Nietypowy trening naszych oszczepników w Serocku

Nietypowy trening naszych oszczepników w Serocku

28 Września 2020

Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła również na sport. W takiej sytuacji zawodowi sportowcy muszą się naprawdę natrudzić, żeby utrzymać formę i pozostać na topie. Dobre informacje docierają do nas z podwarszawskiego Serocka, gdzie polscy oszczepnicy – z Mateuszem Krukowskim na czele – trenują właśnie w specjalnym centrum treningowym utworzonym… na domowym podwórku.

Osczepnicy całkiem niedawno przebywali jeszcze w zamkniętym ośrodku w tureckim Belek, ale z powodu zapowiadanego zamknięcia granic, musieli wrócić do Polski. Z racji obowiązkowej kwarantanny po powrocie, Krukowski postanowił zamienić swoją własną posiadłość w praktyczne centrum treningowe.

 

Jeśli znacie czwartą część z serii filmów o bokserze Rockym Balboa i byliście przekonani, że takie treningi nie zdarzają się na co dzień, to musicie przyznać się do błedu. Sztanga zrobiona z ogromnego drewnianego bala, dźwiganie dużych i ciężkich opon, przerzucanie złomu, przestawianie samochodu czy przeciąganie starego traktora – tak trenuje się w Serocku!

 

Zawodnicy donoszą, że humory są wyśmienite i trening przebiega zgodnie z planem. Życzymy powodzenia i dużo sukcesów w nadchodzących turniejach!