Praca na stanowisku: Magazynier
Kariera

Praca na stanowisku: Magazynier

4 Lipca 2019

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wielką rolę w firmach kurierskich pełni magazynier. Niestety, zawód ten jest często niedoceniany, gdyż wychodzi się z błędnego założenia, że nie potrzeba do niego niemal żadnych kwalifikacji. W rzeczywistości nadzór nad procesem przeładunkowym, prowadzenie dokładnych dokumentacji czy obsługa wielu urządzeń technicznych to obowiązki, które wymagają dokładności, podzielności uwagi i przede wszystkim poczucia odpowiedzialności za powierzone mienie oraz paczki, które codziennie
w ogromnych ilościach przechodzą przez magazyny. Wystarczy sobie uzmysłowić fakt, ze obok kuriera, to właśnie magazynierzy dbają o to, aby każda paczka na czas dotarła do klienta – tym bardziej ich ciężka praca powinna zostać doceniona.

Zobacz nasze oferty na stanowisko magazyniera:

- Praca Magazynier 

 

Magazynier Warszawa

Magazynierzy muszą dbać o przesyłki i wyłapać najmniejsze nieścisłości lub błędy
w sortowaniu i przyporządkowywaniu paczek do transportów, aby cały proces ich dostarczania mógł się sprawnie odbyć. Praca magazyniera często odbywa się pod presją czasu, dlatego dobra organizacja jest w tym zawodzie kluczowa. Oczywiście, trzeba wspomnieć także
o predyspozycjach fizycznych i ogólnej sprawności, która pomoże uniknąć urazów, które się niestety zdarzają, jeśli nie przestrzega się określonych standardów bezpieczeństwa i BHP.

Praca - Poznań magazyn

Dla osób zainteresowanych pracą magazyniera firma InPost oferuje mnóstwo stanowisk pracy w magazynach w całej Polsce.  Pracując jako magazynier w InPost (m.in. w oddziałach Warszawa, Poznań, Opole, Szczecin) jest się odpowiedzialnym za rozładowywanie
i załadowanie transportów paczek na samochody dostawcze. Do innych obowiązków należy wykonywanie prac porządkowych i pomocniczych na magazynie, a także transport nośników z paczkami za pomocą wózka niskiego składu. Transport paczek i prace magazynowe odbywają się przez całą dobę, dlatego preferowani są kandydaci, którzy mogą pracować na zmiany, również w godzinach nocnych. Jest to dogodna opcja również dla tych, którzy ze względu na różne obowiązki potrzebują elastycznego czasu pracy.

 

Magazynier Opole

W InPost można również znaleźć zatrudnienie jako magazynier w oddziale w Opolu, z którego Paczkomaty wyjeżdżają do różnych lokalizacji w Polsce i na świecie. W przypadku pracy w tym magazynie konieczne są uprawnienia na wózek widłowy, ponieważ praca polega głównie na przygotowywaniu maszyn do wysyłki, a więc załadunkach i rozładunkach Paczkomatów oraz ich poszczególnych elementów. Magazynier w Opolu będzie także musiał oklejać maszyny obowiązkowymi informacjami technicznymi lub innymi, związanymi z wizerunkiem marki. Dodatkowo będzie udzielał wsparcia innym pracownikom w zakresie serwisowania maszyn (sprawdzenie stanu technicznego, usuwanie usterek, wgrywanie oprogramowania).
W magazynie w Opolu pracuje się w trybie dwuzmianowym, wymiennym tygodniowo.

Praca Szczecin magazynier

Praca magazyniera wymaga szczególnej uważności, ponieważ kluczową rolę odgrywa kwestia bezpieczeństwa. Urazy i wypadki  - niestety zdarzające się w branży logistycznej - mogą być spowodowane nieprawidłową obsługą wózka widłowego lub niewłaściwym zorganizowaniem własnego miejsca pracy. Uważny magazynier powinien dbać o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i współpracowników, poprzez unikanie ryzykownych manewrów w trakcie jazdy wózkiem lub przewożenia paczek. 

Na koniec warto dodać, że tak jak w każdym zawodzie, i w tym przypadku liczy się każdy dobry pomysł na ulepszenie procesów czy rozwiązanie często pojawiających się problemów. Dobry magazynier może liczyć na awans na kierownika zmiany lub team lidera, więc warto rozwijać swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie w różnych obszarach pracy na magazynie.