Praktyczna instrukcja wdrożenia usług InPost w e-commerce
Dla biznesu

Praktyczna instrukcja wdrożenia usług InPost w e-commerce

24 Listopada 2019

Prowadzenie sklepu internetowego to doskonały sposób, aby dotrzeć ze swoimi produktami do szerokiej grupy nowych odbiorców. Oczywiście, żeby móc rozwijać biznes online potrzeba dużo pracy i skutecznych rozwiązań z zakresu automatyzacji działań, strategii marketingowej oraz sprawnej i niezawodnej logistyki. Wszystkie te aspekty znacząco przyczyniają się do późniejszego sukcesu. Skorzystaj z integracji swojej platformy z InPost i usprawnij wysyłkę paczek do swoich klientów! Dowiedz się również, czym są Abonamenty dla firm, które pomogą usprawnić logistykę.

Czym jest WooCommerce?

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad założeniem własnego sklepu internetowego, z pewnością chcesz to zrobić szybko, sprawnie i niedrogo. W tym celu warto zaznajomić się z najpopularniejszym dodatkiem do systemu CMS WordPress, czyli wtyczką WooCommerce. Nawet gdy już posiadasz platformę sprzedażową, nic straconego, nadal możesz skorzystać z tej funkcjonalności. Co otrzymasz po instalacji? WooCommerce gwarantuje w pełni funkcjonalny system do zarządzania produktami, zamówieniami, a także stanem magazynowym. Pozwala na konfigurację sposobów i kosztów wysyłki, podatków oraz metod płatności. To nieodzowne elementy każdej dobrze działającej platformy sprzedażowej! Wtyczka WooCommerce pozwala też dokładnie opisywać artykuły, dodawać ich atrybuty oraz tworzyć interesującą i przyciągającą uwagę galerię zdjęć. Ustawienie wyprzedaży w wybranym terminie również nie będzie dużym wyzwaniem. Z kolei, kiedy jakiś produkt będzie się kończył, od razu otrzymamy stosowną wiadomość e-mail, żeby uzupełnić zapasy. Tak wiele korzyści daje tylko jeden dodatek do CMS Wordpress! Warto też wiedzieć, że inną wbudowaną w WooCommerce funkcją są kupony mogące ulec dowolnej konfiguracji. Gdy planujesz zatem przeprowadzenie atrakcyjnej akcji promocyjnej, np. oferując darmową dostawę, dzięki kuponom możesz to bez kłopotu zrobić.

WooCommerce – podstawowe funkcje to nie wszystko

Wszystkie opisane powyżej funkcjonalności należą do podstawowej wersji wtyczki WooCommerce – otrzymamy je zaraz po instalacji. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje jeszcze mnóstwo darmowych i płatnych rozszerzeń. Jeśli zatem szukasz jakiejś dodatkowej funkcji, niedostępnej w podstawowej wersji, jest duża szansa, że znajdziesz do niej wtyczkę. Rozszerzenia mogą nam wiele zaoferować, np. lepsze zarządzanie bazą klientów, opcję bramek szybkich płatności czy import towarów z plików XML.​​​​​​​

InPost dla WooCommerce – dlaczego warto?

W prowadzeniu sklepu internetowego należy zadbać o odpowiednią logistykę i właściwie zarządzać zamówieniami. Jak to zrobić w szybki i prosty sposób? Najlepiej poprzez instalację InPost WooCommerce – najpopularniejszej metody wysyłkowej w Polsce. Wystarczy ta jedna wtyczka do wszystkich usług: Paczkomatów, Kuriera, a także integracji z Allegro. InPost WooCommerce umożliwia tworzenie przesyłek, generowanie etykiet i śledzenie paczek bezpośrednio z panelu sklepu WooCommerce! Zyskasz m.in.:

 • wygodne zarządzanie przesyłkami InPost;
 • automatyczne nadawanie i realizację zamówień;
 • pełną obsługę API ShipX, pozostawione wsparcie dla API XML;
 • masowe nadawanie paczek.

W przypadku WooCommerce Paczkomatów InPost:

 • możliwość wysyłki za pobraniem i ubezpieczenia paczki;
 • wybór punktu odbioru z listy i mapy Paczkomatów InPost przy składaniu zamówienia;
 • integrację z Managerem Paczek;
 • wybór rozmiaru przesyłki i sposobu jej nadania;
 • możliwość wyłączenia wysyłki przez Paczkomaty dla wybranych towarów;
 • automatyczną aktualizację listy Paczkomatów.

WooCommerce dla InPost – jak zintegrować sklep internetowy z InPost?

Chcesz usprawnić wysyłkę na swojej platformie sprzedażowej? Świetnie się składa! Nie czekaj i już teraz zintegruj swój e-biznes z InPost przez dokumentację API – pobierzesz ją tutaj». Jak dokładnie przebiega integracja?

 1. Przygotowanie wymiany danych

Twój serwis przy pomocy API pobierze niezbędny komplet danych wspierających dostawę do Paczkomatów lub przez kuriera.

 1. Zakupy w e-sklepie

Klienci będą składali zamówienia z opcją dostarczenia przesyłki przez kuriera lub do Paczkomatów. Urządzenia dostępne w okolicy ukażą się na mapie w Twoim sklepie internetowym.

 1. Przygotowanie paczek

Platforma sprzedażowa automatycznie skomunikuje się z naszym systemem. Zarejestrujemy przesyłki i wyślemy do nich etykiety, które nakleisz na gotowe paczki. Statusy paczek możesz na bieżąco śledzić w swoim systemie.

Kiedy WooCommerce najlepiej się sprawdzi?

Szukasz niedrogiego i skutecznego sposobu na rozpoczęcie internetowej sprzedaży? Dobrze znasz już system WordPress? W takim razie wtyczka WooCommerce będzie dla Ciebie idealna! Kiedy już rozkręcisz działalność, z pewnością przydadzą Ci się dodatkowe rozszerzenia, które bez problemu zainstalujesz. Dzięki nim sprostasz rosnącej liczbie kupujących. Gorąco polecamy też integrację sklepu internetowego z usługami InPost, co pozwoli wygodnie zarządzać wszystkimi przesyłkami. WooCommerce InPost daje wiele możliwości, a Paczkomaty stanowią jedną z najczęściej wybieranych form wysyłki przez klientów w Polsce.

Weź na próbę i testuj abonament w InPost przez 3 miesiące!

Poświęć 1 minutę, zostaw kontakt do siebie i zacznij nadawać paczki już od 11,58 zł*.


 • Jedna umowa na paczki kurierskie i paczkomatowe
 • Darmowe podjazdy kurierskie
 • Ekspresowa dostawa
 • Gwarancja ceny przez okres trwania umowy
 • Opłata paliwowa wliczona w cenę
 • Dedykowana opieka posprzedażowa
* Cena netto za przesyłkę paczkomatową w abonamencie Midi Firma 600.

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: [email protected]. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-727), przy ul. Pana Tadeusza 4.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.