Ruszy kolejna sortownia InPost
Dla prasy

Ruszy kolejna sortownia InPost

8 Maja 2019

InPost i MLP Group podpisały umowę na wynajem nowoczesnych powierzchni w parku logistycznym MLP Poznań West. Obiekt typu cross-dock o  powierzchni 8.500 metrów kwadratowych, realizowany w systemie built-to-suit, będzie oddany do użytkowania w trzecim kwartale 2019 roku. To trzecia nowa sortownia, która będzie uruchomiona w związku z dynamicznie rosnącą liczbą przesyłek do Paczkomatów® InPost oraz w ramach usługi InPost Kurier.

Kolejna sortownia pozwoli na jeszcze szybsze obsłużenie rosnących wolumenów dystrybuowanych przesyłek. Trzecia sortownia znajdzie się w parku logistycznym MLP Poznań West.

”W związku z dynamicznym rozwojem naszej sieci Paczkomatów oraz usług kurierskich, podjęliśmy decyzję o wynajmie nowych powierzchni. Poznań jest kolejnym krokiem w realizacji naszych założeń. Nowy budynek magazynowy umożliwi sprawny przeładunek, segregację i kompletowanie przesyłek. Powierzchnia parku MLP Poznań West będzie miała istotny wpływ na bezpieczeństwo operacyjne naszej firmy i zwiększy wydajność placówek w województwie wielkopolskim.” – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Centrum logistyczne, w którym znajduje się nowa sortownia znajduje się w pobliżu drogi S11, autostrady A2 i w bardzo bliskiej odległości od lotniska.