Jak zostać najlepszym kurierem w firmie?
Kariera

Jak zostać najlepszym kurierem w firmie?

14 Października 2019

Sektor e-commerce rozwija się w ostatnich latach niezwykle szybko. Z tego powodu  wzrasta zapotrzebowanie na kandydatów, którzy chcieliby objąć stanowiska kurierskie. Nie wystarczy jednak pewność za kółkiem i gotowość do pracy – najlepszy kurier nie boi się wyzwań, a także dzielnie stawia czoło presji czasu. Znakomicie komunikuje się z klientami oraz perfekcyjnie organizuje swoje obowiązki – jak prawdziwy bohater!

Najszybsza dostawa paczki – cel każdego wybitnego kuriera

Polacy nie lubią stać w kolejkach – szczególnie w okresie przedświątecznym, dlatego tak chętnie decydują się na wygodne zakupy online bez wychodzenia  z domu. Rosnąca popularność e-handlu staje się niemałą próbą dla firm kurierskich, które stale muszą doskonalić swoje usługi, aby zachować konkurencyjność na rynku. Klienci pragną otrzymać swoją przesyłkę jak najszybciej – najlepiej następnego dnia, co niestety nie zawsze jest możliwe. Profesjonalny kurier doskonale zdaje sobie sprawę, że liczy się jakość, dlatego odbiera paczki o wskazanej przez adresata godzinie i sprawnie dostarcza je do odbiorców – oczywiście w nienaruszonym stanie. Potrafi on doskonale zorganizować swoją pracę i świetnie odnajduje się w danym rejonie. Prowadzenie samochodu to dla niego czysta przyjemność – zawsze przestrzega też przepisów drogowych, bo ceni sobie bezpieczeństwo. Punktualność jest dla najlepszego kuriera punktem honoru, choć nierzadko zdarzają się sytuacje losowe, kiedy spóźnienie będzie nieuniknione, np. przez korek na drodze. Mimo to najszybsza dostawa paczki pozostaje jego priorytetem, bo wie, jakim zaufaniem darzą go klienci. Ich zadowolenie sprawia mu ogromną satysfakcję i motywuje do dalszych działań.

Najlepszy kurier – predyspozycje

Czy znakomitym doręczycielem można się po prostu urodzić? Z pewnością istnieje kilka ważnych kompetencji wynikających z osobowości i charakteru, ale większości umiejętności wystarczy się nauczyć. W pracy kuriera liczy się też doświadczenie – im więcej rozwiezionych paczek, tym szybsza dostawa przesyłek. Na początku kariery łatwo popełniać błędy, a jak wiadomo: strata nawet kilku cennych minut w tym zawodzie wpływa na przebieg całego dnia. Z czasem pomyłek będzie zdecydowanie mniej, co pozwoli doskonalić swoje zdolności. Wśród predyspozycji najlepszego kuriera znajdziemy:

  • wysoką odporność na stres,
  • obowiązkowość,
  • uprzejmość,
  • zdecydowanie w działaniu,
  • komunikatywność,
  • pozytywne usposobienie,
  • dobrą kondycję fizyczną,
  • co najmniej kilkuletnią praktykę w prowadzeniu samochodu,
  • nienaganną orientację w terenie,
  • umiejętność logicznego myślenia.

Czy każdy może być kurierem?

W profesji kuriera nie ma miejsca na monotonię i nudę – zawsze coś się dzieje, a każdy dzień wygląda inaczej. Osoby ceniące sobie rutynę, spokój i brak nieprzewidywalnych zdarzeń mogą nie odnaleźć się w tym dynamicznym zawodzie. Brak stabilności nie wszystkim będzie odpowiadał. Kurier musi bardzo szybko dostosowywać się do nowych okoliczności i natychmiast reagować na różne sytuacje, zachowując zimną krew. Trzeba też pamiętać, że kurier codziennie ma kontakt z ludźmi, wymaga się więc od niego wyrozumiałości, cierpliwości i otwartości. Poza tym jest to profesja bardzo odpowiedzialna – wszystkie przesyłki muszą na czas znaleźć się w rękach odbiorców, a dokumenty właściwie wypełnione i kompletne. W przeciwnym razie odpowiedzialność spada właśnie na kuriera. Osoby lekkomyślne i niezorganizowane nie dadzą sobie rady.

Najlepsza firma kurierska? Znamy odpowiedź!

W InPost mamy poważne powody do dumy, ponieważ oficjalnie zostaliśmy najlepszą firmą kurierską w 2019 roku! To prawdziwy zaszczyt! Niezmiernie się cieszymy, że klienci tak chętnie korzystają z naszych usług i darzą zaufaniem kurierów InPost! Polski Instytut Badań Jakości (PIBJA) oraz portal Onet.pl przeprowadzili niezależne badanie polegające na ocenianiu przez klientów różnych firm kurierskich. Pojawiły się pytania dotyczące czasu oczekiwania na przesyłkę, kosztów dostawy, uprzejmości kuriera, a także skłonności do polecania usług danego przedsiębiorstwa znajomym. Respondenci najwyżej ocenili InPost, co jest dla nas olbrzymim sukcesem. Udało nam się zdecydowanie wyprzedzić konkurencję i zdobyć najwyższe noty w zakresie: zadowalającego czasu oczekiwania na przesyłkę, dostarczenia jej pod właściwy adres, uprzejmości pracowników, nienaganności, braku uszkodzeń opakowania i samej przesyłki, dobrego kontaktu telefonicznego, a także innowacyjności rozwiązań! Czujemy przypływ energii do dalszych działań i wiemy, że niemożliwe nie istnieje!

Chcesz stać się profesjonalnym i najszybszym kurierem? Masz ambicje i chęci do rozwoju? Doskonale panujesz nad emocjami i potrafisz organizować swój czas pracy? W takim razie dołącz do najlepszej firmy kurierskiej w Polsce! Szukamy kurierów na terenie całego kraju! Odwiedź naszą zakładkę Kariera i znajdź ofertę pracy w miejscowości, która Cię interesuje. Dołącz do teamu InPost i wznieś usługi kurierskie na wyższy poziom!