Mamy już 5000 Paczkomatów w całej Polsce!
Dla prasy

Mamy już 5000 Paczkomatów w całej Polsce!

12 Września 2019

Ta okrągła liczba zapewnia nam wysoką pozycję na rynku logistycznym w naszym kraju. 

InPost postawił Paczkomat nr 5000 w śląskiej wsi Drogomyśl, na ulicy Głównej 18.

Według badań Kantar TNS* już 74% kupujących w sieci odbiera przesyłki w Paczkomatach InPost, a raport Gemius** wskazuje, że aż 52% kupujących w Internecie deklaruje Paczkomaty InPost jako najczęściej wybieraną formę dostawy towaru.

Szybkie tempo rozwoju sieci Paczkomatów InPost jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie klientów. Otrzymujemy wiele próśb o postawienie nowych maszyn, szczególnie w mniejszych miejscowościach i wsiach – gdzie nasze maszyny są ogromnym ułatwieniem w codziennym życiu mieszkańców. Wszystkie zgłoszenia dokładnie analizujemy. Sieć 5000 Paczkomatów InPost jest dla nas ważnym osiągnięciem, ale nie spoczywamy na laurach – planujemy dalszy rozwój sieci” – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Wysoki odsetek korzystania z Paczkomatów InPost jest notowany nie tylko w dużych (81%) czy średnich (77%) miastach, ale także wśród mieszkańców wsi (71%) i mniejszych miasteczek (74%). Podobnie wysoki poziom wskazań jest wśród użytkowników we wszystkich grupach wiekowych – w tym powyżej 50 lat – aż 65%, a powyżej 60 lat 58%.

„Paczkomaty® mają nadal ogromny potencjał rozwoju – zarówno jeśli chodzi o wielkość sieci, jak i oferowane usługi. Jesteśmy technicznie w pełni gotowi na wprowadzenie na rynek Lodówkomatów – czyli uzupełnienie naszych maszyn o funkcjonalność odbioru żywności, napojów oraz mrożonek. Wyprzedziliśmy potrzeby rynku e-commerce w Polsce – czekamy na szybki rozwój oferty e-sklepów w zakresie produktów spożywczych. Według badań Kantar TNS* aż 40% kupujących w sieci chciałoby odbierać zakupy spożywcze w Paczkomatach InPost – dodał Brzoska.

* Badanie CAWI na reprezentatywnej grupie internautów N=1000, wszyscy dokonali zakupu w Internecie w ciągu ostatnich trzech miesięcy, kwiecień 2019
** Gemius dla e-Commerce Polska, E-commerce w Polsce 2019, N=1027, kwiecień 2019

Czytaj również