„Otwarte serca – otwarte szafy” – InPost partnerem ogólnopolskiej akcji dla uchodźców z Ukrainy

„Otwarte serca – otwarte szafy” – InPost partnerem ogólnopolskiej akcji dla uchodźców z Ukrainy

14 Marca 2022

W obliczu trwającej w Ukrainie wojny, w Polsce powstaje coraz więcej zbiórek i inicjatyw wspierających uchodźców. Skala potrzeb cały czas rośnie, dlatego w InPost chętnie angażujemy się w pomoc i zapewniamy wsparcie logistyczne. Tym razem, jesteśmy partnerem akcji WoshWosh „Otwarte serca – otwarte szafy”.

Każda forma pomocy jest na wagę złota! Celem akcji WoshWosh jest zebranie obuwia i odzieży dla potrzebujących osób z Ukrainy. Akcję wspiera LPP, MODIVO, eobuwie, Nokia, Kuehne+Nagel, Jet Line oraz InPost.

Zbiórka zorganizowana przez WoshWosh potrwa od 14 do 28 marca. Aby zebrać jak najwięcej potrzebnych rzeczy, odzież i obuwie będzie można w wygodny sposób przekazać w 49 sklepach w Polsce należących do firmy LPP (Reserved, Mohito, Cropp. House lub Sinsay), a także w salonach MODIVO i eobuwie. Lista sklepów, w których można oddać rzeczy dostępna jest TUTAJ

Jako partner logistyczny akcji, przekazujemy 1000 bezpłatnych kodów na wysyłkę obuwia lub odzieży w Paczkomacie InPost (w największym dostępnym gabarycie paczki). Dodatkowo, oddajemy równowartość 1000 kodów na czyszczenie i dezynfekcję wysyłanych ubrań i butów.

WoshWosh zajmie się selekcją i czyszczeniem ubrań i obuwia, które następnie – za pośrednictwem Caritas Polska – trafią do uchodźców z Ukrainy oraz organizacji działających na granicy. Przekazywane rzeczy powinny być zadbane, dobrej jakości i w dobrym stanie.

Już dzisiaj wiemy, że im dłużej trwa konflikt, tym więcej osób chce opuścić Ukrainę aby schronić się  w naszym kraju. Osoby, które obecnie przekraczają granicę to głównie kobiety i dzieci-  trafiają do naszego kraju tylko z tym, co właściwie mają na sobie. Zależy mi na tym, aby mogły poczuć się tu dobrze i otrzymać zadbane ubrania i buty, które pozwolą im zorganizować się i przetrwać ten trudny czas. Ponieważ posiadamy duże doświadczenie w organizacji zbiórek zajmiemy się sortowaniem, odświeżaniem i dezynfekcją obuwia i odzieży, ale mimo wszystko apeluję o świadome i racjonalne podejście do pomocy” – mówi Martyna Zastawna, założycielka firmy WoshWosh, która zorganizowała już pomoc dla ponad 50 tys. osób dotkniętych bezdomnością. 

Chcesz pomóc i przekazać ubrania lub buty? Aby uzyskać kod na bezpłatną wysyłkę darów w Paczkomacie InPost, należy wysłać maila na adres napiszdonas@woshwosh.pl, w tytule należy wpisać Otwarte Serca – Otwarte Szafy.

Buty i ubrania można również oddać w pracowni WoshWosh, przy ul. Międzyborskiej 57/65 w Warszawie. Rzeczy można również wysłać na ww. adres.

Razem możemy więcej!