Nowe możliwości rozwoju dzięki usłudze InPost Fulfillment
Dla biznesu Fulfillment

Nowe możliwości rozwoju dzięki usłudze InPost Fulfillment

7 Listopada 2019

Prowadzenie sklepu internetowego bywa nie lada wyzwaniem, biorąc pod uwagę częstotliwość zamówień i ich spore zróżnicowanie pośród poszczególnych klientów. Stałe monitorowanie stanu zapasów oraz konieczność regularnego uzupełniania towaru powodują, że łatwo „stracić rachubę”. Dlatego warto zdecydować się na outsourcing w logistyce, korzystając z usług firmy InPost. Co można dzięki temu zyskać? Sprawdź! ​​​​​​​

Przyspieszenie procesów

InPost Fulfillment to błyskawiczna realizacja – tego samego dnia przygotowywane są zamówienia złożone nawet tuż przed godz. 20:00. Dzieje się tak, niezależnie czy zdecydujemy się na dostawę za pośrednictwem Kuriera, czy też Paczkomatu. Oba kanały wysyłki są doskonale zsynchronizowane z InPost Fulfillment i równie sprawnie obsługiwane. Dzięki temu zapewnisz swoim klientom pełną satysfakcję ze współpracy. 

Oszczędność przestrzeni magazynowej

Korzystając z usługi InPost Fulfillment, możesz zaoszczędzić mnóstwo przestrzeni magazynowej – towar trafia od producenta bezpośrednio do magazynu InPost, a stamtąd może „powędrować” prosto do Twojego klienta. Wyślij paczkę Kurierem lub do Paczkomatu, a po jej doręczeniu ciesz się pozytywnymi opiniami odbiorców. Wypełniając swoje magazyny m.in. dzielimy produkty pod względem ich popularności. Te, które są najczęściej zamawiane, mamy zawsze „pod ręką”, po to by przyspieszyć ich dalszą dystrybucję.

Automatyzacja procesów – wyślij paczkę z wygenerowaną etykietą

Właściciele firm, w których dokonuje się wielu transakcji, doskonale wiedzą, jak cenny jest czas zaoszczędzony dzięki przyspieszeniu i automatyzacji procesów. Dotyczy to szykowania dokumentów, specyfikacji czy etykiet na przesyłki, a także monitorowania stanu magazynu. Dlatego system InPost można zintegrować ze sklepem internetowym, co pozwala uniknąć pomyłek i opóźnień, wynikających m.in. z braków w towarze. Manager Paczek pozwala też automatycznie generować na komputerze etykiety, na których nie trzeba czynić żadnych dodatkowych dopisków, adnotacji itp. Jeżeli masz towar w swoim magazynie, wyślij paczkę z przygotowaną wcześniej etykietą, a pracownicy i urządzenia InPost bez problemu ją rozpoznają. Wystarczy, że pobierzesz plik *.pdf, wydrukujesz go i nakleisz na paczkę. 

Brak minimalnej liczby wysyłek

Korzystając z usługi InPost Fulfillment nie musisz spełniać kryterium minimalnej ilości wysyłek – płacisz jedynie za zrealizowane operacje, a InPost nie obciąża Cię dodatkowymi kosztami. Jest to elastyczny model współpracy – bez „haczyków”, „małych druczków” i skomplikowanych sposobów naliczania opłat. W modelu pay-as-you-go opłaty są naliczane po wykonaniu zleconej usługi. Dlatego też jest to najbardziej ekonomiczny sposób outsourcingu logistyki w sklepie internetowym. 

Dostęp do wszystkich informacji – wyślij paczkę i na bieżąco sprawdzaj status 

W prezentowanej usłudze na bieżąco sprawdzisz status dostawy, stan magazynowy i wszystkie inne ważne dane, by w pełni kontrolować swój biznes. Robisz to za pośrednictwem aplikacji – nie musisz nigdzie dzwonić, czekać na połączenie z pracownikiem infolinii itd. Masz do wyboru realizację zarówno za pośrednictwem Kuriera, jak i Paczkomatu. Sam zdecyduj, co będzie najwygodniejsze dla Twojego Klienta oraz dla Ciebie. Nasi kurierzy są elastyczni i dokładają wszelkich starań, by dowieźć paczkę w sposób najbardziej odpowiadający odbiorcy. W przypadku Paczkomatów dostęp jest jeszcze szerszy – można z nich korzystać przez całą dobę, również w środku nocy oraz w święta. Zapracowany Klient ma możliwość odbioru pożądanego towar już po zamknięciu swojego lokalu, w drodze do domu, i zabrania go ze sobą kolejnego dnia rano. 

Czas to pieniądz – wyślij paczkę i licz zyski 

Według naszych wewnętrznych statystyk, przygotowanych przy udziale Klientów, 98 % paczek nadanych za pośrednictwem InPost dociera do odbiorców już następnego dnia. To szczególnie ważne w przypadku materiałów eksploatacyjnych, które muszą być dostarczone jak najprędzej, by nie komplikować codziennego prowadzenia działalności. 

Korzystaj z dobrze rozwiniętej infrastruktury 

Decydując się na usługi firmy InPost, ograniczasz konieczność rozbudowy swojego magazynu, rozwijania systemu informatycznego czy zatrudniania kolejnych pracowników do obsługi zamówień. Dzięki temu zmniejszasz koszty inwestycji, nie rezygnując z systematycznego powiększania swoich zysków. Wykorzystaj infrastrukturę, którą dysponuje jedna z większych firm kurierskich. Nie musisz wszystkiego robić w pojedynkę! 

Szybkie (i proste) zwroty 

InPost to także możliwość dokonania szybkiego zwrotu towaru, która to opcja zdecydowanie zwiększa zadowolenie Klientów ze współpracy ze sklepem internetowym. Sieć Paczkomatów i sprawnie działający kurierzy sprawiają, że nabywca chcący np. wymienić otrzymany tusz do drukarki na inny może zwrócić go Kurierowi lub umieścić w Paczkomacie i w tym samym czasie już oczekiwać na jadący do niego, nowy egzemplarz.

Jak widać – same korzyści. Zgłoś się przez formularz i nawiąż z nami współpracę!

Rozwiń swój biznes z InPost Fulfillment

Magazynowanie, pakowanie, wysyłka – nie musisz tego robić sam! Oddaj to w ręce profesjonalistów.

Poświęć 1 minutę i zostaw kontakt do siebie, aby zyskać więcej czasu i zredukować koszty.


  • Błyskawiczna dostawa
  • Redukcja kosztów
  • Zero problemów z wysyłką
  • Obsługa szczytów sprzedaży
  • Oferta szyta na miarę
  • Brak minimalnej liczby wysyłek

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: [email protected]. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-727), przy ul. Pana Tadeusza 4.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.