Koronawirus: InPost rekomenduje zamawianie do urządzeń Paczkomat®
Dla prasy

Koronawirus: InPost rekomenduje zamawianie do urządzeń Paczkomat®

12 Marca 2020

Stosuj się do zaleceń GIS i unikaj skupisk ludzkich

Zachowanie szczególnych środków ostrożności – zwłaszcza unikanie skupisk ludzkich oraz kontaktów z osobami zainfekowanymi – może pozwolić na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego warto robić zakupy przez Internet, a na czas spodziewanego wzrostu zachorowań InPost rekomenduje korzystanie z sieci urządzeń Paczkomat® – jako jednej z najbezpieczniejszych form dostawy. W ten sposób można ograniczyć kontakt pomiędzy kurierem a odbiorcą, a korzystając z aplikacji mobilnej nie musimy dotykać panelu sterującego urządzeniem®.

Rekomendacje InPost:

• gdy masz wybór pomiędzy dostawą przez kuriera InPost i do urządzenia– wybierz Paczkomat® –pozwoli to ograniczyć kontakt z innymi osobami

• odbierając paczkę nie dotykaj panelu sterującego – otwórz skrytkę za pomocą aplikacji InPost z poziomu smartfona (aplikacja do pobrania w sklepach App Store i Google Play)

• przy dostawach do domu/mieszkania zalecamy kurierom i odbiorcom zachowanie odpowiedniego dystansu i przekazywanie przesyłek w drzwiach lub przed domem, celem minimalizowania czasu bezpośredniego kontaktu

• zgodnie z wytycznymi instytucji sanitarnych zalecamy unikanie bezpośredniego kontaktu w formie witania się przez podanie rąk, przekazywania komputerów mobilnych – w trakcie składania podpisu – długopisów itp.

„Zdecydowaliśmy się wydać rekomendację dla klientów – w ramach której zalecamy korzystanie z sieci urządzeń Paczkomat® InPost w sytuacji, gdy sprzedawca oferuje możliwość dostaw zarówno przez naszego kuriera, jak i Paczkomat®. W ten sposób profilaktycznie ograniczamy kontakt pomiędzy kurierem a odbiorcą. Jest to ważne z uwagi na fakt, że jak informuje WHO, wirus przenosi się najczęściej droga kropelkową” – powiedział Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost.

InPost w całej firmie wdrożył specjalne procedury, w których kładzie nacisk na działania profilaktyczne. „Naszym zdaniem w czasie spodziewanego wzrostu zachorowań najważniejsze będzie zachowanie stabilności dostaw, utrzymanie łańcuchów logistycznych i zapewnienie bezpieczeństwa odbiorców. Dlatego tak istotne jest utrzymanie ciągłości działań firm logistycznych przez dbałość o stan zdrowia ich pracowników” – podkreśla Wojciech Kądziołka.

Obecnie InPost dysponuje ponad 6000 urządzeniami Paczkomat® w całej Polsce.

Więcej informacji na: www.inpost.pl


Czytaj również