Teraz w InPost Mobile nowa funkcja, dzięki której poznasz Paczkomat po zdjęciu!

Teraz w InPost Mobile nowa funkcja, dzięki której poznasz Paczkomat po zdjęciu!

28 Kwietnia 2021

W Twojej najbliższej okolicy jest kilka Paczkomatów tuż obok siebie?  Właśnie wprowadziliśmy udogodnienia, dzięki którym korzystanie z Paczkomatów będzie jeszcze wygodniejsze i łatwiejsze. Teraz w aplikacji InPost Mobile (i nie tylko!) znajdziesz dodatkowe informacje, dzięki którym trafisz do swojego Paczkomatu znacznie szybciej!

Rozszerzamy naszą sieć, bo chcemy, by każdy – zarówno mieszkaniec wsi, jak i miasta – miał w okolicy swój ulubiony Paczkomat. W związku z tym, że jest nas coraz więcej i więcej, może się zdarzyć, że blisko siebie staną 2 lub 3 Paczkomaty. Wprowadziliśmy więc usprawnienia, dzięki którym odbieranie paczek z Paczkomatu będzie jeszcze przyjemniejsze.

Jak to działa? Jeśli jako miejsce dostawy wybierzesz Paczkomat, w pobliżu którego znajduje się inny Paczkomat, natychmiast to dostrzeżemy i damy Ci znać. Korzystasz ​​​​​​z aplikacji? Bardzo dobrze! To dzięki niej masz pewność, że stoisz pod właściwym Paczkomatem. Zanim klikniesz przycisk, który otworzy skrytkę zdalnie, w aplikacji pojawi się ekran ze zdjęciem Paczkomatu, w którym czeka Twoja przesyłka. Okazało się, że stoisz przy niewłaściwym? Nic straconego! Pod zdjęciem Paczkomatu znajdziesz przycisk „Pokaż na mapie” – to taki nasz konsolowy button L2, który pomoże Ci trafić do celu. ​​​​​​​

To jeszcze nie koniec udogodnień, które wprowadziliśmy, żeby ułatwić odbieranie paczek wszystkim miłośnikom InPost. Zwróć uwagę na wiadomości email, które otrzymasz, gdy Twoja przesyłka trafi do Paczkomatu. W ich treści pojawi się specjalna ikona oraz zwrot „W pobliżu są też inne Paczkomaty”.

Co więcej, Paczkomaty, które znajdują się blisko siebie, oznaczyliśmy specjalnymi naklejkami, które znajdziesz na urządzeniach – dokładnie w prawym górnym rogu. Pamiętaj, że numer każdego Paczkomatu znajduje się również na ekranie maszyny (w prawym dolnym rogu) lub – w przypadku Paczkomatów starszego typu – w zakładce „O mnie”. W poszukiwaniu przydatnych komunikatów, zajrzyj również na naszą stronę internetową – w zakładce Znajdź Paczkomat znajdziesz wszystkie potrzebne dane, dzięki którym łatwo zidentyfikujesz Paczkomat, w którym czeka Twoja przesyłka.

Przy okazji przypominamy, że nowa funkcjonalność nadawania paczek bez etykiety jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji (po aktualizacji). Naszą aplikację pobierajcie wyłącznie z oficjalnych sklepów Google PlayApp Store oraz Huawei AppGallery.

Tak więc nie pozostaje nic innego, jak… keep calm & zamówić paczkę do najbliższego Paczkomatu!