Pakiety kurierskie –  odpowiedź na logistyczne wyzwania w Twojej firmie
Dla biznesu

Pakiety kurierskie – odpowiedź na logistyczne wyzwania w Twojej firmie

2 Sierpnia 2019

​​​​​​Nie ulega wątpliwości, że rozwój sektora e-commerce nabiera rozpędu. Według raportu Gemius* już 62% Internautów deklaruje, że kupuje online. Wśród czynników motywujących do zakupów w tym kanale wymieniają głównie: dostępność całą dobę (aż 75%), brak konieczności jechania do sklepu (72%), a także nieograniczony czas wyboru (68%). Powyższe dane mogą napawać optymizmem przedsiębiorców, prowadzących własny e-biznes, ale również zmuszać do reorganizacji i optymalizacji swoich działań. Raporty pokazują że w latach 2019 – 2022 rynek e-commerce w naszym kraju wzrośnie o prawie 5,5 mld dolarów! Liczba wysyłanych paczek przez sklepy internetowe będzie rosła, a to właśnie klienci będą wyznaczać kierunki ich rozwoju. 

Źródło: Gemius dla e-Commerce Polska, E-commerce w Polsce 2019, N=1027, kwiecień 2019

Źródło: Gemius dla e-Commerce Polska, E-commerce w Polsce 2019, N=1027, kwiecień 2019

Posiadając wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi sklepów internetowych wiemy, jakie wyzwania stawia współczesna logistyka w e-commerce. W odpowiedzi na nie stworzyliśmy pakiety kurierskie – ofertę, która rozwija się razem z firmami naszych partnerów. 

Jak działają pakiety kurierskie?

Pakiety to odpowiedź na dynamicznie zmieniające się potrzeby logistyczne e-commerce. To rozwiązanie, które umożliwia nie tylko szybką i ekonomiczną wysyłkę paczek, ale również lepszą organizację.

  • Możesz wybierać spośród czterech opcji pakietów, umożliwiających wysyłkę od 25 do 200 paczek miesięcznie. Decydując się na abonament, otrzymujesz gwarancję ceny, która nie zmieni się przez cały okres obowiązywania umowy. Ceny pakietów kurierskich zaczynają się już od 302,40 zł netto za miesiąc, a Twoja oszczędność rośnie wraz ze wzrostem pakietu!
  • Kupując pakiet, sam decydujesz o ilości planowanych paczek, które realizować będziesz miesięcznie przez czas trwania umowy oraz o tym, na jaki okres zostanie ona zawarta (12 lub 24 miesiące). Jeśli przekroczysz zadeklarowaną liczbę przesyłek, każdą kolejną również wyślesz w atrakcyjnej cenie.
  • Abonament dotyczy wysyłek kurierskich, które możesz realizować, zamawiając kuriera lub nadając paczki w dowolnym Paczkomacie.
  • Wraz z zakupem pakietu otrzymujesz bezpłatne materiały operacyjne do pakowania paczek, które ułatwią Ci realizację zamówień, a także pozwolą realnie zaoszczędzić.

"W naszej codziennej pracy poznajemy obawy i wyzwania związane z prowadzeniem sprzedaży w Internecie. właścicieli wielu e-biznesów w Polsce. Podczas rozmów handlowych staramy się nie tylko doradzić, ale przede wszystkim wysłuchać i wczuć w rolę każdego z nich. Nasi partnerzy wielokrotnie wśród bolączek związanych z prowadzeniem e-handlu wymieniają wysokie koszty przesyłek, rosnące oczekiwania klientów względem czasu dostawy zamówienia, konieczność podjazdu do oddziału, aby nadać paczki. W odpowiedzi na zebrane uwagi stworzyliśmy pakiety kurierskie – ofertę, która rozwija się razem z firmami naszych partnerów. Dostosowana do potrzeb każdego przedsiębiorcy, daje mu wygodę i realną oszczędność. Nadawca otrzymuje nie tylko wyjątkowo korzystne ceny paczek, gwarancję szybkiej dostawy, ale również szeroką dostępność tysięcy Paczkomatów w całej Polsce.Jakub Kiciński, Kierownik Zespołu SME

Oferta idealna na start Twojego sklepu online

Początki są najtrudniejsze. Aby wystartować z własną platformą sprzedażową w Internecie trzeba nie tylko zrobić dobre rozeznanie w branży, stworzyć bazę sprawdzonych dostawców, ale również przebrnąć przez kwestie formalne związane z RODO, czy finansami. Zdajemy sobie sprawę z tych niedogodności, dlatego postanowiliśmy ułatwić tę ścieżkę przyszłym i obecnym właścicielom sklepów internetowych, wprowadzając w InPost usługę pakietów kurierskich.

Idealną ofertą na start Twojego e-commerce będzie Mini Firma 25 (302,40 zł netto) lub Midi Firma 50 (579,96 zł netto), dzięki którym wyślesz 25 lub 50 paczek miesięcznie w atrakcyjnej cenie za pojedyncze nadanie. Dajemy Ci proste zasady, pozwalające rosnąć Twojemu biznesowi – im więcej wysyłasz, tym niższe koszty ponosisz za wysyłkę, co za tym idzie – realnie oszczędzasz.

Wybierając abonament kurierski, masz możliwość elastycznego dostosowania oferty do swoich potrzeb – jeśli nie masz regularności w wysyłaniu paczek, nasz kurier odbierze od Ciebie ich tyle, ile w danym momencie przygotowałeś. Rozumiemy, że początki bywają różne i zdajemy sobie sprawę, że każdy Twój klient jest dla Ciebie tak samo ważny, dlatego zadbamy o odbiór nawet pojedynczej przesyłki. Dzięki usłudze pakietów kurierskich masz pewność wysyłki paczek – w każdych warunkach, gdziekolwiek aktualnie prowadzisz swój sklep internetowy. Możesz w wygodny sposób zamówić kuriera lub nadać paczkę w Paczkomacie, o dowolnej porze. Korzystając z tej drugiej opcji wybierasz spośród tysięcy łatwo dostępnych punktów na terenie całej Polski. Oszczędzasz czas na dostarczenie paczek do wysyłki, a Twój klient może odebrać przesyłkę już następnego dnia (aż 98% przesyłek dociera w tym tempie)! To świetny sposób na zwiększenie lojalności i przywiązania do Twojego sklepu online!

Rozumiemy, że zmieniające się warunki handlowe, czy częste podwyżki cen usług logistycznych mogą utrudniać planowanie rozwoju, dlatego dajemy Ci gwarancję ceny - wysokość abonamentu nie zmieni się przez cały okres trwania umowy. Koszt opłaty paliwowej również pozostanie niezmienny.

Sposób na rosnące potrzeby rozwijającego się e-commerce

Poziom sprzedaży w Twoim sklepie internetowym jest satysfakcjonujący, ale wciąż szukasz rozwiązań zwiększających konwersję i usprawniających pracę?
Wprowadzając usługę pakietów kurierskich oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale i czas, który możesz przeznaczyć na dalszy rozwój sklepu. Nasz dedykowany opiekun będzie do Twojej dyspozycji przez cały okres trwania umowy, dbając o poprawność i staranność procesów logistycznych, zachodzących w Twojej firmie. Kurier odbierze od Ciebie każdą ilość paczek, które (w zależności od Twoich potrzeb) możesz nadać także w jednym z tysięcy Paczkomatów na terenie całej Polski. Jeśli Twoi klienci preferują odbiór zamówień w Paczkomatach, na dostawy do nich otrzymasz preferencyjne warunki.

Pakiety kurierskie dla sklepów internetowych

Lojalność klientów zyskasz nie tylko dzięki szybkości dostawy, ale również możliwości śledzenia paczek. Jest duże prawdopodobieństwo, że ta istotna funkcjonalność  wpłynie  na przywiązanie kupujących do Twojego e-sklepu, a także wzmocni jego profesjonalizację, co finalnie przełoży się na zwiększenie zysków!

W miarę rozwoju Twojego e-biznesu możesz wybierać spośród pakietów Midi Firma 50 (579,96 zł netto), Maxi Firma 100 (1109,82 zł netto), czy Multi Firma 200 (2120 zł netto), obejmujących kolejno wysyłkę 50, 100 i 200 paczek miesięcznie, w cenie już od 10,10 zł za nadanie. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz przejść na wyższy pakiet, otrzymując coraz niższą cenę za wysyłkę pojedynczej przesyłki. Nawet jeśli przekroczysz deklarowaną ilość paczek, nadal otrzymujesz korzystną cenę na wysyłkę, więc finalnie wciąż zyskujesz. Oferta pakietów kurierskich jest elastyczna i rośnie razem z Twoim biznesem!

Korzystasz wygodnie, nawet jeśli nie posiadasz sklepu internetowego

Nie posiadasz jeszcze własnej platformy sklepowej, ale chcesz rozwijać sprzedaż w Internecie poprzez inne kanały? Wcale nie oznacza to, że jesteś skazany na drogie wysyłki i utratę czasu na proces nadawania paczek. Abonamenty kurierskie to rozwiązanie skierowane również do małych i mikro firm. Osoby, które prowadzą drobną sprzedaż na portalach typu OLX, czy Gumtree, ale nie założyły swojej strony ze sklepem internetowym, mogą sięgnąć po pakiet Mini Firma 25 (302,40 zł netto), który pozwala na wysyłkę 25 paczek w miesiącu na preferencyjnych warunkach. Korzyści, jakie zyskuje nadawca to przede wszystkim oszczędność pieniędzy i czasu – kurier przyjedzie odebrać każdą ilość paczek, w dowolne miejsce na terenie Polski. Aby zapewnić jeszcze większą wygodę dajemy Ci również możliwość skorzystania z bezpłatnych nadań w jednym z tysięcy Paczkomatów na terenie całej Polski.

Jeśli boisz się długoterminowych zobowiązań chcemy uspokoić Cię gwarancją ceny - koszt Twojego pakietu kurierskiego nie wzrośnie przez cały okres trwania umowy. Dodatkowo, dla Twojego komfortu dajemy Ci możliwość zawieszenia usługi w każdym momencie współpracy. Wierzymy jednak, że zostaniesz z nami na dłużej, rozwijając swój biznes i maksymalizując korzyści!

Łatwe zarządzanie logistyką przesyłek

Decydując się na ofertę pakietów kurierskich otrzymasz dostęp do wygodnej platformy, za pomocą której organizacja i zarządzanie przesyłkami staną się prostsze.

W zależności od potrzeb możesz wybrać pakiet obejmujący okres 12 lub 24 miesięcy. Wybierając abonament kurierski nie tylko maksymalizujesz zyski, ale również odpowiadasz na potrzeby swoich klientów, jednocześnie sprawiając, że Twój sklep zyskuje na profesjonalizacji!

Chcesz dobrać pakiet idealnie dopasowany do Twoich możliwości lub dowiedzieć się jakie korzyści przyniesie dla Twojej firmy?
Zostaw nam swój kontakt - oddzwonimy, przedstawiając Ci szczegóły!

 

*Gemius dla e-Commerce Polska, E-commerce w Polsce 2019, N=1027, kwiecień 2019