Sportowcy InPost SportTeam z sukcesami w Spale!

Sportowcy InPost SportTeam z sukcesami w Spale!

28 Września 2020

Kolejny Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej już za nami! Oczywiście, w rywalizacji wzięli udział sportowcy InPost SportTeam – Robert Urbanek, Wojciech Nowicki, Konrad Bukowiecki i Marcin Krukowski. Nasi zawodnicy pokazali prawdziwą klasę i udowodnili, że należą do krajowej czołówki. Tym razem zawody odbyły się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.  

Z powodu wykrycia koronawirusa u jednej z zawodniczek, zawody w ostatniej chwili przeniesiono do ośrodka w Spale. W ubiegły weekend sportowcy rywalizowali w 4 kategoriach: w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem i młotem. Rywalizacja odbyła się – z racji pandemii – bez udziału kibiców. Coroczne zawody upamiętniają tragiczną śmierć Kamili Skolimowskiej, byłej złotej medalistki Igrzysk Olimpijskich z Sydney.

Zmagania we wszystkich dyscyplinach były bardzo zacięte. W rzucie młotem naprzeciwko stanęli Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, czyli topowi polscy lekkoatleci. Nasz reprezentant wygrał rywalizację z wynikiem 78.50 m, pokonując rywala o blisko dwa metry. Kolejny zwycięstwo do swojej kolekcji dołożył również Marcin Krukowski, który zajął pierwsze miejsce w rzucie oszczepem.

Świetnie poradzili sobie również pozostali zawodnicy InPost SportTeam, zajmując wysokie w swoich kategoriach. Konrad Bukowiecki zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą (nieznacznie przegrywajac z Michałem Haratykiem), a Robert Urbanek drugie miejsce w rzucie dyskiem.

Kibicujemy, jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!