Szkolenie dla Kierowców InPost w Arval Driving Academy
Kariera

Szkolenie dla Kierowców InPost w Arval Driving Academy

20 Grudnia 2022

Znajomość zasad zachowania na drodze, wiedza o aktualnych przepisach oraz doskonalenie defensywnej techniki jazdy są kluczowe dla podejmowania dobrych decyzji za kierownicą.
W InPost bezpieczeństwo Pracowników jest priorytetem, dlatego dbamy o to, by nasi Kierowcy na bieżąco aktualizowali swoją wiedzę.

Wraz z naszym partnerem, firmą Arval Service Lease Polska, zorganizowaliśmy warsztaty doszkalające z defensywnej, bezpiecznej jazdy, które odbyło się na nowoczesnym torze DriveLand w Słabomierzu.

Uczestnictwo w wydarzeniu było nagrodą dla najlepszych Kurierów w konkursie zorganizowanym przez Zespół Floty InPost. Jego głównym celem było doskonalenie umiejętności praktycznych, których nasi Kierowcy potrzebują w codziennej pracy oraz pokazanie właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia drogowego.

W ramach szkolenia, uczestnicy mieli okazję zweryfikować swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów. Nauczyli się poprawnie reagować na nagłe sytuacje przy pełnym wsparciu systemów bezpieczeństwa w samochodach klasy premium użyczonych przez Mercedes-Benz Polska. Kurs obejmował m.in.:
 

  • hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody,
  • reakcję na podsterowność samochodu,
  • poślizg nadsterowny i podsterowny,
  • naukę jazdy defensywnej i ekonomicznej,
  • zasady załadunku pojazdów,
  • pierwszą pomoc przedmedyczną z wyciągnięciem rannego.

W InPost cały czas powiększamy naszą flotę samochodów elektrycznych, by jeszcze bardziej ograniczyć negatywny wpływ logistyki e-commerce na środowisko. Nasze działania są doceniane –zdobywamy prestiżowe nagrody i wyróżnienia jako lider elektromobilności. Otrzymaliśmy m.in. statuetkę za największą flotę elektrycznych samochodów dostawczych.

Uważamy, że każda firma posiadająca własną flotę powinna być odpowiedzialna i dbać o cykliczne szkolenia swoich Kierowców.

W poniższym filmie możecie sprawdzić, jak dbamy o podnoszenie świadomości naszych Pracowników oraz bezpieczeństwo na polskich drogach. ⤵

https://www.youtube.com/watch?v=KO0toYraXoI ​​​​​​​