Sprzedaż na Allegro – czy to się opłaca?
E-commerce Porady Dla biznesu Fulfillment

Sprzedaż na Allegro – czy to się opłaca?

12 Grudnia 2019

Internet daje olbrzymie możliwości – również jeśli chodzi o handel. Sprzedawanie rozmaitych produktów nigdy jeszcze nie było tak łatwe. Jak się okazuje, nie trzeba nawet posiadać własnego sklepu internetowego żeby zacząć działać w branży e-commerce. Wystarczy założyć konto na Allegro – największym portalu transakcyjnym w Polsce. Pozostaje tylko pytanie: jak zacząć tam sprzedawać, żeby zarobić?

Dlaczego warto sprzedawać na Allegro?

Prowadzenie własnego e-sklepu nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem – przynajmniej na początku działalności w Internecie. Trudno od razu przyciągnąć odpowiednią ilość klientów oraz wzbudzić ich zaufanie do swojej marki. Rozkręcenie takiego biznesu zawsze będzie zajmowało bardzo dużo czasu i wymagało opracowania długotrwałej strategii – a przecież najbardziej zależy nam właśnie na sprzedawaniu i generowaniu zysków. Jeśli jednak decydujesz się na własny e-commerce, od samego początku postaw na profesjonalizm. Spróbuj współpracy z InPost, a zajmiemy się obowiązkami związanymi z obsługą zamówień. InPost Fulfillment to magazynowanie, konfekcjonowanie, dostawa towarów oraz inne usługi, które możesz oddelegować. Zobacz pełną ofertę i dopytaj o szczegóły współpracy związane z fulfillmentem»

Nieprzerwanie od wielu lat portal Allegro zlicza się do najpopularniejszych miejsc zakupowych w sieci. Zdecydowana większość Polaków przynajmniej raz dokonała tam zakupów. Wiele osób, poszukując konkretnego towaru, w pierwszej kolejności wchodzi na Allegro. Nie ma się co dziwić: wybór produktów i ofert jest naprawdę imponujący. Można też sporo zaoszczędzić. Z tego powodu sklepy internetowe mają mniejszą siłę przebicia jeśli dopiero budują swój wizerunek i walczą o przedostanie się do świadomości klientów. Wykorzystanie popularności Allegro pozwoli zminimalizować koszty związane z reklamą oraz początkowymi etapami tzw. lejka sprzedażowego. Należy też wspomnieć, że produkty wystawiane w największym w Polsce portalu transakcyjnym są widoczne bezpośrednio w wyszukiwarce. Klienci, szukając danego towaru, mogą od razu trafić na naszą ofertę. Wielu sprzedawców mających swój sklep internetowy działa równolegle na Allegro, zyskując w ten sposób dostęp do znacznie większej ilości potencjalnych kupujących.​​​​​​​

Co sprzedawać na Allegro, żeby zarobić?

Nie jest tajemnicą, że nie wszystkie towary cieszą się takim samym zainteresowaniem. Zanim więc zaczniemy aktywnie sprzedawać w Internecie, warto dowiedzieć się, które artykuły są szczególnie poszukiwane przez konsumentów. Co zatem sprzedawać na Allegro, żeby zarobić? Przede wszystkim trzeba na bieżąco śledzić trendy. Można na przykład korzystać ze strony TradeWatch dostarczającej precyzyjne statystyki dotyczące Allegro oraz dokładne raporty na temat poszczególnych produktów. Zarabianie na handlu internetowym wcale nie jest trudne – musimy tylko wstrzelić się z ofertą w oczekiwania klientów i zaproponować atrakcyjną cenę. Poniżej przedstawiamy przykłady towarów z największym potencjałem sprzedażowym w roku 2020:

 • dyfuzory samochodowe,
 • huśtawki dla dzieci,
 • japońska herbata matcha,
 • składane lusterka,
 • sztuczne rzęsy,
 • naturalne dezodoranty,
 • naklejki na laptopa,
 • panele słoneczne,
 • niedrogie słuchawki douszne,
 • odkurzacze trawnikowe,
 • detergenty do zmywarek,
 • naturalne olejki do pielęgnacji ciała i twarzy.

Czy sprzedaż na Allegro się opłaca?

Handlowanie towarami na Allegro zdecydowanie pomoże nam rozkręcić biznes i wygenerować satysfakcjonujący dochód. Aby odnieść sukces, trzeba jednak się wyróżniać. Na wspomnianym portalu panuje duża konkurencja – każdy stara się zdobyć klienta. W jaki sposób wyprzedzić rywali? Stawiając na skuteczny marketing! Poświęć czas na przygotowanie wyjątkowych i spersonalizowanych opisów produktów, udzielaj się na Facebooku, zacznij pisać tematycznego bloga, na którym zamieścisz opisy przydatnych artykułów. Dobrym pomysłem będzie też dodawanie gratisu do zakupów. Klienci uwielbiają niespodzianki i artykuły do przetestowania. Tą metodą szybko zyskasz ich sympatię i zachęcisz do ponownego skorzystania z Twojej oferty.

Jak założyć konto na Allegro?

Do rejestracji firmowego konta na portalu Allegro potrzebne są następujące informacje: e-mail, adres siedziby, numer telefonu, NIP, REGON oraz KRS. Trzeba podać je w specjalnym formularzu rejestracyjnym. Założenie konta potrwa tylko kilka minut i nic nie kosztuje. Podczas rejestracji zwróć szczególną uwagę na nazwę, jakiej będziesz używać. Powinna być tożsama z domeną sklepu internetowego, jeśli go posiadasz – pamiętaj: nie stosuj końcówek .pl, .com, lub .net, ponieważ grozi to zawieszeniem konta. Następnie uzupełnij zakładkę „informacje od sprzedającego”. Ta podstrona jest bardzo ważna, ponieważ pomaga budować wiarygodność marki w oczach kupujących. Koniecznie musisz zamieścić w niej:

 • regulamin,
 • dane kontaktowe swojej firmy,
 • zasady zwrotu i reklamacji wraz z formularzami,
 • informacje o przedsiębiorstwie z krótkim opisem działalności,
 • sposoby wysyłki oraz metody płatności.

Sprzedaż na Allegro to niewątpliwie jedna z najłatwiejszych i najtańszych form rozpoczęcia działalności w prężnie rozwijającej się branży e-commerce. Do największych zalet tej platformy zaliczamy: dostęp do ogromnego rynku, brak konieczności opracowywania strategii promocyjnej, zaufanie użytkowników, czy darmowy system płatności PayU. Na Allegro z całą pewnością można zarobić – trzeba tylko wybrać modne produkty i wyróżnić swoją ofertę z tłumu. 

Rozwiń swój biznes z InPost Fulfillment

Magazynowanie, pakowanie, wysyłka – nie musisz tego robić sam! Oddaj to w ręce profesjonalistów.

Poświęć 1 minutę i zostaw kontakt do siebie, aby zyskać więcej czasu i zredukować koszty.


 • Błyskawiczna dostawa
 • Redukcja kosztów
 • Zero problemów z wysyłką
 • Obsługa szczytów sprzedaży
 • Oferta szyta na miarę
 • Brak minimalnej liczby wysyłek

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: [email protected]. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-727), przy ul. Pana Tadeusza 4.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.