Paczkomat w Garwolinie, czyli dla chcącego...

Paczkomat w Garwolinie, czyli dla chcącego...

18 Września 2015

Jak to się stało, że się udało? Od początku istnienia firmy stawiamy na uważne słuchanie klientów. To przede wszystkim potrzeby odbiorców decydowały o lokalizacji nowych maszyn. Nie inaczej było z Paczkomatem w Garwolinie. Nieśmiałe pytania o możliwość postawienia maszyny w tej miejscowości pojawiały się w mediach społecznościowych i na forach lokalnych społeczności już od 2012 roku. Dzięki zaangażowaniu internautów sprawa w końcu nabrała tempa i wiosną tego roku InPost został zasypany lawiną zgłoszeń. Szczególną rolę odegrała tu strona Blisko Ciebie utworzona specjalnie z myślą o odbiorcach, gdzie każdy zainteresowany mógł zaznaczyć na mapie lokalizację, w której widziałby maszynę. Społeczność miasta głosowała tłumnie i… ta pozytywna „inwazja” nie mogła nie przynieść oczekiwanych skutków. Mieszkańcy Garwolina mogą już zamawiać przesyłki do maszyny ulokowanej przy ulicy Targowej 2 (okolice Tesco i Rejonowej Spółdzielni Rolniczo-Handlowej). Lokalizacja została dopasowana tak, aby wygodnie było do niej dotrzeć zarówno z północnej, jak i z południowej części miasta – bez potrzeby wyjeżdżania, na dodatek z dogodnym miejscem parkingowym. 

Ale właściwie… po co nam ten Paczkomat? 

To teraz pomyślcie: zamówiliście przez internet kosmetyki, ubrania, książki, sprzęt elektroniczny. Z Paczkomatem nie musicie już czekać na kuriera ani martwić się, czy nie miniecie się z nim, gdy wyjdziecie na zakupy do pobliskiego sklepu. Nie musicie się też zastanawiać, czy zamawiać kuriera do domu, czy do pracy. Zakupy internetowe odbieramy teraz wtedy, kiedy mamy na to ochotę – w drodze z pracy, przed odbiorem dzieci ze szkoły, czy nawet w trakcie weekendowego spaceru.

Z Paczkomatów od dawna (i z powodzeniem!) korzystają również konsultantki Avon w całej Polsce. Garwolin nie pozostaje w tyle. Możliwość niewiarygodnie prostego i intuicyjnego odbioru (wystarczy numer telefonu i kod otrzymany SMS-em!) zamówienia już dzień ich po nadaniu – w dodatku o dowolnej porze w ciągu dnia (i nocy) – przez 7 dni w tygodniu. Bez kolejek, w kilkanaście sekund. Czy kogokolwiek trzeba jeszcze przekonywać o zalecie tej formy dostawy?

Jeśli mieszkańcy Garwolina przekonają się do Paczkomatów tak jak przekonali się do nich mieszkańcy setek polskich miast, to kto wie – może wkrótce trzeba tu będzie stawiać kolejną maszynę?

To co - "Wpisujcie miasta"?