Pakowanie laptopa do wysyłki - czyli jak wysyłać delikatne przedmioty
Porady

Pakowanie laptopa do wysyłki - czyli jak wysyłać delikatne przedmioty

26 Listopada 2019

Najczęściej w paczkach wysyłamy drobne przedmioty w postaci książek czy ubrań. Zdarza się  jednak potrzeba zapakowania znacznie delikatniejszych rzeczy. Odpowiednie przygotowanie przesyłki jest kluczowe dla jego bezpiecznego transportu. Zastanawiałeś się kiedyś jak zapakować laptop do wysyłki, aby mieć pewność, że dotrze do adresata? 

Jakich materiałów potrzebujemy, aby zapakować laptopa do wysyłki? 

Pakowanie laptopa do wysyłki wymaga zastosowania właściwych materiałów. Oprócz dostosowanej wielkości kartonu warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju wypełniacze. Zapełnią one powietrze wewnątrz paczki, tym samym amortyzując ewentualne poruszanie się przedmiotu, podczas jego przewozu. Wśród najbardziej popularnych tworzyw zabezpieczających znajdują się poduszki powietrzne, skropaki oraz wiórki papierowe. Pomocnymi będą również bloki styropianowe, które zabezpieczą karton od bocznych ścian i z wierzchu. 

Paczkę zakleimy mocną, szeroką taśmą. Możemy tutaj użyć tej zwykłej lub izolacyjnej. Ciekawym pomysłem dla sklepów internetowych jest zastosowanie taśmy firmowej. Nadrukowane na niej logo okaże się świetną dodatkową reklamą. 

Pakowanie laptopa do wysyłki — zabezpieczenie sprzętu 

Komputer należy do jednych z najbardziej wartościowych sprzętów elektronicznych, służących nam w codziennej pracy. Przygotowując laptopa do wysyłki kurierem, powinniśmy zapakować go tak, by mieć pewność bezpiecznego transportu. Sprzęt cechuje się dużą wrażliwością na różnego rodzaju wstrząsy. Z kolei w trakcie gwałtownego hamowania będzie narażony na obicie się o inne paczki. 

A zatem jak poprawnie zapakować laptopa do wysyłki? W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na pudełko, w którym umieścimy sprzęt. Najlepiej włożyć urządzenie w oryginalne opakowanie. Jest ono najlepiej dostosowane do wymiarów naszego komputera. Jeżeli nie posiadamy takiego, nic nie szkodzi. W takim przypadku poszukajmy innego, najbardziej pasującego do gabarytów sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem będą kartony o 5-warstwowej teksturze. Cieńsze mogą okazać się zbyt elastyczne. 

Wysyłając laptopa kurierem, najlepiej owinąć sprzęt kilkukrotnie folią bąbelkową i zabezpieczyć taśmą. W podobny sposób należy zrobić z pozostałymi częściami komputera np. ładowarką, czy myszką. Każdy z elementów najlepiej umieścić w osobnych kartonowych przedziałkach. W ten sposób uzyskamy pewność, iż podczas przewozu nie będą one stykać się ze sobą, powodując rysy lub nawet wewnętrzne uszkodzenia. 

Pakowanie laptopa do wysyłki — przygotowanie paczki 

Na dnie kartonu wysypmy wypełniacze, a następnie ostrożnie włóżmy komputer. Pakując laptop do wysyłki, wykorzystajmy belki styropianowe, które spełnią funkcję stelażu. Dzięki niemu sprzęt zachowa stabilność podczas drogi. Jeżeli chcemy sprawdzić, czy przedmiot jest przez nas dobrze zapakowany, możemy spróbować delikatnie potrząsnąć kartonem. Urządzenie nie powinno się przemieszczać. Inną metodą pozostanie uciśnięcie górnej oraz bocznych ścian opakowania. Powinny one być stabilne i w żaden sposób się nie odkształcać. ​​​​​​​

Pakowanie laptopa do wysyłki — nadanie przesyłki 

Po spakowaniu laptopa do wysyłki zadbajmy o całość przesyłki. Najlepiej zakleić opakowanie szeroką taśmą, zwracając w szczególności uwagę na boki. Tutaj dobrym rozwiązaniem będzie oklejenie kartonu krzyżowo, by powstała odpowiedniej grubości warstwa. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić. Paczka musi zachować swój pierwotny kształt. 

Teraz wystarczy zaadresować zapakowany laptop do wysyłki. Wypisana lub wydrukowana etykieta powinna być dobrze widoczna na paczce. Kopię listu przewozowego warto także umieścić wewnątrz kartonu. W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia przesyłki, będzie łatwiej ustalić jej nadawcę/odbiorcę. 

Jak wysłać laptopa kurierem?

Zapakowany laptop do wysyłki możemy przesłać za pośrednictwem kuriera. Najszybciej zrobimy to za pomocą Managera Paczek. Wystarczy założyć konto i wpisać najpotrzebniejsze dane o przesyłce. Tutaj mamy dwie możliwości nadania: z domu do domu lub z domu do Paczkomatu. Co to znaczy i jak wysłać laptopa kurierem? W obu opcjach przewoźnik przyjedzie do nas, aby odebrać pakunek. Następnie dostarczy go do wybranego Paczkomatu w Polsce lub pod wskazany przez nas adres. 

Jak wysłać laptopa kurierem — ubezpieczenie 

Przy wysyłce laptopa kurierem można dodatkowo ubezpieczyć przedmiot. W ten sposób otrzymujemy ochronę przez zgubieniem  lub zniszczeniem naszej paczki. Maksymalna kwota ubezpieczenia wynosi 20 tys. złotych, a koszt usługi pozostaje uzależniony od sposobu nadania oraz rozmiarów wysyłki. Finalnie jest to najczęściej cena rzędu kilku do kilkunastu złotych.

Weź na próbę i testuj abonament w InPost przez 3 miesiące!

Poświęć 1 minutę, zostaw kontakt do siebie i zacznij nadawać paczki już od 8,91 zł*.


  • Jedna umowa na paczki kurierskie i paczkomatowe
  • Darmowe podjazdy kurierskie
  • Ekspresowa dostawa
  • Gwarancja ceny przez okres trwania umowy
  • Opłata paliwowa wliczona w cenę
  • Dedykowana opieka posprzedażowa
* Cena netto za przesyłkę paczkomatową w abonamencie Midi Firma 600.

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Lista i opis usług świadczonych przez InPost Sp. z o. o. oraz szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajdują się w Polityce prywatności