Paczkomat jest jedyny w swoim rodzaju!

Paczkomat jest jedyny w swoim rodzaju!

17 Maja 2021

 

Paczkomaty zmieniły na lepsze nasze podejście do zakupów w Internecie. Są wygodne, łatwe w obsłudze i zawsze za rogiem – tylko w Polsce jest już 11 000 urządzeń, a sieć nieustannie się powiększa. Tak, my już wiemy, że Paczkomaty są jedyne w swoim rodzaju. A teraz postaramy się przekonać o tym Was.

Pewnie zapytacie: dlaczego uważamy, że Paczkomat jest jedyny w swoim rodzaju? ​​​​​​​

  • Po pierwsze: bo Polska jest jedynym krajem na świecie, w którym dostawy do Paczkomatów są popularniejsze od dostaw kurierskich. Nie wierzycie? Według badania Kantar Polska S.A., Paczkomat wybiera aż 85% badanych! Dostawę kurierem bezpośrednio do domu lub pracy wybiera 65% respondentów. Co więcej, aż 62% klientów odbiera swoje przesyłki z Paczkomatu przy okazji załatwiania innych spraw.

  • Po drugie: bo mieszkańcy polskich miast mają do Paczkomatu średnio 450 metrów. Jeśli weźmiemy pod uwagę cały kraj (również obszary wiejskie i mniejsze miejscowości), to średnia odległość Paczkomatu od domu klienta jest nieco większa, ale wciąż wynosi zaledwie 1,7 km. Zmniejszamy ten dystans z każdym kolejnym postawionym Paczkomatem!

  • Po trzecie: bo Paczkomaty to najbardziej ekologiczna forma dostawy zakupów internetowych. Dowody? Dostawa do Paczkomaty emituje do 75% mniej szkodliwego CO2 w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu. Jedno urządzenie pozwala zaoszczędzić światu nawet 52 kg CO2 dziennie. W przeliczeniu na całą nasza sieć… to oszczędność rzędu 154 000 ton CO2 rocznie! Kurier w ciągu dnia jest w stanie dostarczyć do Paczkomatu nawet 1000 paczek (odwiedzając średnio 4 Paczkomaty), podczas gdy tradycyjny kurier musi odwiedzić aż 90-100 adresów i jest w stanie dostarczyć zaledwie 70-75 paczek.

  • Po czwarte: bo Paczkomat® to zarejestrowany słowny znak towarowy od 11 lat. Oznacza to, że chroni nas polskie prawo i tylko InPost jest uprawniony do używania tego znaku na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
     

Jeśli więc kiedykolwiek zastanawialiście się na etapie „koszyka”, czy warto wybrać dostawę do Paczkomatu, to koniecznie powinniście tutaj wracać jak najczęściej. Mamy w zanadrzu jeszcze kilka argumentów, ale nie będziemy zdradzać wszystkich tajemnic tak szybko...​​​​​​​