
W Polsce PayPal nie jest tak popularny, jak za granicą, jednak niektórzy klienci chętnie z niego korzystają. Usługa umożliwia wysyłanie i odbieranie płatności w różnych walutach, transakcje w internecie i kilka innych opcji. Warto przemyśleć założenie konta PayPal, jeśli często kupujesz w zagranicznych sklepach lub prowadzisz działalność usługową online.
PayPal to potęga wśród operatorów płatności na świecie. Obecnie posiada ponad 420 milionów użytkowników. W łatwy sposób pozwala na przyjmowanie i odbieranie pieniędzy, również z pominięciem banku. Liczne funkcjonalności i solidne zabezpieczenia sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na założenie konta w tym serwisie. Dowiedz się, jak działa PayPal, co to dokładnie jest i czemu warto z niego korzystać.
PayPal – co to jest?
PayPal to zaawansowany portfel elektroniczny. Umożliwia dokonywanie i otrzymywanie płatności na różne sposoby i w wielu walutach. Zastanawiasz się, czy PayPal jest darmowy? Założenie i prowadzenie konta pozostaje bezpłatne, podobnie jak transakcje krajowe. Należy przypisać do niego kartę debetową (Visa, Mastercard lub American Express) lub rachunek bankowy. W innym wypadku konto pozostanie niezweryfikowane.
Jednak korzystanie z niego będzie nadal możliwe, ponieważ PayPal ma również własne saldo. Zanim wykonasz pierwszą płatność, musisz je doładować. Jak przelać pieniądze na PayPal? Doładowanie możesz wykonać ręcznie poprzez tradycyjny przelew lub opcję błyskawiczną. Jeśli posiadasz środki na koncie PayPal, będą one pobierane w pierwszej kolejności podczas zakupów.
Czy PayPal jest bezpieczny?
PayPal istnieje od 1998 roku, początkowo jako część eBay’a. Od tego czasu zdobył zaufanie milionów użytkowników. Jednak nie ma nic dziwnego w tym, że zastanawiasz się, czy PayPal jest bezpieczny. Warto uważnie sprawdzić każdy serwis, który trzyma nasze pieniądze i ma dostęp do karty debetowej.
PayPal bardzo dba o bezpieczeństwo klientów. Płacąc za jego pośrednictwem, nie musisz obawiać się, że sprzedawca pozna twoje dane udostępniane zazwyczaj przez bank przy tradycyjnym przelewie. PayPal przekazuje sklepom jedynie adresy e-mail kupujących oraz – w razie potrzeby – adres do wysyłki paczki. Dodatkowo sprzedawcy są weryfikowani przed udostępnieniem na swoich stronach płatności PayPal. Serwis zapewnia również zwrot 100% kosztów w przypadku nieotrzymania przesyłki.
Jak założyć konto PayPal?
Do stworzenia konta potrzebny jest jedynie adres e-mail. Przyjdzie na niego link weryfikacyjny, który umożliwi ci zalogowanie się w serwisie. Od razu dostajesz możliwość przesyłania pieniędzy znajomym i płacenia w sklepach internetowych.
Oczywiście, w tym celu musisz przypisać kartę debetową lub połączyć profil z kontem bankowym. Dodanie karty będzie wymagało jej weryfikacji. W tym celu PayPal zamrozi tymczasowo niewielką sumę, która potem zostanie zwrócona.
Podłączenie karty lub rachunku bankowego nie jest wymagane. Możesz płacić środkami z salda PayPal, jednak obowiązują cię wtedy roczne limity transakcji oraz figurujesz jako niezweryfikowany użytkownik. Jak płacić PayPal w takim przypadku? Saldo trzeba zasilić ręcznie, a następnie wśród metod płatności w sklepie internetowym wybrać PayPal.
Jak uruchomić i skonfigurować obsługę płatności PayPal?
Kupujący znacznie chętniej robią zakupy w sklepach, gdzie można płacić poprzez PayPal. Warto udostępnić tę opcję klientom, zwłaszcza jeśli sprzedajesz towary za granicę. Korzystając z PayPal, bez problemu przyjmiesz płatności w euro, USD, funtach i wielu innych walutach.
W celu dodania tej metody płatności w swoim sklepie musisz posiadać w PayPal konto firmowe. Jeśli prowadzisz sklep w oparciu o jedną z platform sprzedażowych, konfiguracji dokonasz w panelu administracyjnym. Instrukcję znajdziesz u swojego dostawcy usługi. W razie problemów, pytania kieruj do działu pomocy technicznej.
PayPal weryfikuje swoich sprzedawców. Po przejściu tego procesu twoi klienci będą mogli dodać cię do listy zaufanych beneficjentów i ustawiać płatności cykliczne. To idealne rozwiązanie dla osób oferujących usługi lub produkty w modelu subskrypcji.
Weź na próbę i testuj abonament w InPost przez 3 miesiące!
Poświęć 1 minutę, zostaw kontakt do siebie i zacznij nadawać paczki już od 9,73 zł*.
- Jedna umowa na paczki kurierskie i paczkomatowe
- Darmowe podjazdy kurierskie
- Ekspresowa dostawa
- Gwarancja ceny przez okres trwania umowy
- Opłata paliwowa wliczona w cenę
- Dedykowana opieka posprzedażowa