Ostro kodujemy!
Kariera

Ostro kodujemy!

19 Września 2019

Nie ulega wątpliwości, że branża IT - także w Krakowie – rozwija się bardzo dynamicznie i coraz więcej firm poszukuje specjalistów, którzy znają się nie tylko na programowaniu i kodowaniu, ale także na analizie, testach czy przygotowywaniu produkcji. Można śmiało powiedzieć, że nadszedł czas pracowników IT, co bardzo wyraźnie widać na rynku pracy. Zarówno duże firmy jak i start-upy poszukują kandydatów na takie stanowiska jak: programista, administrator systemu, developer czy analityk IT, co sprawia, że informatycy i miłośnicy nowych technologii mogą do woli przebierać w ofertach i aplikować na te wybrane spośród wielu, które zapewnią nie tylko satysfakcjonujące wynagrodzenie, ale też wszechstronny rozwój i ambitne zadania.

W InPost mamy to wszystko! Rozwijamy się w tak wielu obszarach, zarówno w Polsce jak i za granicą, a praca u nas to ciągłe wyzwanie! Nie mamy przestojów, cały czas ostro kodujemy, dzięki czemu dążymy do ciągłego rozwoju i poszerzania wiedzy naszych pracowników, a przy tym dbamy o nich najlepiej jak umiemy zapewniając opiekę zdrowotną i kartę Multisport. Oczywiście, aby efektywnie pracować, potrzebne są również chwile relaksu - jeśli ktoś na chwilę chce odpocząć od PHP, Javy lub JIRY, może się zrelaksować w chillroomie, popijając pyszną kawę z ekspresu. Gotowy dołączyć do naszej paczki?

Developer

Do naszego zespołu poszukujemy programistów, którzy wraz z zespołem będą tworzyć aplikacje webowe, zarówno po stronie interfejsu użytkownika, jak i kodu wykonywanego po stronie serwera (front-end developer). Nasi developerzy programują, implementują i testują oprogramowania, jak również wprowadzają ulepszenia i rozwiązują pojawiające się problemy. Umiejętności, które obowiązkowo powinien posiadać web developer to bardzo dobra znajomość technologii JAVA, REST, JSON, znajomość procesu i narzędzi wspomagających tworzenie oprogramowania (Maven/Gradle, Git, JIRA, Confluence, code review, CI) oraz swoboda pracy w środowisku Linux. Jeśli dodatkowo kandydat orientuje się w relacyjnych bazach danych (PostgreSQL) i/lub bazach noSQL i zagadnieniach konteneryzacji (Docker, Kubernetes), to jest niemal kandydatem idealnym.

Analityk IT

W naszej firmie zapotrzebowanie na analityków IT stale rośnie. To dzięki nim możemy sprawnie komunikować się z klientami biznesowymi, odkryć ich oczekiwania i wspierać web developerów przy tworzeniu oprogramowania. Analitycy uczestniczą także w finalnym przeglądzie gotowych produktów, aby sprawdzić, czy dany program jest zgodny z oczekiwaniami klientów. Do ich zadań należy także wspieranie analiz biznesowych (reinżynieria procesów biznesowych, prowadzenie i organizacja warsztatów, zbieranie i uzgadnianie, dokumentowanie wymagań). Aby sprawnie współpracować z resztą zespołu, analityk IT w InPost powinien znać zagadnienia architektury zorientowanej na usługi (SOA) i związanych z nią technologii (Web Services), notacje do opisywania procesów, tworzyć dokumentację biznesową i techniczną.

Administrator Systemu – Praca IT Kraków

Nasz dział IT w Krakowie stale się rozrasta, potrzebujemy więc administratorów, którzy będą czuwać nad sprawnym i bezawaryjnym działaniem systemów, aby nie dopuścić do awarii sieci i tym samym przestojów w pracy, co w branży logistycznej jest szczególnie ważne. Do podstawowych obowiązków admina należy, m.in.: wykrywanie i usuwanie usterek związanych z funkcjonowaniem sieci, optymalizacja rozwiązań IT, nadzór nad serwerami a także archiwizacje i sprawne funkcjonowanie baz danych. Jeśli sprawnie poruszasz się w środowisku Windows, Linux, orientujesz się w zagadnieniach sieciowych i posługujesz się językiem SQL – aplikuj! Konkretne wymagania odnajdziesz w poszczególnych ogłoszeniach o pracę, w zależności, czy chcesz administrować system dla pracowników, czy rozwiązywać problemy i administrować siecią Paczkomatów.

Szukasz innych ofert w Dziale IT? Skontaktuj się z Działem HR lub śledź pojawiające się oferty dla programistów tutaj.