Jak zrobić karierę w firmie kurierskiej?
Kariera

Jak zrobić karierę w firmie kurierskiej?

11 Listopada 2019

Lubisz poznawać nowych ludzi? Siedzenie cały dzień przed ekranem monitora sprawia, że czujesz się znudzony i znużony? Doskonale poruszasz się samochodem? W takim razie praca w firmie kurierskiej może być dla Ciebie idealnym wyborem! My stawiamy na osoby dynamiczne, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Chcesz zrobić karierę w branży logistycznej? Sprawdź, jak tego dokonać!

Stały rozwój – ważny składnik sukcesu

Świat stale się zmienia, co doskonale widać w sektorze e-commerce i firmach kurierskich. Jeśli nie nadążamy za tymi transformacjami, stoimy w miejscu, co nie pozwala osiągnąć satysfakcjonującego sukcesu w danej dziedzinie. Rozwój zawodowy polega na poszerzaniu swoich umiejętności i zdobywaniu nowych. To właśnie one nierzadko decydują o awansie. Oczywiście trzeba pamiętać, że znaczenie ma również przedsiębiorstwo, dla którego pracujemy. Jeżeli nie daje nam perspektyw rozwoju, trzeba się poważnie zastanowić nad aplikowaniem do innej firmy. Obecnie istnieje wiele form podnoszenia kwalifikacji, ale ich wybór zależy od konkretnej branży. Kurier nie musi posiadać konkretnego wykształcenia zawodowego. W swojej pracy stale porusza się autem – nie wystarczy wyłącznie posiadać prawo jazdy – trzeba być prawdziwym mistrzem bezpiecznego poruszania się na czterech kółkach! Przyda się też bardzo dobra znajomość regionu.

Codziennym wyzwaniem InPost jest tworzenie innowacji, co pozwala nam odważnie patrzeć w przyszłość. Szukamy osób, które pomogą nam w tym ambitnym zadaniu i zdecydowanie stawiamy na rozwój – nie tylko, jeśli chodzi o wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań, ale również w kwestii talentów pojedynczych pracowników.

Kompetencje miękkie na wagę złota

Aby zrobić karierę w firmie kurierskiej, powinieneś mieć co najmniej kilka konkretnych cech osobowości, których nie można nabyć podczas kursów lub szkoleń. O jakie kompetencje dokładnie chodzi? Profesjonalny kurier:

 • potrafi samodzielnie zarządzać swoim czasem,
 • doskonale radzi sobie ze stresem,
 • jest opanowany w każdej sytuacji,
 • wyróżnia się uczciwością i komunikatywnością,
 • nie lubi się spóźniać,
 • zawsze ma świetny kontakt z klientem i potrafi zrozumieć jego potrzeby,
 • przyjmuje odpowiedzialną postawę.

Choć praca w firmie kurierskiej może być wymagająca i nierzadko stresująca – szczególnie na początku kariery zawodowej, włożony wysiłek zdecydowanie się opłaca. Każdego dnia coś się dzieje, a wyzwania dodatkowo nakręcają do działania! Wielu początkujących kurierów zastanawia się także, ile może zarabiać. Na to jednak składa się wiele czynników.

Czynniki decydujące o zrobieniu kariery

Wiele osób zastanawia się: czy istnieje określona recepta na sukces? Jak wieść satysfakcjonujące życie zawodowe i dużo zarabiać? Okazuje się, że za każdym spektakularnym powodzeniem stoją przede wszystkim chęci! Odpowiednie nastawienie do pracy i wiara we własne możliwości doskonale nastrajają do działania. Potrzebna jest też determinacja oraz wytrwałość – nie da się zrealizować postawionych celów w zaledwie kilka miesięcy. Na drodze do sukcesu napotykamy też trudności. Ważne, żeby nauczyć się z nimi radzić i traktować jako niezbędną lekcję w drodze do wymarzonego sukcesu. Nie powinny stać się przeszkodą, która skutecznie uniemożliwia dalszy rozwój. Trzeba również zbudować swój świat poza pracą – nie tylko ona daje poczucie spełnienia i szczęścia. Czym się kierować, żeby osiągnąć sukces zawodowy i prowadzić zadowalające życie? Oto kilka ważnych kroków:

 1. Sprawdź, czym dysponujesz – rozeznaj się w swoich naturalnych talentach, cechach oraz nabytych umiejętnościach. Poznając siebie, łatwiej odbierzesz właściwy kierunek i wyznaczysz cele prowadzące do osiągnięcia zamierzonych efektów.
 2. Zmierz swoje siły – pozbądź się chęci udowadniania czegoś sobie lub innym, bądź sumienny i konsekwentny, działaj w zgodzie ze sobą.
 3. Nie spoczywaj na laurach – szukaj okazji do pogłębiania wiedzy, zapisuj się na szkolenia, czytaj interesujące książki, dbaj o swoją kondycję.

Firmy kurierskie szukają rozmaitych talentów

Mogłoby się wydawać, że przedsiębiorstwa zajmujące się rozwożeniem paczek zatrudniają wyłącznie kurierów. Łatwo ulec takiemu złudzeniu, choć prawdą jest, że to właśnie oni są filarem działalności – bez nich niczego nie dałoby się osiągnąć! Warto jednak wiedzieć, że zespół InPost tworzy cały szereg specjalistów z różnych dziedzin. Praca kurierów to jeden z najistotniejszych elementów, ale nie jedyny. W InPost zatrudniamy również w dziale sprzedaży, IT, produkcji, obsługi klienta, serwisu i wsparcia, ekspansji i rozstawienia oraz w dziale R&D. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiają też u nas utalentowani i pełni entuzjazmu studenci.

Pracuj z nami – poznaj najważniejsze benefity!

Czy wiesz, że jesteśmy liderem w dostarczaniu nowoczesnych usług logistycznych? Możesz dołączyć do naszego teamu i razem będziemy tworzyć sukces! Oprócz znakomitych możliwości rozwoju otrzymasz:

 • dofinansowanie prywatnej opieki medycznej,
 • pakiet MultiSport, aby zostać w dobrej kondycji fizycznej,
 • elastyczne godziny pracy – Twoje preferencje są dla nas ważne,
 • premie i dodatki,
 • dodatkowe szkolenia pozwalające zdobywać nowe umiejętności,
 • uczestnictwo w ciekawych eventach.

Czekamy właśnie na Ciebie! Zajrzyj tutaj: https://inpost.pl/kariera i dowiedz się więcej o karierze w InPost!