązania, które pozwalają na kompresję przy zachowaniu pierwotnej długości boków. Przydatna będzie również opcja zmiany wielkości i jakości do określonego rozmiaru w MB. Kolejny ważny element to możliwość konwersji z formatu RAW do JPG.

Wybór sprawdzonego oprogramowania to najlepszy sposób, który pozwoli Ci zmienić rozmiar zdjęcia. W sieci możesz kupić wiele takich aplikacji, a niektóre z nich dostępne są za darmo. Nie brakuje również wersji testowych. Natomiast płatne programy to zazwyczaj profesjonalne narzędzia, które służą wielu operacjom.​​​​​​​

Darmowe programy do zmiany rozmiaru zdjęcia

Czas przyjrzeć się programom, które pozwolą Ci na prostą zmianę rozmiaru zdjęcia. Jedna z darmowych aplikacji to Fotosizer. Oferuje on funkcję „Zmień rozdzielczość zdjęcia”, a cała operacja odbywa się bardzo szybko. To doskonała propozycja dla osób, które chcą błyskawicznie dostosować fotografię na stronę internetową czy profil w mediach społecznościowych.

Jeszcze łatwiejszą opcją jest skorzystanie z ResizePixel. To narzędzie online, więc nie musisz nawet pobierać plików na dysk. Jest bardzo proste w użyciu (również na smartfonie). Ponadto aplikacja nie narusza prywatności użytkowników, więc można bez obaw przesyłać fotografie.

IrfanView to również bardzo popularny program do zmiany rozmiaru zdjęcia, lecz ma też wiele innych zastosowań. Najważniejszym atutem jest tu możliwość wyboru definiowanego rozmiaru. Wówczas program dobierze odpowiedni stopień kompresji dla Twoich fotografii.

O czym nie można zapomnieć, zmieniając rozmiar zdjęcia?

Przede wszystkim korzystaj ze sprawdzonych programów lub narzędzi online. W sieci znaleźć możesz również nieefektywne rozwiązania, które raczej nie sprawdzą się przy obróbce zdjęć. Zmniejszenie czy zwiększenie zdjęcia może służyć różnym celom. Chcesz dopasować rozmiar fotografii do prezentacji wyświetlanej na projektorze? A może masz zamiar poprawić szybkość strony internetowej, na której dotychczas znajdowały się zbyt duże obrazki?

W takich przypadkach musisz określić preferowany rozmiar oraz wybrać odpowiednią technikę. Niektóre metody pozwolą Ci uzyskać bardzo duże zmiany, a inne tylko nieznaczne. Przed dokonaniem wyboru zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi każdego z programów i na tej podstawie wybierz najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj również, aby pobierać narzędzie ze sprawdzonych stron internetowych.

Weź na próbę i testuj abonament w InPost przez 3 miesiące!

Poświęć 1 minutę, zostaw kontakt do siebie i zacznij nadawać paczki już od 11,58 zł*.


  • Jedna umowa na paczki kurierskie i paczkomatowe
  • Darmowe podjazdy kurierskie
  • Ekspresowa dostawa
  • Gwarancja ceny przez okres trwania umowy
  • Opłata paliwowa wliczona w cenę
  • Dedykowana opieka posprzedażowa
* Cena netto za przesyłkę paczkomatową w abonamencie Midi Firma 600.

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: [email protected]. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-727), przy ul. Pana Tadeusza 4.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.